צור קשר

  הרשמו לקביעת פגישת ייעוץ

  התמכרויות בימינו והטיפול בהם

  התמכרות היא הפתרון הלא נכון לבעיות שלנו. התמכרות היא תוצאה של אין ספור התמודדויות ופתרונות לא נכונים עם משברי החיים. התמכרות היא דבר מורכב מאוד המאפיין אנשים מסוימים ולא משנה באיזה סטטוס ושלב הם בחייהם. התמכרות היא איבוד שליטה על האני האמיתי שלנו. התמכרות היא שימוש אובססיבי וכפייתי בחומרים מסוימים. סימפטומי ההתמכרות היא הימנעות מהרגלי חיים תקינים ושימוש בדפוסי התנהגות החוזרים על עצמם כגון הסתגרות וחוסר תפקוד בחיי היום יום = התמכרות לדיכאון ולתחושת קורבנות, פחד וחרדות, הימנעות מאכילה סדירה(הפרעת אכילה) כמו כן חזרה על אותן טעויות במעגל הולך ונשנה. התמכרות היא מצב של תלות פסיכולוגית, ובחלק מהמקרים גם גופנית, בחומרים או בפעילויות כלשהם. התמכרות מתאפיינת בהתנהגות כפייתית שנועדה להשיג את אותו גירוי, אשר ממשיכה גם כאשר היא מובילה להשלכות שליליות והרסניות ובאה על חשבונם של צרכים חשובים אחרים (משפחה,מערכות יחסים,עבודה לימודים,אירועים חשובים וכו'), פסיכולוגיים וגופניים כאחד (לדוגמה שינה או יחסים חברתיים בלתי סדירים, מערכות יחסים לא יציבות וכו').

  המונח התמכרות משמש במקרים רבים במובן של התמכרות לסמים ואלכוהול – תלות פיזית בחומרים פסיכואקטיביים, שהיא בעלת מספר מאפיינים ייחודיים. עם זאת, קיימים גם סוגים שונים של התמכרות התנהגותית. מונח זה מתייחס להתמכרות לפעילויות והתנהגויות שונות (למשל הימורים או שימוש באינטרנט) או לחומרים שאינם מוגדרים כסמים פסיכואקטיביים (מזון מסוגים שונים). על כן, כיום מתחילים להכיר בכך שלמרות ההבדלים הבולטים בין שני סוגי ההתמכרות, בהחלט יש להם בסיס פסיכולוגי ופיזיולוגי משותף.

  התמכרות מאופיינת בסיפוק מידי של צורך כלשהו, ותלות קיצונית בעלת אופי כפייתי בסיפוק מיידי זה. במצבים אלו אדם עלול לפעול בכל דרך על מנת להשיג את סיפוק הצורך, גם אם הדבר עשוי לסכן את חייו או את חיי הקרובים לו. ההתנהגות הממכרת מאופיינת גם בכך שלאורך הזמן חלה החרפה של הצורך, כך שמחירו של סיפוק הצורך הולך וגדל.

  קיימים סוגים שונים של התמכרויות: דוגמת סמים קלים/קשים, תרופות מרשם, סמי פיצוציות, אלכוהול, הימורים, אוכל, מין, קניות, אינטרנט וכדומה.

  בעבר היה נהוג לחשוב שמכור זה רק מי שמגיע "לצומת" " רחוב" או "לכלא", בימינו ההתמכרות מגוונת מאוד ולובשת תחפושות צבעוניות. מבחוץ "הכל טוב" אך השיעבוד קיים בכל רגע נתון ביממה. ההתמכרות בעידן החדש נמצאת לא רק ברצפת הרחוב אלה גם "בחלונות הגבוהים" אנשים שלכאורה "מסודרים" והכל בסדר אצלם. 

  התמכרות היא בעיה כה מורכבת ובמיוחד בימים אלו על כן האבחון והטיפול בה כה קשים אך אפשריים. עם צוות רפואי וטיפולי מנוסה ואנשים עם לב רחב ומבין ניתן לרפא כל פצע ,אנו כאן כדי להקל על סבלם של אנשים "שהתעייפו לעשות כאילו יש להם עוד כוח".

  חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים