צור קשר
הרשמו לקביעת פגישת ייעוץ

גמילה מתרופות

גמילה אלכוהול הימורים מזיקים התמכרות למריחואנה סמים קלים התמכרויות וטיפול גמילה מסמים גמילה מסמים גמילה מאלכוהול נייס גאי - לא כזה נחמד סוגי התמכרויות להימורים התמכרות לנייס גאי התמכרות לסמים קלים גמילה מהימורים כיצד לחפש מרכז גמילה מסמים? מרכז גמילה מהימורים: לחזור לדרך הישר מרכז גמילה מאלכוהול: לפנות לאנשי המקצוע מכורים מחלימים: הדרך להחלמה בעזרת 12 צעדים מכון גמילה מהימורים: פתרון מומלץ ההשלכות של התמכרות לסמים התמכרות להימורים: כיצד לזהות האם אתם מכורים? התמכרות לאלכוהול: לזהות את הסימנים גמילה מסמים קשים, קלים ומשככי כאבים גמילה מהימורים: לשבור את התלות מה חשוב לדעת על גמילה מאלכוהול? מרכז גמילה: מה חשוב לדעת? מכון גמילה מסמים: לרכוש כישורים חשובים חשיבותו של מכון גמילה מאלכוהול ייחודיות המסגרת טיפול גמילה מאלכוהול הוסטל טיפול בהתמכרות  טיפול בהתמכרות לקנאביס התמכרות לאינטרנט ומדיה התמכרות למין ופורנוגרפיה טיפול בהתמכרות לאלכוהול סדנאות והרצאות מרכז יום טיפול בהתמכרויות לסמים  התמכרות לתרופות מרשם התמכרות לקוקאין התמכרות לסמים קשים התמכרות לאלכוהול בקרב בני נוער התלות באלכוהול וסמים הסיכונים של צריכת אלכוהול מוגברת גמילה מתרופות התמכרות לסמים קלים גמילה מקנאביס גמילה מסמי פיצוציות  שיקום מכורים לסמים ואלכוהול סמים מסוכנים סמים ממריצים נזקים הנגרמים מהתמכרות לאלכוהול מרכז גמילה כצעד ראשון לחיים בריאים  מכון גמילה מהימורים מוסד גמילה מהתמכרויות מוסד גמילה מסמים מוסד גמילה מאלכוהול שלבים בגמילה מהי התמכרות להימורים כיצד תוכלו לזהות התמכרות לסמים? כיצד המשפחה יכולה לעזור בהתמכרות לאלכוהול גמילה מסמים לנוער גמילה ממשככי כאבים האם אתה מכור להימורים - בדיקה איך בוחרים מרכז גמילה מסמים גלריית תמונות תעודות והסמכות מכורים מחלימים מרכז גמילה לסיוע למכורים מכורים מחלימים מרכז גמילה מאלכוהול מכון גמילה לטיפול בהתמכרות לאלכוהול מרכז גמילה מהימורים טיפול התנהגותי תחלואה כפולה מרכז לטיפול בהתמכרויות לסמים מכון גמילה מהתמכרויות לסמים תהליך גמילה מסמים גמילה מהימורים טיפולי גמילה מאלכוהול התמכרות להימורים התמכרות לאלכוהול התמכרות לסמים

כשאנו סובלים מכאבי בטן או כאבי ראש, אנו יכולים ליטול משככי כאבים על מנת להקל על תחושתנו. התרופות מסייעות לנו להירפא ומפחיתות את סבלנו, וזאת בתנאי שאיננו משתמשים בהן באופן מופרז. עם זאת, ישנם אנשים שצריכים לעבור תהליך גמילה מתרופות, שכן הם נוטים לקחת תרופות דרך קבע וללא בקרה. התמכרות לתרופות דומה לסוגי התמכרויות אחרות כמו התמכרות לסמים ואלכוהול, ולא אחת פונים המטופלים למרכז גמילה. עמותת מכורים מחלימים, בראשותו של צור רפאל, נועדה לסייע למתמכרים לתרופות לחזור למסלול חיים רגיל.

גמילה מתרופות – מה זה אומר

ישנם אנשים אשר נוטלים תרופות קבועות שנועדו לסייע להם להתמודד עם בעיה רפואית מסוימת. לדוגמה, מטופלים ששנתם קלה נוטלים תרופות שינה, ומטופלים הסובלים מכאבים ייטלו תרופות משככות כאבים כמו אלגוליזין או טרמדקס. שימוש לאורך זמן יותר תלות בתרופות אלה, וכתוצאה מכך, סובל האדם מהפרעות פסיכוסוציאליות. גמילה מתרופות או משככי כאבים נעשית באופן הדרגתי ועל ידי בקרה של אנשי מקצוע:

  • הפחתה הדרגתית – כאשר המטופל נמצא במוסד גמילה, הוא מפוקח על ידי רופא פסיכיאטרי מומחה. הרופא מפחית אט אט את מינון התרופה הממכרת, תוך שהוא נותן לבו לתופעות הלוואי שהן חלק בלתי נפרד מתהליך הגמילה.
  • גמילה פיזית – בדומה לגמילה מסמים או מאלכוהול, על הגוף להגיע לאיזון מחודש בעת גמילה מתרופות. ולכן המטופל עלול לסבול מדיכאון, עצבנות ואפילו קריז עד שהגוף יתרגל למצב החדש.
  • ללמוד לתפקד בלי – אחד התפקידים המשמעותיים של מוסד גמילה הוא להרגיל את המטופל לחיות את חייו ללא התרופות הממכרות.

מי מפתח תלות בתרופות

לא ניתן לקבוע בוודאות למי יש נטייה גדולה יותר לפתח תלות בתרופות. לעתים, מדובר במטופלים שיש להם נטייה גנטית לפתח התמכרות לתרופה מסוימת. לעומת זאת, במקרים אחרים מדובר בגורמים סביבתיים או חיים מלחיצים. לדוגמה, אנשים קרייריסטים עלולים לפתח התמכרות למשככי כאבים, שכן הם נוטלים אותם עם כל מיחוש קטן במטרה להפחית את הכאב ולהמשיך לתפקד בעבודה. מטופלים שעברו אירוע מטלטל כמו ניסיון תקיפה, אובדן בן משפחה או פרידה מבן זוג, עשויים ליטול תרופות שינה כדי להימנע מנדודי שינה הנובעים ממתח נפשי.

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים