צור קשר
הרשמו לקביעת פגישת ייעוץ

כיצד המשפחה יכולה לעזור בהתמכרות לאלכוהול

גמילה אלכוהול הימורים מזיקים התמכרות למריחואנה סמים קלים התמכרויות וטיפול גמילה מסמים גמילה מסמים גמילה מאלכוהול נייס גאי - לא כזה נחמד סוגי התמכרויות להימורים התמכרות לנייס גאי התמכרות לסמים קלים גמילה מהימורים כיצד לחפש מרכז גמילה מסמים? מרכז גמילה מהימורים: לחזור לדרך הישר מרכז גמילה מאלכוהול: לפנות לאנשי המקצוע מכורים מחלימים: הדרך להחלמה בעזרת 12 צעדים מכון גמילה מהימורים: פתרון מומלץ ההשלכות של התמכרות לסמים התמכרות להימורים: כיצד לזהות האם אתם מכורים? התמכרות לאלכוהול: לזהות את הסימנים גמילה מסמים קשים, קלים ומשככי כאבים גמילה מהימורים: לשבור את התלות מה חשוב לדעת על גמילה מאלכוהול? מרכז גמילה: מה חשוב לדעת? מכון גמילה מסמים: לרכוש כישורים חשובים חשיבותו של מכון גמילה מאלכוהול ייחודיות המסגרת טיפול גמילה מאלכוהול הוסטל טיפול בהתמכרות  טיפול בהתמכרות לקנאביס התמכרות לאינטרנט ומדיה התמכרות למין ופורנוגרפיה טיפול בהתמכרות לאלכוהול סדנאות והרצאות מרכז יום טיפול בהתמכרויות לסמים  התמכרות לתרופות מרשם התמכרות לקוקאין התמכרות לסמים קשים התמכרות לאלכוהול בקרב בני נוער התלות באלכוהול וסמים הסיכונים של צריכת אלכוהול מוגברת גמילה מתרופות התמכרות לסמים קלים גמילה מקנאביס גמילה מסמי פיצוציות  שיקום מכורים לסמים ואלכוהול סמים מסוכנים סמים ממריצים נזקים הנגרמים מהתמכרות לאלכוהול מרכז גמילה כצעד ראשון לחיים בריאים  מכון גמילה מהימורים מוסד גמילה מהתמכרויות מוסד גמילה מסמים מוסד גמילה מאלכוהול שלבים בגמילה מהי התמכרות להימורים כיצד תוכלו לזהות התמכרות לסמים? כיצד המשפחה יכולה לעזור בהתמכרות לאלכוהול גמילה מסמים לנוער גמילה ממשככי כאבים האם אתה מכור להימורים - בדיקה איך בוחרים מרכז גמילה מסמים גלריית תמונות תעודות והסמכות מכורים מחלימים מרכז גמילה לסיוע למכורים מכורים מחלימים מרכז גמילה מאלכוהול מכון גמילה לטיפול בהתמכרות לאלכוהול מרכז גמילה מהימורים טיפול התנהגותי תחלואה כפולה מרכז לטיפול בהתמכרויות לסמים מכון גמילה מהתמכרויות לסמים תהליך גמילה מסמים גמילה מהימורים טיפולי גמילה מאלכוהול התמכרות להימורים התמכרות לאלכוהול התמכרות לסמים

בניגוד להתמכרויות אחרות, התמכרות לאלכוהול היא מורכבת יותר ובעיקר מהסיבה שמדובר בסם חוקי, נורמטיבי ותקין חברתית. לכן, לעיתים קרובות המכור מתקשה לזהות את הבעיה והמצוקה שלו. למשפחתו יש היבט חשוב מאוד בתהליך זיהוי ההתמכרות והגמילה, אך גם הם לא יכולים לעשות זאת לבדם וזקוקים לסיוע מקצועי. כיצד המשפחה יכולה לעזור בהתמכרות לאלכוהול? על ידי פניה למכון גמילה. עמותת מכורים מחלימים שמה לה ליעד להוות קורת גג תומכת ומכילה בתהליך הגמילה באמצעות תכניות שיקומיות המותאמות באופן אישי.

כיצד המשפחה יכולה לעזור בהתמכרות לאלכוהול – מלווים את הנגמל

התמכרות לאלכוהול אינה תמיד ברורה בתחילתה, בעיקר בשל העובדה שצריכת הסם מושרשת עמוקות בתרבות שלנו ובמנהגנו. הנה כל מה שעליכם לדעת כדי לסייע ליקירכם ולאהובכם בתהליך –

  • ישנם סימנים מקדימים לבעיית ההתמכרות שניתן לזהות בכדי לעצור את ההתדרדרות וההתמכרות – בעיית שתייה המתאפיינת בצריכת כמויות מוגזמות של אלכוהול.
  • קשה לכפות תהליך גמילה מאלכוהול על המכור, שכן עליו לרצות להתחיל אותו. עם זאת, חשוב שהמשפחה תבהיר למכור שהיא מוכנה לסייע וללוות אותו בתהליך השיקום, אך היא לא מוכנה להיות שותפה לבעיית ההתמכרות.
  • יש לזכור שתהליך הגמילה מאלכוהול אינו מורכב ממקשה אחת אלא הוא נוטה להיות מסועף. נסו לגלות אמפתיה והבנה כלפי תחושותיו ומצוקותיו של המכור.
  • המכור שנמצא במצוקה נוטה להרגיש תחושות בדידות וחוסר אונים. חשוב להזכיר לו את העוצמות שלו, את יתרונותיו ואת העובדה שהוא אינו לבד, אלא מוקף במשפחתו שמוכנה להיות שם עבורו ולסייע לו.
  • בשל העובדה שהמכור מתקשה בהצבת גבולות, חשוב מאוד שהמשפחה תציב עבורו גבולות.
  • יחד עם זאת, בני המשפחה אינם יכולים לסייע למכור לבדם בתהליך גמילתו וחשוב מאוד שילוו באנשי מקצוע. כך הם יקבלו תמונת מצב מלאה יותר לגבי מצבו של המכור, וכן ירכשו את הכלים שיסייעו להם לתמוך במכור כראוי.

פותחים מילון – ערך אלכוהול

חשוב להבין שאין קשר ישיר בהכרח בין מסוכנתו של הסם ולאיסורו על פי חוק. ולכן, האלכוהול, על אף היותו סם חוקי, הוא מסוכן ומזיק. ראשית, האלכוהול נחשב לסם מדכא, בניגוד למה שנהוג לחשוב. הסם מדכא את פעילותה התקינה של מערכת העצבים ובשל כך מתעוררות התחושות "המעוררות" – תחושת קלילות, נינוחות, שחרור וביטחון עצמי. יחד עם זאת, מינונים גבוהים של אלכוהול מובילים למגוון השלכות פיזיות ונפשיות הרסניות – פגיעה נויורולוגית, פגיעה בכבד וכדומה. יתרה על כך, האלכוהול מקושר רבות למעשי פשע ולאלימות. לכן, שימוש לרעה בסם מסוכן ומזיק ויש לשים את הדגש על כך.

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים