צור קשר

  הרשמו לקביעת פגישת ייעוץ

  כיצד מתחילה התמכרות לסמים?

  בחן את עצמך - האם אתה מכור מהי גמילה? מידע מקיף על אלכוהול התמכרות למריחואנה סמים קלים התמכרויות וטיפול נייס גאי - לא כזה נחמד סוגי התמכרויות להימורים התמכרות לנייס גאי התמודדות עם תחלואה כפולה כיצד לחפש מרכז גמילה מסמים? חזרה לדרך הישר בעזרת מרכז גמילה מהימורים מכורים מחלימים: הדרך להחלמה בעזרת 12 צעדים טיפול יעיל בהתמכרות - מכון גמילה מהימורים ההשלכות של התמכרות לסמים כיצד לזהות האם אתם מכורים להימורים? כיצד לזהות סימני התמכרות לאלכוהול? גמילה מסמים קשים, קלים ומשככי כאבים שברו את התלות בהימורים בעזרת גמילה מהימורים מה חשוב לדעת לפני שפונים למרכז גמילה? לרכוש כישורים חשובים בעזרת מכון גמילה מסמים ייחודיות המסגרת הוסטל טיפול בהתמכרות  טיפול בהתמכרות לקנאביס התמכרות לאינטרנט ומדיה התמכרות למין ופורנוגרפיה סדנאות והרצאות מרכז יום התמכרות לתרופות מרשם התמכרות לקוקאין התמכרות לסמים קשים התמכרות לאלכוהול בקרב בני נוער התלות באלכוהול וסמים הסיכונים של צריכת אלכוהול מוגברת גמילה מתרופות התמכרות לסמים קלים גמילה מקנאביס גמילה מסמי פיצוציות  שיקום מכורים לסמים ואלכוהול סמים מסוכנים סמים ממריצים נזקים הנגרמים מהתמכרות לאלכוהול מדוע לפנות למכון גמילה מהימורים? מוסד גמילה מהתמכרויות שלבים בגמילה מהי התמכרות להימורים כיצד תוכלו לזהות התמכרות לסמים? כיצד המשפחה יכולה לעזור בהתמכרות לאלכוהול גמילה מסמים לנוער גמילה ממשככי כאבים האם אתה מכור להימורים - בדיקה איך בוחרים מרכז גמילה מסמים גלריית תמונות תעודות והסמכות מכורים מחלימים מרכז גמילה לסיוע למכורים אילו נזקים נגרמים מהתמכרות לאלכוהול? האם מכון גמילה יכול לעזור בטיפול בהתמכרות לאלכוהול? איך מתמודדים עם סכנות בהימורים? טיפול התנהגותי כיצד מתחילה התמכרות לסמים? תהליך גמילה מסמים התמכרות לאלכוהול התמכרות לסמים תופעת השימוש בסמים

  זה מתחיל בסם קטן אחד לבן. יושבים במעגל ומשדלים את חברם לטעום רק פעם אחת בלבד את טעמו של החופש, והחבר טועם ומאז החופש הופך לכלא בלתי נגמר. עמותת מכורים מחלימים היא מרכז גמילה מסמים אשר מלווה מכורים רבים בדרך חזרה אל החופש. מאחורי העמותה הופך צור רפאל אשר היה מכור לסמים בעבר וכעת הוא מסייע לאחרים לצאת מאפלה לאורה.

  איך מבדילים בין סוגי הסמים?

  הסמים מתחלקים לשתי קבוצות עיקריות – סמים קלים וסמים קשים. הסמים הקלים מתאפיינים בכך שלוקח זמן להתרגל אליהם, והם אף משמשים ברפואה. הסמים הקשים, כשם כן הם – אלה סמים מורכבים יותר שהגמילה מהם ארוכה. מרכז גמילה מסמים מסייע למעוניינים להשתחרר ממלתעותיהם של הסמים. אלה כמה דוגמאות לסוגי הסמים:

  • הסמים הקלים – לקבוצה זו שייכים סמים כמו קנאביס, חשיש, גת או מריחואנה. סמים אלה אינם גורמים נזק רב למוח. 
  • סמי פיצוציות – אלו סמים מזן אחר, הנבדלים משאר הקבוצות בכך שהם מורכבים לעיתים מחומרים רעילים לבני אדם, והופכים את סמים אלו למסוכנים ומזיקים אף יותר. סמים כמו 'נייס גאי', 'חגיגת', 'מבסוטון' והרשימה עוד ארוכה, עלולים לגרום לנזקים נפשיים בלתי הפיכים, בעקבות פראנויות והזיות קשות, מצבים פסיכוטיים והתקפי אלימות. 
  • סמי הזיה – סם האקסטזי הוא הסם הנפוץ ביותר השייך לקבוצה זו. סמים אלה גורמים להתמכרות קשה, והם מנתקים לחלוטין את האדם המכור מהמציאות. 
  • סמי מרץ – קוקאין, ספידים, קריסטלים וקראק הם הסמים הכלולים בקבוצה זו. הסמים גורמים לתחושת מרץ והצריכה שלהם מתבצעת על פי רוב באמצעות הסנפה ועישון. 
  • סמים משככי כאבים – סמים כמו הרואין או מתדון. מדובר בסמים מרגיעים מצד אחד אשר יכולים לשכך את כאבו של המטופל, ומצד שני ניתן להתמכר אליהם בקלות.

  עוברים תהליך של גמילה

  גם כשהמצב נראה אבוד, יש מה לעשות. אנשי מקצוע איכותיים יכולים לסייע לאדם לצאת ממעגל הקסמים ולהשתקם. הגמילה עצמה מותאמת לאדם המכור. כך למשל, ישנו הליך גמילה עבור מכורים הצורכים סמים קלים. במהלך הגמילה מקבלים המכורים כלים להתמודדות עם התמכרות לסמים אשר יאפשרו להם להתגבר על הבעיות ללא "עזרתם" של הסמים. במקרים קשים וקיצוניים יותר יש צורך לשלוח את האדם המכור לגמילה באשפוז מלא. בבית החולים עובר החולה השגחה צמודה במשך 24 שעות ביממה. ולבסוף, במהלך תהליך הגמילה הארוך תמיכה נפשית חשובה מעין כמותה. מרכז גמילה מסמים הוא המרכז המתאים שבו ניתן למצוא תמיכה על ידי מדריכים מקצועיים ולפגוש אנשים שעברו הליך גמילה דומה.

   

  חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים