צור קשר
הרשמו לקביעת פגישת ייעוץ

התמכרות לאלכוהול בקרב בני נוער

גמילה אלכוהול הימורים מזיקים התמכרות למריחואנה סמים קלים התמכרויות וטיפול גמילה מסמים גמילה מסמים גמילה מאלכוהול נייס גאי - לא כזה נחמד סוגי התמכרויות להימורים התמכרות לנייס גאי התמכרות לסמים קלים גמילה מהימורים כיצד לחפש מרכז גמילה מסמים? מרכז גמילה מהימורים: לחזור לדרך הישר מרכז גמילה מאלכוהול: לפנות לאנשי המקצוע מכורים מחלימים: הדרך להחלמה בעזרת 12 צעדים מכון גמילה מהימורים: פתרון מומלץ ההשלכות של התמכרות לסמים התמכרות להימורים: כיצד לזהות האם אתם מכורים? התמכרות לאלכוהול: לזהות את הסימנים גמילה מסמים קשים, קלים ומשככי כאבים גמילה מהימורים: לשבור את התלות מה חשוב לדעת על גמילה מאלכוהול? מרכז גמילה: מה חשוב לדעת? מכון גמילה מסמים: לרכוש כישורים חשובים חשיבותו של מכון גמילה מאלכוהול ייחודיות המסגרת טיפול גמילה מאלכוהול הוסטל טיפול בהתמכרות  טיפול בהתמכרות לקנאביס התמכרות לאינטרנט ומדיה התמכרות למין ופורנוגרפיה טיפול בהתמכרות לאלכוהול סדנאות והרצאות מרכז יום טיפול בהתמכרויות לסמים  התמכרות לתרופות מרשם התמכרות לקוקאין התמכרות לסמים קשים התמכרות לאלכוהול בקרב בני נוער התלות באלכוהול וסמים הסיכונים של צריכת אלכוהול מוגברת גמילה מתרופות התמכרות לסמים קלים גמילה מקנאביס גמילה מסמי פיצוציות  שיקום מכורים לסמים ואלכוהול סמים מסוכנים סמים ממריצים נזקים הנגרמים מהתמכרות לאלכוהול מרכז גמילה כצעד ראשון לחיים בריאים  מכון גמילה מהימורים מוסד גמילה מהתמכרויות מוסד גמילה מסמים מוסד גמילה מאלכוהול שלבים בגמילה מהי התמכרות להימורים כיצד תוכלו לזהות התמכרות לסמים? כיצד המשפחה יכולה לעזור בהתמכרות לאלכוהול גמילה מסמים לנוער גמילה ממשככי כאבים האם אתה מכור להימורים - בדיקה איך בוחרים מרכז גמילה מסמים גלריית תמונות תעודות והסמכות מכורים מחלימים מרכז גמילה לסיוע למכורים מכורים מחלימים מרכז גמילה מאלכוהול מכון גמילה לטיפול בהתמכרות לאלכוהול מרכז גמילה מהימורים טיפול התנהגותי תחלואה כפולה מרכז לטיפול בהתמכרויות לסמים מכון גמילה מהתמכרויות לסמים תהליך גמילה מסמים גמילה מהימורים טיפולי גמילה מאלכוהול התמכרות להימורים התמכרות לאלכוהול התמכרות לסמים

הנתונים הסטטיסטיים מראים על אחוזים גבוהים של התמכרות לאלכוהול בקרב בני נוער; נתונים המתייחסים לגילאים 11-12 במהלכם בני הנוער התנסו לראשונה בצריכת אלכוהול. תמונת המצב נשמעת מופרכת והורים רבים נוטים לבטל זאת בהינף יד מתוך מחשבה ש"לילד שלי זה לא יקרה!", אך אכן מדובר בסיטואציה מדאיגה ויש לטפל בה בהקדם. במקרה שבו אתם מזהים תסמינים המעידים על כך שהילד שלכם מפגין התמכרות לאלכוהול או שימוש לרעה בסם, חשוב שתפנו לקבלת תמיכה כדי להבין כיצד לסייע לילדכם לצאת מהסיטואציה ולמנוע את התדרדרותה של התופעה. מכון מכורים מחלימים מהווה רשת תמיכה מקצועית למכורים ולבני משפחתם.

התמכרות לאלכוהול בקרב בני נוער – גרסת הקטינים

גיל ההתבגרות הוא מסובך, מורכב וסוער ממילא. המתבגר נאלץ להתמודד עם השינויים הרבים אותם הוא חווה – שינויים פיזיים, שינויים פיזיולוגיים, ההיפרדות מתלות בהורים לעצמאות, לצד חיפוש, חקר וגיבוש זהות עצמית ועוד. לתוך התמונה המסועפת הזו נכנסים גם הורמונים, שינויים תדירים במצב הרוח ולחץ חברתי.

השימוש עצמו באלכוהול מתפתח בעקבות נטייתם הטבעית של בני נוער למרדנות ועקב הניסיון להרשים את קבוצת השווים. בשל הנגישות והזמינות של הסם, בני נוער מתחילים לצרוך אלכוהול בגיל צעיר ורבים אחרים נגררים כדי למצוא חן בעיני חבריהם, כי זה "מגניב" ו"מה אתה ילד?!". בהדרגה, השימוש לרעה בסם עשוי להוביל להתפתחותה של התמכרות לאלכוהול.

צריכת האלכוהול מסוכנת מאוד משום שהיא מגבירה את מעשי האלימות, את ההשתתפות בפעילויות מסכנות חיים ואפילו עשויה להוביל להרעלת אלכוהול ופגיעה מינית. לצערנו הרב, בנות רבות נחשפו לפגיעה מינית בעקבות צריכה רבה של אלכוהול והתערערות החושים התקינים.

מה אתם יכולים לעשות?

אתם עשויים למצוא עצמכם חסרי אונים ומודאגים מאי-היכולת להגן על ילדיכם. לכן, חשוב מאוד שתספקו סביבה בונה ומכילה למתבגר או למתבגרת, כדי שגם במקרה שבו שגו, ידעו שהם יכולים לפנות אליכם. הוכח כי בני נוער בעלי תקשורת קרובה להוריהם, ייטו פחות לקחת סיכונים. אם, חלילה, אתם מזהים התנהגות קיצונית ובלתי שגרתית, חשוב שתפנו להכוונה מקצועית של מרכז גמילה מאלכוהול כדי שתדעו כיצד עליכם לסייע את ילדיכם ולכוונם לקבלת טיפול, ייעוץ או ליווי כדי שיוכלו להתגבר על התלות המזיקה.

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים