צור קשר
הרשמו לקביעת פגישת ייעוץ

טיפול התנהגותי

גמילה אלכוהול הימורים מזיקים התמכרות למריחואנה סמים קלים התמכרויות וטיפול גמילה מסמים גמילה מסמים גמילה מאלכוהול נייס גאי - לא כזה נחמד סוגי התמכרויות להימורים התמכרות לנייס גאי התמכרות לסמים קלים גמילה מהימורים כיצד לחפש מרכז גמילה מסמים? מרכז גמילה מהימורים: לחזור לדרך הישר מרכז גמילה מאלכוהול: לפנות לאנשי המקצוע מכורים מחלימים: הדרך להחלמה בעזרת 12 צעדים מכון גמילה מהימורים: פתרון מומלץ ההשלכות של התמכרות לסמים התמכרות להימורים: כיצד לזהות האם אתם מכורים? התמכרות לאלכוהול: לזהות את הסימנים גמילה מסמים קשים, קלים ומשככי כאבים גמילה מהימורים: לשבור את התלות מה חשוב לדעת על גמילה מאלכוהול? מרכז גמילה: מה חשוב לדעת? מכון גמילה מסמים: לרכוש כישורים חשובים חשיבותו של מכון גמילה מאלכוהול ייחודיות המסגרת טיפול גמילה מאלכוהול הוסטל טיפול בהתמכרות  טיפול בהתמכרות לקנאביס התמכרות לאינטרנט ומדיה התמכרות למין ופורנוגרפיה טיפול בהתמכרות לאלכוהול סדנאות והרצאות מרכז יום טיפול בהתמכרויות לסמים  התמכרות לתרופות מרשם התמכרות לקוקאין התמכרות לסמים קשים התמכרות לאלכוהול בקרב בני נוער התלות באלכוהול וסמים הסיכונים של צריכת אלכוהול מוגברת גמילה מתרופות התמכרות לסמים קלים גמילה מקנאביס גמילה מסמי פיצוציות  שיקום מכורים לסמים ואלכוהול סמים מסוכנים סמים ממריצים נזקים הנגרמים מהתמכרות לאלכוהול מרכז גמילה כצעד ראשון לחיים בריאים  מכון גמילה מהימורים מוסד גמילה מהתמכרויות מוסד גמילה מסמים מוסד גמילה מאלכוהול שלבים בגמילה מהי התמכרות להימורים כיצד תוכלו לזהות התמכרות לסמים? כיצד המשפחה יכולה לעזור בהתמכרות לאלכוהול גמילה מסמים לנוער גמילה ממשככי כאבים האם אתה מכור להימורים - בדיקה איך בוחרים מרכז גמילה מסמים גלריית תמונות תעודות והסמכות מכורים מחלימים מרכז גמילה לסיוע למכורים מכורים מחלימים מרכז גמילה מאלכוהול מכון גמילה לטיפול בהתמכרות לאלכוהול מרכז גמילה מהימורים טיפול התנהגותי תחלואה כפולה מרכז לטיפול בהתמכרויות לסמים מכון גמילה מהתמכרויות לסמים תהליך גמילה מסמים גמילה מהימורים טיפולי גמילה מאלכוהול התמכרות להימורים התמכרות לאלכוהול התמכרות לסמים

התמכרות לסמים, אלכוהול או הימורים עלולה להעיב על חיי האדם והסובבים אותו, בייחוד אם מדובר באדם בוגר שמצופה ממנו לנהל חיים 'נורמליים' ומסודרים. עמותת מכורים מחלימים מציעה טיפול התנהגותי לבוגרים מעל גיל 18 הסובלים מבעיות התמכרות ומסייעת להם להתמודד עם הקשיים שבהתמודדות עם החזרה לשגרה לאחר בתקופת הגמילה. בעמותה זו יוכלו המכורים להיפגש ולהכיר מטופלים אחרים המתמודדים עם קשיים זהים. יוזם העמותה הוא מכור נקי אשר הקים את העמותה למען מכורים נקיים כמוהו שצריכים להישמר ולא ליפול בשנית להתמכרויות המזיקות. 

למי מתאים לעבור טיפול התנהגותי

טיפול התנהגותי מתאים למכורים המעוניינים לקבל כלים מעשיים אשר יעזרו להם להתמודד עם תהליך הגמילה מהתמכרויות כמו סמים, אלכוהול או הימורים. אלה כמה סימנים לכך שהאדם עלול להזדקק לטיפול בהקדם:

  • ניסיון כושל להיגמל – המטופל ניסה להיגמל בעבר מצריכת סמים או מהימורים ונכשל בכך. כמו כן, לעתים מדובר בניסיון גמילה כושל. כך למשל, מטופל המנסה להיגמל משתיית בירה עובר לשתיית יין. 
  • המטופל תלוי באלכוהול – מכורים המעדיפים לשתות בכל הזדמנות: במסיבה, בדייט עם חברה או במפגש סיום לימודים או אירוע בעבודה. 
  • המטופל זקוק לכסף – מכורים מנסים להשיג כסף בכל דרך אפשרית כדי להשיג עוד בקבוק בירה, עוד זריקה של סם או כדי להמר במשחק פוקר. כתוצאה מכך, לא פעם נכנס המטופל לקשיים כלכליים.
  • המטופל הזועם – התלות בחומרים או במשחקי הימורים מערערת את נפשו של האדם ויוצרת אי וודאות. כתוצאה מכך, המטופל מגיב בזעם כלפי הסובבים אותו ומתרחק מהאנשים הקרובים אליו – בני המשפחה והחברים. 

טיפול התנהגותי לבוגרים מעל גיל 18 הסובלים מבעיות התמכרות

טיפול התנהגותי מסייע למכורים בכך שהמטפל לומד על ההרגלים הרעים של המטופלים שלו, ועוזר להם להמיר אותם להרגלים טובים, כך שבסופו של דבר חל שינוי בדפוס ההתנהגות של המטופלים הסובלים מהתמכרות. מדובר בטיפול פסיכולוגי לכל דבר, כך שכדי לעבור אותו יש צורך לפנות למקצוענים בתחום. אז אם אחד מיקיריכם סובל מבעיית התמכרות קשה לאלכוהול או לסמים, הקדישו זמן ומחשבה לחיפוש איש המקצוע המתאים. זה יכול להיות באמצעות אתר האינטרנט, חברים משותפים שקרוביהם סובלים מבעיה דומה או גולשים באתרי האינטרנט.

טיפול התנהגותי לבוגרים מעל גיל 18 הסובלים מבעיות התמכרות

בזכות טיפול התנהגותי תוכלו לקבל את הסיוע הרגשי המקיף ביותר. פתחתם תלות להימורים או אלכוהול? מכורים לסמים ומעוניינים לשבור את מעגל הקסמים? חלק מהטיפול אותו תקבלו במרכז הגמילה של מכורים מחלימים כולל, בין היתר, תכנית טיפול רגשית המותאמת לצרכיו של המטופל. תכנית זו, המתבססת על יסודות הטיפול ההתנהגותי, תעניק לבעלי דפוס פעולה התמכרותי את הכלים החשובים לשבור אותם – ולהתמודד כראוי עם כל מצוקה או בעיה עמם הוא יתמודד בחיי היום-יום.

 

חשיבותו של טיפול התנהגותי בעת ההחלמה

רבים מאתנו מתמודדים עם מציאות מורכבת; מציאות השואבת מאתנו אנרגיות רבות כמו גם יוצרת מועקה וכאבים הן בגוף והן בנפש. איבדת את בן זוגך האהוב לאחרונה ואת שותה כמות רבה של אלכוהול? נכנסת לחובות כבדים כתוצאה מהתמכרות להימורים? התחלתם לצרוך סמים בגיל צעיר וכעת אינכם יכולים להפסיק? על מנת להתמודד עם דפוסים הרסניים אלו, יהיה עלייכם לפנות למרכז גמילה.

בבואכם להתעניין במרכז כגמילה, מומלץ להתעניין בטיפול ההתנהגותי אותו הוא מציע. למה הכוונה? במגוון מרכזי הגמילה הקיימים בימינו, המטופלים עוברים טיפול פיזי בהתמכרויות שלהם; טיפול לאורכו הם מתנקים משאריות הסם שבגופם כמו גם חווים את תסמיני הגמילה הפיזיים כתוצאה מהפסקת הפעולה ההרסנית. במקביל לכך, על נפגעי התמכרויות גם להתמודד עם המצב הנפשי אשר הוביל להיכן שהם היום. במילים אחרות, ומשום שההתמכרויות נושאות לא רק אלמנטים פיזיים אלא גם פסיכולוגיים וחברתיים, יש לקבל את הטיפול המותאם לכך.

חלק מהטיפול ההתנהגותי כולל שינוי של דפוסי הפעולה של המכור; שינוי הדרגתי במהלכו הוא יכיר בבעייתיות של מעשיו ובטעויות שביצע. וזאת, תוך כדי שהוא מסגל לעצמו הרגלי פעולה חדשים ובריאים בהרבה. כך, המטופל יוכל לחזור לחיי המשפחה והקהילה שלו ולנהל חיי שגרה נורמטיביים.

 

המענה המקיף – בזכות הצוות הטיפולי

תהליך הגמילה מהתמכרות לסמים, אלכוהול, הימורים ועוד מבוססת על שני מסלולי טיפול עיקריים: הטיפול הפיזי והטיפול ההתנהגותי. במרכז הגמילה מכורים מחלימים תקבלו את סוגי הטיפול המקיפים והאיכותיים ביותר; תהליך החלמה המנוהל על ידי הצוות הטיפולי שלנו: החל מרופאים, אחיות, עובדות סוציאליות, מדריכים לצד עובדים מקצועיים ומוסמכים אחרים – תקבלו את המענה המתאים עבורכם.

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים