צור קשר

  הרשמו לקביעת פגישת ייעוץ

  שלבים בגמילה

  בחן את עצמך - האם אתה מכור מהי גמילה? מידע מקיף על אלכוהול התמכרות למריחואנה סמים קלים התמכרויות וטיפול נייס גאי - לא כזה נחמד סוגי התמכרויות להימורים התמכרות לנייס גאי התמודדות עם תחלואה כפולה חזרה לדרך הישר בעזרת מרכז גמילה מהימורים מכורים מחלימים: הדרך להחלמה בעזרת 12 צעדים טיפול יעיל בהתמכרות - מכון גמילה מהימורים ההשלכות של התמכרות לסמים כיצד לזהות האם אתם מכורים להימורים? כיצד לזהות סימני התמכרות לאלכוהול? שברו את התלות בהימורים בעזרת גמילה מהימורים מה חשוב לדעת לפני שפונים למרכז גמילה? לרכוש כישורים חשובים בעזרת מכון גמילה מסמים ייחודיות המסגרת הוסטל טיפול בהתמכרות  טיפול בהתמכרות לקנאביס התמכרות לאינטרנט ומדיה התמכרות למין ופורנוגרפיה סדנאות והרצאות מרכז יום התמכרות לתרופות מרשם התמכרות לקוקאין התמכרות לסמים קשים התמכרות לאלכוהול בקרב בני נוער התלות באלכוהול וסמים הסיכונים של צריכת אלכוהול מוגברת גמילה מתרופות התמכרות לסמים קלים גמילה מקנאביס גמילה מסמי פיצוציות  שיקום מכורים לסמים ואלכוהול סמים מסוכנים סמים ממריצים נזקים הנגרמים מהתמכרות לאלכוהול מדוע לפנות למכון גמילה מהימורים? מוסד גמילה מהתמכרויות שלבים בגמילה מהי התמכרות להימורים כיצד תוכלו לזהות התמכרות לסמים? כיצד המשפחה יכולה לעזור בהתמכרות לאלכוהול גמילה ממשככי כאבים האם אתה מכור להימורים - בדיקה איך בוחרים מרכז גמילה מסמים גלריית תמונות תעודות והסמכות מכורים מחלימים מרכז גמילה לסיוע למכורים אילו נזקים נגרמים מהתמכרות לאלכוהול? האם מכון גמילה יכול לעזור בטיפול בהתמכרות לאלכוהול? איך מתמודדים עם סכנות בהימורים? טיפול התנהגותי כיצד מתחילה התמכרות לסמים? התמכרות לאלכוהול התמכרות לסמים

  מהם השלבים בגמילה

  תהליך הגמילה הוא קשה מאוד ומכאיב, הן בפן הפיזי והן בפן הנפשי. ולכן, יש לעשותו כראוי בתכנית מקצועית, דיסקרטית, מכילה ותומכת. מהם השלבים בגמילה? שיטת שנים עשר השלבים בגמילה היא אחת השיטות הידועות בעיקר בשל הצלחתה בתהליך החלמתם של מיליוני מכורים מכל רחבי העולם. מרכז גמילה מכורים מחלימים מלווה את המכורים ומסייע להם לצאת לדרך חדשה באמצעות תכניות גמילה מותאמות המבוססות על ליווי רפואי, מקצועי וחברתי על בסיס שיטת שנים עשר השלבים.

  סופרים את השלבים בגמילה

  שיטת הגמילה נכתבה לראשונה בשנת 1935 על ידי ביל וילסון ובוב סמית', זוג אלכוהוליסטים שנגמלו מהתמכרותם והמציאו תכנית שנועדה לעודד גמילה מהתמכרות לאלכוהול. כיום, השיטה מותאמת לעבודה גם על גמילה מהתמכרויות אחרות. אופן השלבים בגמילה מתבסס על לקיחת אחריות אישית המתבטאת בכל אחד מהשלבים הבאים –

  1. הודאה בהתמכרות.
  2. האמונה בחזק יותר שישיב את השפיות במטרה למלא את המכור בתקווה כי חיים טובים יותר מחוץ להתמכרות הם אפשריים בהחלט.
  3. ההחלטה למסור את רצון החיים לידי השגחה אלוהית.
  • לא מדובר בהכרח באמונה דתית, אלא באמונה רוחנית ועל כן גם אתאיסטים משתמשים בשיטת שנים עשר השלבים.
  1. ביצוע חשבון נפש אמיץ ונוקב במטרה להכיר בבעיה ולהתמודד עמה במלואה.
  2. התוודות בפני אלוהים, עצמנו ואדם אחר על טיבם המדויק של הפגמים במטרה שהמכור יהיה ישר וכנה עם עצמו ועם סביבתו.
  3. מוכנות להשתחרר, בסיועו של אלוהים, מהפגמים.
  4. בקשה צנועה וענווה מאלוהים שישחרר את המכור מחסרונותיו.
  5. עריכת רשימה של כל האנשים בהם המכור פגע מתוך כוונה לכפר על מעשיו ולבקש מהם סליחה באופן אישי.
  6. כפרה על מעשי הפגיעה והימנעות מהם רק במקרים בהם ההתוודות או בקשת הסליחה מהנפגע תוביל לפגיעה נוספת.
  7. המשכיות תמידית בחשבון הנפשי ובמקרה של שגגה או טעות – התוודות מידית.
  8. בקשה באמצעות תפילה ומדיטציה לשפר את הקשר ההכרתי עם אלוהים, כפי שכל אחד מבין אותו, כדי להתפלל ולהבין את רצונו ולקבל את הכוח לבצע זאת.
  9. ליישם את העקרונות הללו בכל תחומי החיים ולהעבירם הלאה למכורים אחרים.

  מסייעים לאחרים

  אחד העקרונות המנחים את השיטה הוא העובדה שמכורים נקיים מהווים השראה עבור מכורים ומסייעים להם להיגמל בליווי צמוד ומכיל. מנכל עמותת מכורים מחלימים, מר צור רפאל, מכור נקי בהחלמה מזה שנים, חווה על בשרו את תהליך הגמילה המכאיב עד ששיקם את חייו ולכן הוא מעוניין לסייע לאחרים לצבור את הכוחות כדי שישתקמו גם כן.

  חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים