צור קשר
הרשמו לקביעת פגישת ייעוץ

שלבים בגמילה

גמילה אלכוהול הימורים מזיקים התמכרות למריחואנה סמים קלים התמכרויות וטיפול גמילה מסמים גמילה מסמים גמילה מאלכוהול נייס גאי - לא כזה נחמד סוגי התמכרויות להימורים התמכרות לנייס גאי התמכרות לסמים קלים גמילה מהימורים כיצד לחפש מרכז גמילה מסמים? מרכז גמילה מהימורים: לחזור לדרך הישר מרכז גמילה מאלכוהול: לפנות לאנשי המקצוע מכורים מחלימים: הדרך להחלמה בעזרת 12 צעדים מכון גמילה מהימורים: פתרון מומלץ ההשלכות של התמכרות לסמים התמכרות להימורים: כיצד לזהות האם אתם מכורים? התמכרות לאלכוהול: לזהות את הסימנים גמילה מסמים קשים, קלים ומשככי כאבים גמילה מהימורים: לשבור את התלות מה חשוב לדעת על גמילה מאלכוהול? מרכז גמילה: מה חשוב לדעת? מכון גמילה מסמים: לרכוש כישורים חשובים חשיבותו של מכון גמילה מאלכוהול ייחודיות המסגרת טיפול גמילה מאלכוהול הוסטל טיפול בהתמכרות  טיפול בהתמכרות לקנאביס התמכרות לאינטרנט ומדיה התמכרות למין ופורנוגרפיה טיפול בהתמכרות לאלכוהול סדנאות והרצאות מרכז יום טיפול בהתמכרויות לסמים  התמכרות לתרופות מרשם התמכרות לקוקאין התמכרות לסמים קשים התמכרות לאלכוהול בקרב בני נוער התלות באלכוהול וסמים הסיכונים של צריכת אלכוהול מוגברת גמילה מתרופות התמכרות לסמים קלים גמילה מקנאביס גמילה מסמי פיצוציות  שיקום מכורים לסמים ואלכוהול סמים מסוכנים סמים ממריצים נזקים הנגרמים מהתמכרות לאלכוהול מרכז גמילה כצעד ראשון לחיים בריאים  מכון גמילה מהימורים מוסד גמילה מהתמכרויות מוסד גמילה מסמים מוסד גמילה מאלכוהול שלבים בגמילה מהי התמכרות להימורים כיצד תוכלו לזהות התמכרות לסמים? כיצד המשפחה יכולה לעזור בהתמכרות לאלכוהול גמילה מסמים לנוער גמילה ממשככי כאבים האם אתה מכור להימורים - בדיקה איך בוחרים מרכז גמילה מסמים גלריית תמונות תעודות והסמכות מכורים מחלימים מרכז גמילה לסיוע למכורים מכורים מחלימים מרכז גמילה מאלכוהול מכון גמילה לטיפול בהתמכרות לאלכוהול מרכז גמילה מהימורים טיפול התנהגותי תחלואה כפולה מרכז לטיפול בהתמכרויות לסמים מכון גמילה מהתמכרויות לסמים תהליך גמילה מסמים גמילה מהימורים טיפולי גמילה מאלכוהול התמכרות להימורים התמכרות לאלכוהול התמכרות לסמים

מהם השלבים בגמילה

תהליך הגמילה הוא קשה מאוד ומכאיב, הן בפן הפיזי והן בפן הנפשי. ולכן, יש לעשותו כראוי בתכנית מקצועית, דיסקרטית, מכילה ותומכת. מהם השלבים בגמילה? שיטת שנים עשר השלבים בגמילה היא אחת השיטות הידועות בעיקר בשל הצלחתה בתהליך החלמתם של מיליוני מכורים מכל רחבי העולם. מרכז גמילה מכורים מחלימים מלווה את המכורים ומסייע להם לצאת לדרך חדשה באמצעות תכניות גמילה מותאמות המבוססות על ליווי רפואי, מקצועי וחברתי על בסיס שיטת שנים עשר השלבים.

סופרים את השלבים בגמילה

שיטת הגמילה נכתבה לראשונה בשנת 1935 על ידי ביל וילסון ובוב סמית', זוג אלכוהוליסטים שנגמלו מהתמכרותם והמציאו תכנית שנועדה לעודד גמילה מהתמכרות לאלכוהול. כיום, השיטה מותאמת לעבודה גם על גמילה מהתמכרויות אחרות. אופן השלבים בגמילה מתבסס על לקיחת אחריות אישית המתבטאת בכל אחד מהשלבים הבאים –

 1. הודאה בהתמכרות.
 2. האמונה בחזק יותר שישיב את השפיות במטרה למלא את המכור בתקווה כי חיים טובים יותר מחוץ להתמכרות הם אפשריים בהחלט.
 3. ההחלטה למסור את רצון החיים לידי השגחה אלוהית.
 • לא מדובר בהכרח באמונה דתית, אלא באמונה רוחנית ועל כן גם אתאיסטים משתמשים בשיטת שנים עשר השלבים.
 1. ביצוע חשבון נפש אמיץ ונוקב במטרה להכיר בבעיה ולהתמודד עמה במלואה.
 2. התוודות בפני אלוהים, עצמנו ואדם אחר על טיבם המדויק של הפגמים במטרה שהמכור יהיה ישר וכנה עם עצמו ועם סביבתו.
 3. מוכנות להשתחרר, בסיועו של אלוהים, מהפגמים.
 4. בקשה צנועה וענווה מאלוהים שישחרר את המכור מחסרונותיו.
 5. עריכת רשימה של כל האנשים בהם המכור פגע מתוך כוונה לכפר על מעשיו ולבקש מהם סליחה באופן אישי.
 6. כפרה על מעשי הפגיעה והימנעות מהם רק במקרים בהם ההתוודות או בקשת הסליחה מהנפגע תוביל לפגיעה נוספת.
 7. המשכיות תמידית בחשבון הנפשי ובמקרה של שגגה או טעות – התוודות מידית.
 8. בקשה באמצעות תפילה ומדיטציה לשפר את הקשר ההכרתי עם אלוהים, כפי שכל אחד מבין אותו, כדי להתפלל ולהבין את רצונו ולקבל את הכוח לבצע זאת.
 9. ליישם את העקרונות הללו בכל תחומי החיים ולהעבירם הלאה למכורים אחרים.

מסייעים לאחרים

אחד העקרונות המנחים את השיטה הוא העובדה שמכורים נקיים מהווים השראה עבור מכורים ומסייעים להם להיגמל בליווי צמוד ומכיל. מנכל עמותת מכורים מחלימים, מר צור רפאל, מכור נקי בהחלמה מזה שנים, חווה על בשרו את תהליך הגמילה המכאיב עד ששיקם את חייו ולכן הוא מעוניין לסייע לאחרים לצבור את הכוחות כדי שישתקמו גם כן.

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים