צור קשר
הרשמו לקביעת פגישת ייעוץ

התמכרות לסמים קלים

גמילה אלכוהול הימורים מזיקים התמכרות למריחואנה סמים קלים התמכרויות וטיפול גמילה מסמים גמילה מסמים גמילה מאלכוהול נייס גאי - לא כזה נחמד סוגי התמכרויות להימורים התמכרות לנייס גאי התמכרות לסמים קלים גמילה מהימורים כיצד לחפש מרכז גמילה מסמים? מרכז גמילה מהימורים: לחזור לדרך הישר מרכז גמילה מאלכוהול: לפנות לאנשי המקצוע מכורים מחלימים: הדרך להחלמה בעזרת 12 צעדים מכון גמילה מהימורים: פתרון מומלץ ההשלכות של התמכרות לסמים התמכרות להימורים: כיצד לזהות האם אתם מכורים? התמכרות לאלכוהול: לזהות את הסימנים גמילה מסמים קשים, קלים ומשככי כאבים גמילה מהימורים: לשבור את התלות מה חשוב לדעת על גמילה מאלכוהול? מרכז גמילה: מה חשוב לדעת? מכון גמילה מסמים: לרכוש כישורים חשובים חשיבותו של מכון גמילה מאלכוהול ייחודיות המסגרת טיפול גמילה מאלכוהול הוסטל טיפול בהתמכרות  טיפול בהתמכרות לקנאביס התמכרות לאינטרנט ומדיה התמכרות למין ופורנוגרפיה טיפול בהתמכרות לאלכוהול סדנאות והרצאות מרכז יום טיפול בהתמכרויות לסמים  התמכרות לתרופות מרשם התמכרות לקוקאין התמכרות לסמים קשים התמכרות לאלכוהול בקרב בני נוער התלות באלכוהול וסמים הסיכונים של צריכת אלכוהול מוגברת גמילה מתרופות התמכרות לסמים קלים גמילה מקנאביס גמילה מסמי פיצוציות  שיקום מכורים לסמים ואלכוהול סמים מסוכנים סמים ממריצים נזקים הנגרמים מהתמכרות לאלכוהול מרכז גמילה כצעד ראשון לחיים בריאים  מכון גמילה מהימורים מוסד גמילה מהתמכרויות מוסד גמילה מסמים מוסד גמילה מאלכוהול שלבים בגמילה מהי התמכרות להימורים כיצד תוכלו לזהות התמכרות לסמים? כיצד המשפחה יכולה לעזור בהתמכרות לאלכוהול גמילה מסמים לנוער גמילה ממשככי כאבים האם אתה מכור להימורים - בדיקה איך בוחרים מרכז גמילה מסמים גלריית תמונות תעודות והסמכות מכורים מחלימים מרכז גמילה לסיוע למכורים מכורים מחלימים מרכז גמילה מאלכוהול מכון גמילה לטיפול בהתמכרות לאלכוהול מרכז גמילה מהימורים טיפול התנהגותי תחלואה כפולה מרכז לטיפול בהתמכרויות לסמים מכון גמילה מהתמכרויות לסמים תהליך גמילה מסמים גמילה מהימורים טיפולי גמילה מאלכוהול התמכרות להימורים התמכרות לאלכוהול התמכרות לסמים

סמים קלים הם כינוי למשפחת הסמים המופקת מצמח הקנביס והם בעלי איכויות וסגולות רפואיות. בשל כך, נוטים לבצע רומנטיזציה לסם ולהפחית ממידת הסיכון הטמונה בו. על אף הנוהג לחשוב כך, התלות בסם היא אפשרית ואף עשויה להוביל למצבי התמכרות לסמים קלים. מרכז גמילה והחלמה, מכורים מחלימים, מהווה קורת גג ומשענת תומכת עבור המכור כדי לסייע לו להחזיר את השליטה והתפקוד לידיו, וללמדו מיומנויות חלופיות להתמודדות עם החיים שאינן נתלות בסמים הקלים.

כל מה שלא ידעתם על התמכרות לסמים קלים

התמכרות לסמים קלים נדמית כבלתי אפשרית. כיצד סם שהינו בעל השפעה רפואית חיובית עשוי להיות כה מזיק? ובכן, הנה התשובות לשאלות הללו –

  • סמים קלים נחשבים, באופן יחסי, כמזיקים לגוף באופן מצומצם יותר ואחוזי התמותה מהם הם כמעט אפסיים. זו אחת הסיבות לדעה השגויה שלא ניתן להתמכר לסם.
  • התמכרות אינה כוללת מאפיינים פיזיים גרידא. התמכרות מתאפיינת בסבילות, בנסיגה ובשימוש קומפולסיבי. על אף שמאפייני הסבילות והנסיגה פחות באים לידי ביטוי באופן פיזי מובהק אלא יותר בפן הפיזיולוגי, השימוש הקומפולסיבי ניכר מאוד.
  • הסבילות באה לידי ביטוי במגוון התנהגויות ממכרות. בדומה למשחקי מחשב, כאשר הגיימר נאלץ להגביר את תדירות המשחקים כדי לחוש את ההקלה והאופוריה, כך גם במקרה של שימוש לרעה בסמים הקלים, המוח נוטה לפתח סבילות לשימוש ויש להגביר את המינונים. לכן, כפי שניתן להתמכר למשחקי מחשב, לקניות או לסקס, כך ניתן להתמכר לסמים הקלים ולהשפעה החיונית שלהם. המכור משווע לתחושות ההקלה והאופוריה הללו ומגביר את המינונים בסם.
  • השימוש בסמים הקלים מוביל לנזק פסיכולוגי כבד לאורך זמן – הוא מקשה על הריכוז והתפקוד היומיומיים, משבש את מנגנוני הזיכרון ואף יכול להוביל להזיות ולהתפרצות של מחלות נפשיות.
  • לא בכדי ישנו איסור על נהיגה לאחר צריכת סמים רפואיים. הם ידועים בשיבוש היכולת לקבל החלטות, את זמן התגובה, הערכת המרחקים והערנות.

השורש לבעיה

גם בתלות זו, השורש הוא בדרך כלל נפשי. המכור מתקשה להתמודד עם חייו ולכן מחפש אחר פתרון. הסם מהווה עבורו פתרון מהיר להקלה ו"להתמודדות". יחד עם זאת, לא מדובר בהתמודדות מיטבית ונכונה, שכן ככל שמעגל התלות מתחזק, כך המכור נשאב יותר ויותר למעגל ההרסני המשפיע ומשבש לא רק את בריאותו אלא גם את מערכות יחסיו. התמודדות תקינה עם החיים נעשית תוך נקיטת אחריות ושליטה לידיים.

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים