צור קשר
הרשמו לקביעת פגישת ייעוץ

התמכרות לתרופות מרשם

גמילה אלכוהול הימורים מזיקים התמכרות למריחואנה סמים קלים התמכרויות וטיפול גמילה מסמים גמילה מסמים גמילה מאלכוהול נייס גאי - לא כזה נחמד סוגי התמכרויות להימורים התמכרות לנייס גאי התמכרות לסמים קלים גמילה מהימורים כיצד לחפש מרכז גמילה מסמים? מרכז גמילה מהימורים: לחזור לדרך הישר מרכז גמילה מאלכוהול: לפנות לאנשי המקצוע מכורים מחלימים: הדרך להחלמה בעזרת 12 צעדים מכון גמילה מהימורים: פתרון מומלץ ההשלכות של התמכרות לסמים התמכרות להימורים: כיצד לזהות האם אתם מכורים? התמכרות לאלכוהול: לזהות את הסימנים גמילה מסמים קשים, קלים ומשככי כאבים גמילה מהימורים: לשבור את התלות מה חשוב לדעת על גמילה מאלכוהול? מרכז גמילה: מה חשוב לדעת? מכון גמילה מסמים: לרכוש כישורים חשובים חשיבותו של מכון גמילה מאלכוהול ייחודיות המסגרת טיפול גמילה מאלכוהול הוסטל טיפול בהתמכרות  טיפול בהתמכרות לקנאביס התמכרות לאינטרנט ומדיה התמכרות למין ופורנוגרפיה טיפול בהתמכרות לאלכוהול סדנאות והרצאות מרכז יום טיפול בהתמכרויות לסמים  התמכרות לתרופות מרשם התמכרות לקוקאין התמכרות לסמים קשים התמכרות לאלכוהול בקרב בני נוער התלות באלכוהול וסמים הסיכונים של צריכת אלכוהול מוגברת גמילה מתרופות התמכרות לסמים קלים גמילה מקנאביס גמילה מסמי פיצוציות  שיקום מכורים לסמים ואלכוהול סמים מסוכנים סמים ממריצים נזקים הנגרמים מהתמכרות לאלכוהול מרכז גמילה כצעד ראשון לחיים בריאים  מכון גמילה מהימורים מוסד גמילה מהתמכרויות מוסד גמילה מסמים מוסד גמילה מאלכוהול שלבים בגמילה מהי התמכרות להימורים כיצד תוכלו לזהות התמכרות לסמים? כיצד המשפחה יכולה לעזור בהתמכרות לאלכוהול גמילה מסמים לנוער גמילה ממשככי כאבים האם אתה מכור להימורים - בדיקה איך בוחרים מרכז גמילה מסמים גלריית תמונות תעודות והסמכות מכורים מחלימים מרכז גמילה לסיוע למכורים מכורים מחלימים מרכז גמילה מאלכוהול מכון גמילה לטיפול בהתמכרות לאלכוהול מרכז גמילה מהימורים טיפול התנהגותי תחלואה כפולה מרכז לטיפול בהתמכרויות לסמים מכון גמילה מהתמכרויות לסמים תהליך גמילה מסמים גמילה מהימורים טיפולי גמילה מאלכוהול התמכרות להימורים התמכרות לאלכוהול התמכרות לסמים

כאשר מדברים על התמכרות, אנו נוטים להתייחס יותר להתמכרות לסמים, אלכוהול או הימורים, מבלי להבין שכל אחד מאתנו עלול לסבול מהתמכרות בדרך זו או אחר. כך למשל, התמכרות לתרופות מרשם נפוצה למדיי בעולם המערבי שבו פשוט אין לנו זמן לחלות. מה שמתחיל בתור נטילת תרופת מרשם רגילה, הופך בסופו של דבר להתמכרות רצינית. בעמותת מכורים מחלימים מציעים פתרון לסוגי מכורים שונים, וביניהם גם לכאלה שהתמכרו לתרופות.

התמכרות לתרופות מרשם – באילו סוגים מדובר

כאשר מדברים על התמכרות לתרופות מרשם, מתייחסים בדרך כלל ל-3 סוגי תרופות עיקריים:

  • תרופות הרגעה – תרופות השייכות בדרך כלל לקבוצת הבנזודיאזפינים או הברביטורטים. על פי רוב, הרופא רושם אותן למטופל אשר סובל ממצבים של חוסר שקט, חרדה או מחסור בשינה.
  • תרופות ממריצות – תרופות אשר יוצרות מעין תחושה של אופוריה כמו קונצרטה או ריטלין. הן נועדו לטפל בתסמינים של תיאבון מוגבר, הפרעות קשב וריכוז או מצב של ערנות נמוכה.
  • משככי כאבים – מדובר בתרופות שמכילות קודאין או תרופות מקבוצת התרופות האופיאטיות. הן ניתנות למטופלים במצבים של כאבים כרוניים, ביצוע פרוצדורה רפואית או במקרה של פציעה חמורה.

שימוש תכוף בתרופות אלה מוביל בסופו של דבר להגדלת המינון שלהן. וככל שהמינון עולה, כך התלות בהן גוברת.

ההכרה בבעיה ודרכי הטיפול

לא קל למטופלים להודות שהם מכורים לתרופות המרשם. עקב זאת, הם נמנעים מלפנות לעזרה וחיים בתחושה שיוכלו להפסיק עם נטילת התרופות ברגע שיחפצו בכך. אך כאשר המטופל מכיר סוף כל סוף בבעייתו, הוא יוצא לדרך ומתחיל בתהליך המתפצל לשלושה מישורים עיקריים. הראשון ביניהם הוא טיפול תרופתי. תרופות הגורמות להשפעה דומה לזו של התרופה הממכרת ועשויות לסייע בהליך הגמילה. הרופא רושם את התרופות האלה ומפחית את מינונן בהדרגתיות.

המישור השני הוא המישור הפסיכולוגי, כאשר במהלכו רוכש המטופל כלים להתמודדות עם ההתמכרות שלו. מדובר בטיפול קוגניטיבי-התנהגותי המקנה כלים משמעותיים שנועדו לאפשר לאדם לשלוט בעצמו ובגופו. ולבסוף, המישור האחרון הוא התמיכה שמקבל האדם ממשפחתו. במקרים רבים המשפחה היא שמביאה את המטופל למוסד הגמילה ותומכת בו לאורך כל התהליך המורכב.

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים