צור קשר

  הרשמו לקביעת פגישת ייעוץ

  תחלואה כפולה

  תחלואה כפולה היא הפרעה נפשית כדוגמת דיכאון, מאניה דפרסיה או סכיזופרניה המופיעה ביחד עם תופעה של צריכת חומרים כמו סמים או אלכוהול. לעתים מחליט האדם לצרוך את החומרים המזיקים האלה כדי לנסות ולהימלט מהמחלה הנפשית מבלי להבין שעל ידי צריכת החומרים האלה הוא מונע את השיפור במצב או ההחלמה. עמותת מכורים מחלימים מספקת מענה לבוגרים הסובלים מהתחלואה הכפולה ומעניקה מענה מידי לכל מי שזקוק לכך. כמו כן, העמותה מסייעת למכורים הסובלים מתופעות התמכרות לגורמים כמו סמים, אלכוהול או הימורים. 

  דברים שכדאי לדעת על תחלואה כפולה

  התחלואה הכפולה היא תופעה הדורשת היענות מידית, כך שאם אתם חושדים בכך שאחד מקרוביכם או חבריכם סובל מהתופעה, יש להפנות אותו לטיפול. אלה כמה דברים שכאי להבין בנושא תחלואה כפולה:

  • אדם הסובל מהפרעה נפשית וממשיך לצרוך סמים עלול לגרום להחמרה במצבו. ההחמרה עשויה להתבטא בהתנהגות אלימה כלפי הסביבה, סימני דיכאון, הסתגרות בגלל מחשבות שווא, סימנים פסיכוטיים או הופעתן של מחשבות בלתי הגיוניות – לדוגמה, מטופל המשוכנע שהוא גיבור על המציל את העולם, או מטופל המשוכנע שסוכנים סמויים עוקבים אחריו ורוצים לפגוע בו. 
  • יש צורך להפנות את האדם לטיפול במקרה שבו יש פגיע בתפקודו או כאשר קיימת מחלת רקע נפשית או היסטוריה משפחתית. 
  • במרכז מיוחד לגמילה יקבל המטופל אבחון פסיכיאטרי וכן את הטיפול המתאים לו, כדוגמת טיפול התנהגותי או טיפול משפחתי.
  • במרכז לגמילה יוכל המטופל להיפגש עם אנשים שונים הסובלים מהפרעה דומה, לחבור אליהם וליצור גרעין קשה שילחם יחד בתופעה. 

  טיפול בתחלואה כפולה והתמכרויות

  תחלואה כפולה היא תופעה מורכבת הדורשת התייחסות מיוחדת. במצב שבו סובל המטופל משני גורמים המפריעים לו – הפרעה נפשית והתמכרות – יש צורך לפנות לאיש המקצוע הנכון. כך, אם יקיריכם סובל מהתופעה, חשוב לבחור את איש המקצוע הנכון עבורו. אל תהססו לפנות לכל הגורמים המוכרים לכם כדי למצוא איש מקצוע מנוסה ומיומן. אלה יכולים להיות מכרים טובים העוסקים בתחום הרפואה או הטיפול הנפשי, או חברים טובים בפייסבוק אשר פתחו קבוצה מיוחדת עבור אנשים המתמודדים עם הפרעות נפשיות והתמכרויות.

  טיפול בתחלואה כפולה והתמכרויות במרכז מכורים מחלימים

   

  מידע נוסף בנושא

  גמילה תחלואה כפולה

  פעמים רבות התמכרויות מגיעות בכפילויות ואף בשלשות ולכן אין ברירה אלא לבצע גמילה תחלואה כפולה. לא פעם ולא פעמיים אפשר לראות אדם הסובל מהתמכרות לסמים והתמכרות לאלכוהול או התמכרות לאלכוהול ולהימורים. העניין הוא שהתמכרות מתרחשת הרבה פעמים בגלל מצב נפשי של המכור וכך הוא רגיש יותר להתמכרויות רבות יותר. לכן כאשר באים לטפל בהתמכרות יש צורך לטפל בבעיה הנפשית של המטופל וכך לפתור את הבעיה שלו על הצד הטוב ביותר ובצורה המהירה ביותר שיש ולהחזירו למסלול החיים הנורמלי שלו.

  גמילה תחלואה כפולה – מדוע התמכרות כה מזיקה לבריאות ולכיס?

  מדוע גמילה תחלואה כפולה היא הכרחית? מה הבעיה הגדולה עם התמכרות? אם כן אתם צריכים להבין כי קודם כל התמכרות פוגעת במצב הכספי שלנו וזאת עקב העובדה כי אנו מוציאים את כל הכסף על ההתמכרות וזאת ללא קשר לשאלה האם זו התמכרות לסמים, אלכוהול, הימורים או קניות. לצד זאת, עליכם להבין כי הרבה מן ההתמכרויות משפיעות על הבריאות שלנו ושמות אותנו בסכנת חיים. כך התמכרות לסמים או לאלכוהול יכולה להרוג אותנו וזה משהו שלא כדאי לזלזל בו. לכן אם אתם מכירים מכור ולא משנה למה הוא מכור אתם חייבים לשכנע אותו להסכים ללכת ולקבל טיפול. זאת על מנת להיגמל מן ההתמכרות – ולעשות זאת כמה שיותר מהר אם החיים שלו חשובים לכם.

  מכורים לחיים – הצעד החכם ביותר לטיפול בתחלואה כפולה

  יש מספר מכוני גמילה בארץ להתמכרויות אך ספק אם יש עוד מכון ברמה כה גבוהה כמו מכורים לחיים. מכורים לחיים הם המכון המקצועי ביותר בארץ וזאת תודות לצוות המקצועי והמצוין שעובד בו. לאורך השנים פיתח המכון שיטה ייחודית לטיפול בהתמכרויות וההצלחה שלו היא עצומה. אם אתם מכירים אדם שחשוב לכם ושסובל מהתמכרות הדבר החכם ביותר שאתם יכולים לעשות זה לשלוח אותו למכורים לחיים ואנו מבטיחים לכם כי לא תתחרטו על כך לעולם. המקצועיות של מכון גמילה זה היא דבר ידוע בשוק. אתם מוזמנים לבחון את המכון ולראות מדוע הוא נחשב לטוב בתחומו במדינת ישראל.

  שאלות נפוצות

  מהי תחלואה כפולה?

  תחלואה כפולה הוא מצב בו אדם סובל מהפרעה נפשית כלשהיא בשילוב עם תופעת צריכת חומרים ממכרים.

  האם ניתן להתמודד עם תחלואה כפולה לבד?

  לא! חשוב להבין כי אדם הסובל מתחלואה כפולה משתמש בחומרים הממכרים (סמים, אלכוהול וכו') על מנת להתמודד עם ההפרעה הנפשית אך בפועל החומרים הממכרים עלולים לגרום להחמרה במצב. במידה ואתם חושדים שאדם קרוב סובל מתחלואה כפולה – אל תחכו, פנו בהקדם לגורם המציע טיפול מתאים.

  איך יוצרים איתכם קשר?

  חשוב ליצור קשר ברגע שמתעורר חשד לקיום הפרעה בטלפון 052-4004318