צור קשר
הרשמו לקביעת פגישת ייעוץ

הסיכונים של צריכת אלכוהול מוגברת

גמילה אלכוהול הימורים מזיקים התמכרות למריחואנה סמים קלים התמכרויות וטיפול גמילה מסמים גמילה מסמים גמילה מאלכוהול נייס גאי - לא כזה נחמד סוגי התמכרויות להימורים התמכרות לנייס גאי התמכרות לסמים קלים גמילה מהימורים כיצד לחפש מרכז גמילה מסמים? מרכז גמילה מהימורים: לחזור לדרך הישר מרכז גמילה מאלכוהול: לפנות לאנשי המקצוע מכורים מחלימים: הדרך להחלמה בעזרת 12 צעדים מכון גמילה מהימורים: פתרון מומלץ ההשלכות של התמכרות לסמים התמכרות להימורים: כיצד לזהות האם אתם מכורים? התמכרות לאלכוהול: לזהות את הסימנים גמילה מסמים קשים, קלים ומשככי כאבים גמילה מהימורים: לשבור את התלות מה חשוב לדעת על גמילה מאלכוהול? מרכז גמילה: מה חשוב לדעת? מכון גמילה מסמים: לרכוש כישורים חשובים חשיבותו של מכון גמילה מאלכוהול ייחודיות המסגרת טיפול גמילה מאלכוהול הוסטל טיפול בהתמכרות  טיפול בהתמכרות לקנאביס התמכרות לאינטרנט ומדיה התמכרות למין ופורנוגרפיה טיפול בהתמכרות לאלכוהול סדנאות והרצאות מרכז יום טיפול בהתמכרויות לסמים  התמכרות לתרופות מרשם התמכרות לקוקאין התמכרות לסמים קשים התמכרות לאלכוהול בקרב בני נוער התלות באלכוהול וסמים הסיכונים של צריכת אלכוהול מוגברת גמילה מתרופות התמכרות לסמים קלים גמילה מקנאביס גמילה מסמי פיצוציות  שיקום מכורים לסמים ואלכוהול סמים מסוכנים סמים ממריצים נזקים הנגרמים מהתמכרות לאלכוהול מרכז גמילה כצעד ראשון לחיים בריאים  מכון גמילה מהימורים מוסד גמילה מהתמכרויות מוסד גמילה מסמים מוסד גמילה מאלכוהול שלבים בגמילה מהי התמכרות להימורים כיצד תוכלו לזהות התמכרות לסמים? כיצד המשפחה יכולה לעזור בהתמכרות לאלכוהול גמילה מסמים לנוער גמילה ממשככי כאבים האם אתה מכור להימורים - בדיקה איך בוחרים מרכז גמילה מסמים גלריית תמונות תעודות והסמכות מכורים מחלימים מרכז גמילה לסיוע למכורים מכורים מחלימים מרכז גמילה מאלכוהול מכון גמילה לטיפול בהתמכרות לאלכוהול מרכז גמילה מהימורים טיפול התנהגותי תחלואה כפולה מרכז לטיפול בהתמכרויות לסמים מכון גמילה מהתמכרויות לסמים תהליך גמילה מסמים גמילה מהימורים טיפולי גמילה מאלכוהול התמכרות להימורים התמכרות לאלכוהול התמכרות לסמים

הוא נפוץ ומקובל כמעט בכל חברה, תרבות או מקום. הוא נצפה באופן תדיר בטקסים חגיגיים, משפחתיים או חבריים. ולמרות זאת, אלכוהול הוא סם נפיץ ומסוכן. הנה כל מה שלא מספרים לכם על הסכנות הצפויות של צריכת אלכוהול מוגברת. המידע מובא מטעמה של עמותת מכורים מחלימים, שבראשה עומד צור רפאל, מכור נקי בהחלמה, שעבר על בשרו את המסלול הנפיץ וההרסני של ההתמכרות ועד הגמילה מאלכוהול המורכבת.

המסלול המסוכן של ההתמכרות

לכאורה נהוג לחשוב כי סמים חוקיים לא מסוכנים, אך זה רחוק מלהיות נכון. בדומה להתמכרויות אחרות, ההבדל בין שימוש בלתי מזיק ואפילו חיובי באלכוהול לבין שימוש לרעה, הוא המינונים. כאשר האלכוהוליסט מתחיל לצרוך אלכוהול באופן קומפולסיבי ושגרת חייו סובבת סביב הכוהל, מדובר בהתמכרות מסוכנת ביותר. ובהרחבה על סכנותיה של צריכת אלכוהול מוגברת –

  • האלכוהול הינו סם פסיכואקטיבי ממשפחת המדכאים. כלומר, תחושת העוררות והנמרצות מתעוררת בעקבות הדיכוי של מערכת העצבים המרכזית – המוח, ובייחוד מערכת הבלמים המרכזית האחראית על חשיבה תקינה ומפוכחת.
  • צריכת אלכוהול משפיעה ומשבשת את תפקוד המוח התקין. צריכה מוגברת לאורך זמן עשויה להוביל לפגיעה נוירולוגית – השתבשות הזיכרון והתפקוד הקוגניטיבי, ובמקרים חריפים גם להתפתחותה של דמנציה.
  • מחקרים מצאו קשר בין צריכה מופרזת וממושכת של הסם לבין תחלואה בסרטן.
  • הצריכה המופרזת של האלכוהול עשויה לפגום בכבד, החל מדלקת בכבד וכלה בשחמת הכבד. גם מערכת העיכול עשויה להינזק.
  • צריכת אלכוהול מקושרת רבות לאלימות ולמעשי פשע – אלימות במשפחה, סכסוכים אלימים ועוד.

נגמלים מהאלכוהול

ברגע שהשימוש באלכוהול חדל מלהיות שימוש חיובי ומתון, מדובר בתלות מזיקה. הבריחה לאלכוהול, לכאורה, פותרת את הבעיות השונות, כשלמעשה היא מוסיפה עליהן ומקשה על חייו של האלכוהוליסט אפילו יותר. בדומה לכל דבר, השורש להתמכרות לאלכוהול הוא נפשי ועמוק יותר, ולכן המכור בורח "לפתרון הקל" כדי לא להתמודד עם חייו ומצוקותיו. שיטת שנים עשר השלבים, אחת משיטות הגמילה וההחלמה המובילות ביותר בעולם, דוגלת בכך שהמכור יחזיר את השליטה לחייו באמצעות לקיחת אחריות אישית, הבנה שההתמכרות שלטה בו עד כה, לצד כפרה על מעשיו – מתוך רצון לבצע שינוי אמתי ומשמעותי.

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים