צור קשר

  הרשמו לקביעת פגישת ייעוץ

  גמילה מקוקאין

  כמו סמים קשים אחרים, גם הקוקאין נחשב לסם שפוגע באופן בלתי הפיך בבריאותם של המשתמשים. הקוקאין מיוצר מעלי הקוקה שנמצאים בעיקר בדרום אמריקה. במהלך ההיסטוריה שימש הקוקאין כמשכך כאבים יעיל, אך כיום מדובר בסם בלתי חוקי ומסוכן למדי. גמילה מקוקאין אינה פשוטה והמטופל זקוק לסביבה תומכת, צוות טיפולי מנוסה ומשמעת עצמית. מכורים מחלימים הוא מרכז שמטפל במכורים לסמים מסוגים שונים ומספק להם את כל הדרוש על מנת להחלים.

  גמילה מקוקאין – מהן השפעות העיקריות של הסם?

  ככל שמדובר על סם זה, ההשפעה העיקרית שלו היא על מערכת העצבים של המשתמש. נטילת הסם מביאה בין היתר לפעילות יתר של מוליך עצבי בשם דופמין שנמצא במוח, והוא משפיע על הגוף בדרכים שונות:

  • הקוקאין מעורר וממריץ ומביא לתחושות של אופוריה.
  • אנשים שמשתמשים בסם זה מפסיקים להביע עניין בצרכים החשובים והיומיומיים כמו שינה ואכילה ואת הצרכים הללו מחליפה הנהייה אחר עוד מנת סם שתספק את התחושה הממכרת.
  • ההשפעה של הסם החזק אינה מחזיקה זמן רב והיא מתפוגגת מהר יחסית – מה שמביא לדיכאון עמוק ורצון עז לעוד מנת סם.
  • קראק הוא נגזרת של קוקאין ונצרך בצורת עישון. השפעתו חזקה אף יותר והצריכה שלו הינה במגמת עליה מהירה של המינון.

  איך ניתן לצאת מזה

  מדובר בתהליך גמילה לא פשוט שכרוך בעבודה אינטנסיבית וארוכה. תסמיני ההתמכרות הם ממושכים ויכולים לקחת גם כמה חודשים. מומלץ לפנות למרכז גמילה מסודר ומוכר ולסמוך על הצוות במקום שיטפל בכל מה שצריך. התסמינים הם אי שקט, חרדות ודיכאון ונחוצה סבלנות רבה במהלך הטיפול.

  ישנם טיפולים רפואיים שמטרתם להפחית את הרצון לסם, ולהצלחת הטיפול נחוצה מוטיבציה רבה מצד המכור. כמובן שמרכז גמילה איכותי יספק גם תמיכה נפשית. גמילה מקוקאין יכולה להתקיים במסגרת של אשפוז, קבוצות של תמיכה או מרכז יום שעובד רק כמה שעות ביום. ישנם הוסטלים וקליניקות פרטיות וניתן לבחור במקום המתאים ביותר. השלבים הרפואיים הם גמילה פיזית מהסם, התמודדות עם ההשלכות והתאוששות מהמצב של ההתמכרות. הקוקאין מביא אתו תחושות שונות שלא תמיד קל להתנתק מהן, אך בעזרת שיתוף פעולה ניתן להתגבר על כך.

  חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים