צור קשר
הרשמו לקביעת פגישת ייעוץ

סמים ממריצים

גמילה אלכוהול הימורים מזיקים התמכרות למריחואנה סמים קלים התמכרויות וטיפול גמילה מסמים גמילה מסמים גמילה מאלכוהול נייס גאי - לא כזה נחמד סוגי התמכרויות להימורים התמכרות לנייס גאי התמכרות לסמים קלים גמילה מהימורים כיצד לחפש מרכז גמילה מסמים? מרכז גמילה מהימורים: לחזור לדרך הישר מרכז גמילה מאלכוהול: לפנות לאנשי המקצוע מכורים מחלימים: הדרך להחלמה בעזרת 12 צעדים מכון גמילה מהימורים: פתרון מומלץ ההשלכות של התמכרות לסמים התמכרות להימורים: כיצד לזהות האם אתם מכורים? התמכרות לאלכוהול: לזהות את הסימנים גמילה מסמים קשים, קלים ומשככי כאבים גמילה מהימורים: לשבור את התלות מה חשוב לדעת על גמילה מאלכוהול? מרכז גמילה: מה חשוב לדעת? מכון גמילה מסמים: לרכוש כישורים חשובים חשיבותו של מכון גמילה מאלכוהול ייחודיות המסגרת טיפול גמילה מאלכוהול הוסטל טיפול בהתמכרות  טיפול בהתמכרות לקנאביס התמכרות לאינטרנט ומדיה התמכרות למין ופורנוגרפיה טיפול בהתמכרות לאלכוהול סדנאות והרצאות מרכז יום טיפול בהתמכרויות לסמים  התמכרות לתרופות מרשם התמכרות לקוקאין התמכרות לסמים קשים התמכרות לאלכוהול בקרב בני נוער התלות באלכוהול וסמים הסיכונים של צריכת אלכוהול מוגברת גמילה מתרופות התמכרות לסמים קלים גמילה מקנאביס גמילה מסמי פיצוציות  שיקום מכורים לסמים ואלכוהול סמים מסוכנים סמים ממריצים נזקים הנגרמים מהתמכרות לאלכוהול מרכז גמילה כצעד ראשון לחיים בריאים  מכון גמילה מהימורים מוסד גמילה מהתמכרויות מוסד גמילה מסמים מוסד גמילה מאלכוהול שלבים בגמילה מהי התמכרות להימורים כיצד תוכלו לזהות התמכרות לסמים? כיצד המשפחה יכולה לעזור בהתמכרות לאלכוהול גמילה מסמים לנוער גמילה ממשככי כאבים האם אתה מכור להימורים - בדיקה איך בוחרים מרכז גמילה מסמים גלריית תמונות תעודות והסמכות מכורים מחלימים מרכז גמילה לסיוע למכורים מכורים מחלימים מרכז גמילה מאלכוהול מכון גמילה לטיפול בהתמכרות לאלכוהול מרכז גמילה מהימורים טיפול התנהגותי תחלואה כפולה מרכז לטיפול בהתמכרויות לסמים מכון גמילה מהתמכרויות לסמים תהליך גמילה מסמים גמילה מהימורים טיפולי גמילה מאלכוהול התמכרות להימורים התמכרות לאלכוהול התמכרות לסמים

התמכרות לסמים, בניגוד למה שנהוג לחשוב, אינה מאפיינת קבוצות חתך מסוימות באוכלוסיה, אלא היא עשויה לקרות לכל אדם ואדם. בקטגוריות הסמים אנחנו פוגשים לא מעט קבוצות – סמים מדכאים, סמים ממריצים, סמי הזיות וכדומה. בדרך כלל המשתמש מתחיל במינוני שימוש נמוכים ובהדרגה מעלה את המינונים עד שלבסוף מוצא עצמו מכור. מרכז גמילה והחלמה מכורים מחלימים שם לו למטרה לסייע למכורים להיגמל ולשוב לחיים.

האמת על סמים ממריצים

סם הוא ההגדרה של כל חומר פסיכואקטיבי, שאינו מזון, המשנה מבחינה כימית את תפקוד האורגניזם. וכיוצא בכך, בקטגוריה זו כלולים מחד סמי רחוב, סמי פיצוציות שאינם חוקיים ומאידך, גם סמים חוקיים – קפאין, אלכוהול, רטאלין וכדומה. סמים ממריצים הם סמים המעוררים את המשתמש הן מבחינה פיזיולוגית (קצב הלחץ ולחץ הדם מוגברים, למשל) והן מבחינה פסיכולוגית. וברחבה –

  • גם בקטגוריה זו אנו פוגשים סמים חוקיים ולא חוקיים הממריצים את הפעילות המוחית – אמפטמינים (ספידים), קראק וקוקאין, אקסטזי, ניקוטין, קפאין, רטאלין, אדרל ועוד.
  • הסמים המעוררים הם בעלי השפעה עוצמתית על המשתמש – הם מעלים את הערנות, החיוניות והביטחון העצמי ובשל כך מהווים "כוח חיזוק" או בריחה "נעימה" וזמנית מן המציאות.
  • יחד עם זאת, הסבילות לסמים המעוררים מתפתחת במהירות. כלומר, כדי לקבל את אותו האפקט העוצמתי של השימוש הראשוני, יש צורך בכמויות גדולות יותר של סם.
  • שימוש ארוך טווח בסמים מוביל להתפתחות סימפטומטים הדומים לאלו של הסכיזופרנים – דלוזות והלוצינציות.
  • מלבד תחושות הסבילות, מתפתחות גם תחושות נסיגה חריפות לאור אי-שימוש בסם (ולכן הגמילה מהסמים הממריצים נוטה להיות קשה ומכאיבה).
  • ההיחשפות לסם משנה את התקשורת בין תאי העצב במוח ומשבשת את הפעילות התקינה.

מה מאפיין מכורים?

התלות בסם מתאפיינת ב-3 מאפיינים עיקריים – סבילות לסם, נסיגה ושימוש כפייתי. השימוש הכפייתי מתאפיין בכך שהאדם מאבד את השליטה על חייו ורוב סדר יומו סובב סביב השגת החומר והשימוש בו. הסם מהווה "כרטיס בריחה מהיר" מהמציאות הבעייתית של המכור שאינו מבין שבהדרגה היא פוגמת בחייו יותר. תהליך הגמילה הוא קשה, מכאיב אך הכרחי כדי שהמכור יטול את השליטה חזרה לחייו. ולכן, עליו לעשותו בסביבה מכילה, תומכת, מקצועית ומנוסה. בעמותת מכורים מחלימים, המנוהלת בידי מר צור רפאל, מכור נקי מזה שנים, הצוות המקצועי מורכב גם ממכורים לשעבר שחוו את התהליך המכאיב על בשרם וכעת מושיטים יד לסיוע לחבריהם לצרה. זו לא בושה לבקש עזרה ולהזדקק לה.

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים