צור קשר
הרשמו לקביעת פגישת ייעוץ

התלות באלכוהול וסמים

גמילה אלכוהול הימורים מזיקים התמכרות למריחואנה סמים קלים התמכרויות וטיפול גמילה מסמים גמילה מסמים גמילה מאלכוהול נייס גאי - לא כזה נחמד סוגי התמכרויות להימורים התמכרות לנייס גאי התמכרות לסמים קלים גמילה מהימורים כיצד לחפש מרכז גמילה מסמים? מרכז גמילה מהימורים: לחזור לדרך הישר מרכז גמילה מאלכוהול: לפנות לאנשי המקצוע מכורים מחלימים: הדרך להחלמה בעזרת 12 צעדים מכון גמילה מהימורים: פתרון מומלץ ההשלכות של התמכרות לסמים התמכרות להימורים: כיצד לזהות האם אתם מכורים? התמכרות לאלכוהול: לזהות את הסימנים גמילה מסמים קשים, קלים ומשככי כאבים גמילה מהימורים: לשבור את התלות מה חשוב לדעת על גמילה מאלכוהול? מרכז גמילה: מה חשוב לדעת? מכון גמילה מסמים: לרכוש כישורים חשובים חשיבותו של מכון גמילה מאלכוהול ייחודיות המסגרת טיפול גמילה מאלכוהול הוסטל טיפול בהתמכרות  טיפול בהתמכרות לקנאביס התמכרות לאינטרנט ומדיה התמכרות למין ופורנוגרפיה טיפול בהתמכרות לאלכוהול סדנאות והרצאות מרכז יום טיפול בהתמכרויות לסמים  התמכרות לתרופות מרשם התמכרות לקוקאין התמכרות לסמים קשים התמכרות לאלכוהול בקרב בני נוער התלות באלכוהול וסמים הסיכונים של צריכת אלכוהול מוגברת גמילה מתרופות התמכרות לסמים קלים גמילה מקנאביס גמילה מסמי פיצוציות  שיקום מכורים לסמים ואלכוהול סמים מסוכנים סמים ממריצים נזקים הנגרמים מהתמכרות לאלכוהול מרכז גמילה כצעד ראשון לחיים בריאים  מכון גמילה מהימורים מוסד גמילה מהתמכרויות מוסד גמילה מסמים מוסד גמילה מאלכוהול שלבים בגמילה מהי התמכרות להימורים כיצד תוכלו לזהות התמכרות לסמים? כיצד המשפחה יכולה לעזור בהתמכרות לאלכוהול גמילה מסמים לנוער גמילה ממשככי כאבים האם אתה מכור להימורים - בדיקה איך בוחרים מרכז גמילה מסמים גלריית תמונות תעודות והסמכות מכורים מחלימים מרכז גמילה לסיוע למכורים מכורים מחלימים מרכז גמילה מאלכוהול מכון גמילה לטיפול בהתמכרות לאלכוהול מרכז גמילה מהימורים טיפול התנהגותי תחלואה כפולה מרכז לטיפול בהתמכרויות לסמים מכון גמילה מהתמכרויות לסמים תהליך גמילה מסמים גמילה מהימורים טיפולי גמילה מאלכוהול התמכרות להימורים התמכרות לאלכוהול התמכרות לסמים

לעיתים קרובות, התמכרות הרסנית מתפתחת מהתנסות תמימה מתוך מחשבה ש"לי זה לא יקרה, הרי זה קורה רק לעבריינים" והפלא ופלא, המשתמש מפתח תלות באלכוהול וסמים המזיקה ומשבשת את שגרת חייו. כדי לעצור את ההתדרדרות למעמקי התהום האפלים של הנפש, מכון גמילה טיפולי, מכורים מחלימים, משמש את המשענת המקצועית והתומכת לכל מכור שרוצה להחזיר את רכבת חייו למסלולה התקין.

על תלות באלכוהול וסמים

בדומה לכל התמכרות אחרת, תלות באלכוהול וסמים מתאפיינת, בין היתר במינוני השימוש. השימוש באלכוהול ובסמים מהווה עבור המכור כרטיס בריחה אופורי מהמציאות הקשה ומעין מרגוע ושיכוך זמניים. מדובר בתחושת התמודדות ושליטה מדומות, שכן בפועל המכור מאבד את השליטה על חייו לטובת הסם. ובהרחבה –

  • כל חומר שהינו פסיכואקטיבי ומשפיע על הפעילות המוחית התקינה מוגדר כסם. יש לשים לב שרמת המסוכנות של הסם אינה בהכרח קשורה לאיסורו על פי חוק. קטגוריות הסמים כוללות גם סמים חוקיים – רטאלין, קפאין, אלכוהול, ניקוטין, סמי מרשם וכן סמים בלתי חוקיים – קוקאין, הרואין וכדומה.
  • התלות מתאפיינת ב-3 מאפיינים עיקריים –
  • סבילות – הצורך להגביר את השימוש בסם במטרה לחוות את אותו האפקט
  • נסיגה – התגובות הפיזיולוגיות והפסיכולוגיות אותם חווה המכור לאחר אי-השימוש בסם, ידוע גם כקריז.
  • שימוש כפייתי – כאשר רוב שגרתו היומית של המכור סובבת סביב הסם – השגתו וצריכתו.
  • יש להבחין בין רמות נסיגה וסבילות שונות בין משתמשים בסמים השונים. יחד עם זאת, מספיק כי אפילו מאפיין אחד יתקיים בכדי להיחשב כתלוי בסם. למשל – צרכני מריחואנה, שאינם בונים סבילות לסם וגם אינם מבטאים מאפייני נסיגה.
  • שימוש באלכוהול ובסמים במינונים גבוהים לאורך זמן מוביל להשלכות ולנזקים חריפים – נוירולוגיים, פסיכו-סוציאליים, חברתיים, פיזיים ועוד. ההתמכרות לאכוהול וסמים אינה משבשת רק את שגרת חייו של המכור, אלא משפיעה באופן ישיר ועקיף על כל סביבתו בכלל ובני משפחתו בפרט.

משתחררים מהתלות

אחד הצעדים החשובים ביותר בתהליך גמילתו והחלמתו של המכור, היא ההתוודעות לכך שהינו במצוקה וכי ההתמכרות משבשת את חייו. באמצעות נקיטת האחריות על מעשיו ולקיחת השליטה לידיו, המכור יוכל להתחיל להתנקות ולהחלים. והוא אינו חייב, מוכרח או יכול לעשות זאת לבד. למעשה, מומלץ כי יעשה זאת במסגרת סביבה מקצועית, מכילה, אמפתית ומנוסה.

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים