צור קשר
הרשמו לקביעת פגישת ייעוץ

תחלואה כפולה

גמילה אלכוהול הימורים מזיקים התמכרות למריחואנה סמים קלים התמכרויות וטיפול גמילה מסמים גמילה מסמים גמילה מאלכוהול נייס גאי - לא כזה נחמד סוגי התמכרויות להימורים התמכרות לנייס גאי התמכרות לסמים קלים גמילה מהימורים כיצד לחפש מרכז גמילה מסמים? מרכז גמילה מהימורים: לחזור לדרך הישר מרכז גמילה מאלכוהול: לפנות לאנשי המקצוע מכורים מחלימים: הדרך להחלמה בעזרת 12 צעדים מכון גמילה מהימורים: פתרון מומלץ ההשלכות של התמכרות לסמים התמכרות להימורים: כיצד לזהות האם אתם מכורים? התמכרות לאלכוהול: לזהות את הסימנים גמילה מסמים קשים, קלים ומשככי כאבים גמילה מהימורים: לשבור את התלות מה חשוב לדעת על גמילה מאלכוהול? מרכז גמילה: מה חשוב לדעת? מכון גמילה מסמים: לרכוש כישורים חשובים חשיבותו של מכון גמילה מאלכוהול ייחודיות המסגרת טיפול גמילה מאלכוהול הוסטל טיפול בהתמכרות  טיפול בהתמכרות לקנאביס התמכרות לאינטרנט ומדיה התמכרות למין ופורנוגרפיה טיפול בהתמכרות לאלכוהול סדנאות והרצאות מרכז יום טיפול בהתמכרויות לסמים  התמכרות לתרופות מרשם התמכרות לקוקאין התמכרות לסמים קשים התמכרות לאלכוהול בקרב בני נוער התלות באלכוהול וסמים הסיכונים של צריכת אלכוהול מוגברת גמילה מתרופות התמכרות לסמים קלים גמילה מקנאביס גמילה מסמי פיצוציות  שיקום מכורים לסמים ואלכוהול סמים מסוכנים סמים ממריצים נזקים הנגרמים מהתמכרות לאלכוהול מרכז גמילה כצעד ראשון לחיים בריאים  מכון גמילה מהימורים מוסד גמילה מהתמכרויות מוסד גמילה מסמים מוסד גמילה מאלכוהול שלבים בגמילה מהי התמכרות להימורים כיצד תוכלו לזהות התמכרות לסמים? כיצד המשפחה יכולה לעזור בהתמכרות לאלכוהול גמילה מסמים לנוער גמילה ממשככי כאבים האם אתה מכור להימורים - בדיקה איך בוחרים מרכז גמילה מסמים גלריית תמונות תעודות והסמכות מכורים מחלימים מרכז גמילה לסיוע למכורים מכורים מחלימים מרכז גמילה מאלכוהול מכון גמילה לטיפול בהתמכרות לאלכוהול מרכז גמילה מהימורים טיפול התנהגותי תחלואה כפולה מרכז לטיפול בהתמכרויות לסמים מכון גמילה מהתמכרויות לסמים תהליך גמילה מסמים גמילה מהימורים טיפולי גמילה מאלכוהול התמכרות להימורים התמכרות לאלכוהול התמכרות לסמים

תחלואה כפולה היא הפרעה נפשית כדוגמת דיכאון, מאניה דפרסיה או סכיזופרניה המופיעה ביחד עם תופעה של צריכת חומרים כמו סמים או אלכוהול. לעתים מחליט האדם לצרוך את החומרים המזיקים האלה כדי לנסות ולהימלט מהמחלה הנפשית מבלי להבין שעל ידי צריכת החומרים האלה הוא מונע את השיפור במצב או ההחלמה. עמותת מכורים מחלימים מספקת מענה לבוגרים הסובלים מהתחלואה הכפולה ומעניקה מענה מידי לכל מי שזקוק לכך. כמו כן, העמותה מסייעת למכורים הסובלים מתופעות התמכרות לגורמים כמו סמים, אלכוהול או הימורים. 

דברים שכדאי לדעת על תחלואה כפולה

התחלואה הכפולה היא תופעה הדורשת היענות מידית, כך שאם אתם חושדים בכך שאחד מקרוביכם או חבריכם סובל מהתופעה, יש להפנות אותו לטיפול. אלה כמה דברים שכאי להבין בנושא תחלואה כפולה:

  • אדם הסובל מהפרעה נפשית וממשיך לצרוך סמים עלול לגרום להחמרה במצבו. ההחמרה עשויה להתבטא בהתנהגות אלימה כלפי הסביבה, סימני דיכאון, הסתגרות בגלל מחשבות שווא, סימנים פסיכוטיים או הופעתן של מחשבות בלתי הגיוניות – לדוגמה, מטופל המשוכנע שהוא גיבור על המציל את העולם, או מטופל המשוכנע שסוכנים סמויים עוקבים אחריו ורוצים לפגוע בו. 
  • יש צורך להפנות את האדם לטיפול במקרה שבו יש פגיע בתפקודו או כאשר קיימת מחלת רקע נפשית או היסטוריה משפחתית. 
  • במרכז מיוחד לגמילה יקבל המטופל אבחון פסיכיאטרי וכן את הטיפול המתאים לו, כדוגמת טיפול התנהגותי או טיפול משפחתי.
  • במרכז לגמילה יוכל המטופל להיפגש עם אנשים שונים הסובלים מהפרעה דומה, לחבור אליהם וליצור גרעין קשה שילחם יחד בתופעה. 

טיפול בתחלואה כפולה והתמכרויות

תחלואה כפולה היא תופעה מורכבת הדורשת התייחסות מיוחדת. במצב שבו סובל המטופל משני גורמים המפריעים לו – הפרעה נפשית והתמכרות – יש צורך לפנות לאיש המקצוע הנכון. כך, אם יקיריכם סובל מהתופעה, חשוב לבחור את איש המקצוע הנכון עבורו. אל תהססו לפנות לכל הגורמים המוכרים לכם כדי למצוא איש מקצוע מנוסה ומיומן. אלה יכולים להיות מכרים טובים העוסקים בתחום הרפואה או הטיפול הנפשי, או חברים טובים בפייסבוק אשר פתחו קבוצה מיוחדת עבור אנשים המתמודדים עם הפרעות נפשיות והתמכרויות.

טיפול בתחלואה כפולה והתמכרויות במרכז מכורים מחלימים

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים