צור קשר
הרשמו לקביעת פגישת ייעוץ

נזקים הנגרמים מהתמכרות לאלכוהול

גמילה אלכוהול הימורים מזיקים התמכרות למריחואנה סמים קלים התמכרויות וטיפול גמילה מסמים גמילה מסמים גמילה מאלכוהול נייס גאי - לא כזה נחמד סוגי התמכרויות להימורים התמכרות לנייס גאי התמכרות לסמים קלים גמילה מהימורים כיצד לחפש מרכז גמילה מסמים? מרכז גמילה מהימורים: לחזור לדרך הישר מרכז גמילה מאלכוהול: לפנות לאנשי המקצוע מכורים מחלימים: הדרך להחלמה בעזרת 12 צעדים מכון גמילה מהימורים: פתרון מומלץ ההשלכות של התמכרות לסמים התמכרות להימורים: כיצד לזהות האם אתם מכורים? התמכרות לאלכוהול: לזהות את הסימנים גמילה מסמים קשים, קלים ומשככי כאבים גמילה מהימורים: לשבור את התלות מה חשוב לדעת על גמילה מאלכוהול? מרכז גמילה: מה חשוב לדעת? מכון גמילה מסמים: לרכוש כישורים חשובים חשיבותו של מכון גמילה מאלכוהול ייחודיות המסגרת טיפול גמילה מאלכוהול הוסטל טיפול בהתמכרות  טיפול בהתמכרות לקנאביס התמכרות לאינטרנט ומדיה התמכרות למין ופורנוגרפיה טיפול בהתמכרות לאלכוהול סדנאות והרצאות מרכז יום טיפול בהתמכרויות לסמים  התמכרות לתרופות מרשם התמכרות לקוקאין התמכרות לסמים קשים התמכרות לאלכוהול בקרב בני נוער התלות באלכוהול וסמים הסיכונים של צריכת אלכוהול מוגברת גמילה מתרופות התמכרות לסמים קלים גמילה מקנאביס גמילה מסמי פיצוציות  שיקום מכורים לסמים ואלכוהול סמים מסוכנים סמים ממריצים נזקים הנגרמים מהתמכרות לאלכוהול מרכז גמילה כצעד ראשון לחיים בריאים  מכון גמילה מהימורים מוסד גמילה מהתמכרויות מוסד גמילה מסמים מוסד גמילה מאלכוהול שלבים בגמילה מהי התמכרות להימורים כיצד תוכלו לזהות התמכרות לסמים? כיצד המשפחה יכולה לעזור בהתמכרות לאלכוהול גמילה מסמים לנוער גמילה ממשככי כאבים האם אתה מכור להימורים - בדיקה איך בוחרים מרכז גמילה מסמים גלריית תמונות תעודות והסמכות מכורים מחלימים מרכז גמילה לסיוע למכורים מכורים מחלימים מרכז גמילה מאלכוהול מכון גמילה לטיפול בהתמכרות לאלכוהול מרכז גמילה מהימורים טיפול התנהגותי תחלואה כפולה מרכז לטיפול בהתמכרויות לסמים מכון גמילה מהתמכרויות לסמים תהליך גמילה מסמים גמילה מהימורים טיפולי גמילה מאלכוהול התמכרות להימורים התמכרות לאלכוהול התמכרות לסמים

האלכוהול כה נפוץ ונגיש בתרבותנו ובחיינו, עד כי נדמה שהשלכותיה ההרסניות של התלות בו מבוטלות בהינף יד. יחד עם זאת, דווקא בשל היותו כה נגיש, חשוב לדבר על הנזקים הנגרמים מהתמכרות לאלכוהול, שמסתיימים במקרה הטוב במכון גמילה מקצועי ובמקרה הגרוע, גם בשורה מכאיבה של השלכות פיזיות ונפשיות הרסניות. מכון הגמילה והריפוי מכורים מחלימים שם לו למטרה לסייע לכל מכור לצאת לדרך חיים חדשה תוך קבלת רשת התמיכה וההכלה לה הוא זקוק.

נזקים הנגרמים מהתמכרות לאלכוהול – הצד האפל של ההתמכרות

מה רע בכוסית של יין לאחר יום עבודה מתיש ומייגע? מה רע בהשקת כוסות לחיים באירוע? התשובה על שתיהן היא שאין שום רע, אלא להפך, מדובר אפילו בפעילות חיובית, מגבשת וידוע שלמינון מתון של יין אדום ישנה השפעה חיובית על הגוף. אם כך, הבעיה מתחילה כאשר השימוש משתנה משימוש רגיל (בלתי מזיק וחיובי) לשימוש לרעה ובסופו של דבר מתפתחת התמכרות לאלכוהול. חשוב לציין את הנקודות הבאות –

  • אלכוהול, על אף היותו חוקי, נחשב לבעל השלכות הרסניות ומזיקות בשימוש מוגבר ורציף.
  • שימוש תדיר באלכוהול מזיק מאוד בפן הניורולוגי: הוא משבש את תפקודו התקין של המוח, משבש את מנגנוני קבלת החלטות, עירנות והזיכרון. במקרים חריפים, הוא עשוי להוביל להזיות ולדמנציה.
  • ידוע כי מינונים גבוהים של אלכוהול משפיעים על הגוף בטווח הקצר – האנגאובר נוראי, בחילות והקאות וכאבי ראש. אך ההשלכה החריפה יותר היא לטווח הארוך – דלקת בכבד, שחמת כבד והפרעות במערכת העיכול. נוסף על כך, נמצא קשר בין מינונים מזיקים של אלכוהול לבין עלייה בסיכון להתפתחות סרטן.
  • גם בפן הפסיכו-סוציאלי נמצא קשר ברור בין שימוש באלכוהול לבין מעשי אלימות ופשע – קטטות ותגרות ברחוב ובמועדונים, אלימות משפחתית ועוד.

עולים על דרך הגמילה

התמכרות לאלכוהול קשה מאוד מסיבות רבות. ראשית, לעיתים קשה לזהות שמדובר בהתמכרות בשל העובדה שהסם תקין ונורמטיבי לצריכה. כמו-כן, אי-השימוש בסם מוביל לתסמונת הגמילה – תופעות פיזיות ונפשיות מכאיבות המקשות על המכור להתחיל את הגמילה או להתניע אותה. לעיתים קרובות, כאשר המכור התנקה מהסם, הוא עשוי להחליף התמכרות אחת באחרת (למשל, התמכרות לאוכל, התמכרות לתרופות מרשם ועוד). לכן, חשוב מאוד שתהליך גמילה מאלכוהול ילווה בצוות מקצועי וברשת תמיכה כדי שהמכור יקבל את מלוא ההכלה והסיוע לו הוא זקוק.

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים