צור קשר

  הרשמו לקביעת פגישת ייעוץ

  התמכרות לסמים

  בחן את עצמך - האם אתה מכור מהי גמילה? מידע מקיף על אלכוהול התמכרות למריחואנה סמים קלים התמכרויות וטיפול נייס גאי - לא כזה נחמד סוגי התמכרויות להימורים התמכרות לנייס גאי התמודדות עם תחלואה כפולה כיצד לחפש מרכז גמילה מסמים? חזרה לדרך הישר בעזרת מרכז גמילה מהימורים מכורים מחלימים: הדרך להחלמה בעזרת 12 צעדים טיפול יעיל בהתמכרות - מכון גמילה מהימורים ההשלכות של התמכרות לסמים כיצד לזהות האם אתם מכורים להימורים? כיצד לזהות סימני התמכרות לאלכוהול? גמילה מסמים קשים, קלים ומשככי כאבים שברו את התלות בהימורים בעזרת גמילה מהימורים מה חשוב לדעת לפני שפונים למרכז גמילה? לרכוש כישורים חשובים בעזרת מכון גמילה מסמים ייחודיות המסגרת הוסטל טיפול בהתמכרות  טיפול בהתמכרות לקנאביס התמכרות לאינטרנט ומדיה התמכרות למין ופורנוגרפיה סדנאות והרצאות מרכז יום התמכרות לתרופות מרשם התמכרות לקוקאין התמכרות לסמים קשים התמכרות לאלכוהול בקרב בני נוער התלות באלכוהול וסמים הסיכונים של צריכת אלכוהול מוגברת גמילה מתרופות התמכרות לסמים קלים גמילה מקנאביס גמילה מסמי פיצוציות  שיקום מכורים לסמים ואלכוהול סמים מסוכנים סמים ממריצים נזקים הנגרמים מהתמכרות לאלכוהול מדוע לפנות למכון גמילה מהימורים? מוסד גמילה מהתמכרויות שלבים בגמילה מהי התמכרות להימורים כיצד תוכלו לזהות התמכרות לסמים? כיצד המשפחה יכולה לעזור בהתמכרות לאלכוהול גמילה מסמים לנוער גמילה ממשככי כאבים האם אתה מכור להימורים - בדיקה איך בוחרים מרכז גמילה מסמים גלריית תמונות תעודות והסמכות מכורים מחלימים מרכז גמילה לסיוע למכורים אילו נזקים נגרמים מהתמכרות לאלכוהול? האם מכון גמילה יכול לעזור בטיפול בהתמכרות לאלכוהול? איך מתמודדים עם סכנות בהימורים? טיפול התנהגותי כיצד מתחילה התמכרות לסמים? תהליך גמילה מסמים התמכרות לאלכוהול התמכרות לסמים תופעת השימוש בסמים

  זה יכול לקרות לכל אחד. אין אדם המחוסן מפני התמכרות לסמים. רבים צורכים סמים ואלכוהול כתוצאה מלחץ חברתי מצד חברים או בני משפחה. מרכז גמילה מסמים מכורים מחלימים היא עמותה הנלחמת בתופעת צריכת הסמים בקרב האוכלוסייה כולה ושמה לה למטרה להעלות את המודעות בקרב הצעירים והמבוגרים כאחד. מקים העמותה, צור רפאל, הוא מכור לשעבר הפועל רבות כדי למנוע מהאחרים ליפול אל תוך התהום. 

  התמכרות לסמים – מדוע זה קורה

  קיימים גורמים שונים המובלים בסופו של דבר להתמכרות לסמים. אלה כמה מהם:

  • אמצעי בריחה – ישנם אנשים המתחילים לצרוך סמים כדי לברוח ממצב בלתי נעים. זו יכולה להיות טראומה כדוגמת תאונת דרכים או אובדן של בן משפחה אהוב. במקום לקבל עזרה מקצועית, בוחר האדם "לברוח" אל השפעתו של הסם. 
  • דוגמה אישית – לעתים התמכרות לסמים מקורה מהבית. במשפחה קשת יום יכול אחד ההורים להשתמש בסמים ובכך גם להוות דוגמה לילדים. כמו כן, במקרים שבהם הילד עובר התעללות נפשית מצד בני המשפחה, הוא עלול לצרוך סמים כדי "לברוח" מחייו. 
  • גורם ביולוגי – גורם זה נפוץ בעיקר בקרב צעירים שיש להם הפרעות קשב וריכוז. לאנשים אלה קיים מחסור בסרוטונין ודופאמין, וכדי להתגבר עליו הם צורכים סמים קלים המסייעים לטווח הקצר. 
  • מצוקה נפשית – אדם הסובל ממצבים של מצוקה או דיכאון אינו מודע לכך שעליו לקבל טיפול נפשי מטעם איש מקצוע, ובמקום זאת הוא מעדיף "להיעזר" בסמים. לאחר שהוא מתחיל להתמכר, חש האדם כלוא מבפנים. צריכת הסמים עצמה מלווה בתחושת "היי" והקלה, אך כאשר ההשפעה עוברת, תוקפות את האדם רגשי אשם, ועם זאת הוא רוצה לקבל מנת סמים נוספת. כך מפתח האדם תלות בסמים שכדי לצאת ממנה, עליו או על בני משפחתו לפנות לגורם מקצועי. 

  טיפול בהתמכרות לסמים – להבחין בין סוגים של סמים

  התמכרות לסמים אינה חד גונית, והיא מתחלקת לסוגים שונים – בהתאם לסוג שאליו מכור האדם. כך למשל, קיימים סמים קשים כמו סמי הזיה כמו LSD, דטורה או מריחואנה לצד סמים נרקוטיים משככי כאבים כדוגמת אופיום או הרואין.

  טיפול בהתמכרות לסמים בהצלחה

   

   

   

   

   

  מידע נוסף בנושא

  טיפול בהתמכרויות לסמים 

  מכורים לסמים הם, ללא ספק, קבוצת אנשים שזקוקה לסיוע ועזרה שיחזירו אותם למסלול של שגרה בטוחה. טיפול בהתמכרויות לסמים מכיל רבדים שונים, כאשר ישנם גופים אשר לקחו על עצמם לטפל בתופעה ולספק למכורים את כל העזרה הנחוצה על מנת לתת להם סיכוי טוב יותר. מכורים מחלימים הינו מרכז גמילה והחלמה שמתאים לכל מי שמעוניין לעזור לעצמו או לקרובים אליו להשתחרר מעול הסם ומהתלות בחומרים מסוג זה.

  טיפול בהתמכרויות לסמים – כיצד ניתן להתנקות מהסם

  היות שמדובר בחומרים ממכרים שמשפיעים על מנגנון החשיבה של המכורים, לא תמיד קל לגרום למי שמכור לסם להודות שיש לו בעיה ולהגיע לטיפול. מאידך, כל מכור יודה שהמצב שבו הוא נמצא לא מאפשר קיום של חיי שגרה בריאים:

  • ראשית, יש להבין שהתמכרות לסמים היא בעיה אמיתית. החלק הקשה ביותר בדרך כלל הוא המודעות לכך שישנה התמכרות המפריעה לניהול חיים תקינים. לאחר שצולחים את המכשול הזה, ניתן להתקדם הלאה.
  • תמיכה של הסביבה הקרובה היא בעלת חשיבות דרמטית ועשויה להפוך טיפול בהתמכרויות לסמים למוצלח מאוד. המטפלים הם האבא והאימא של המכורים ותומכים לאורך כל התקופה.
  • טיפול במסגרת שמאפשרת לנגמלים לקחת אחריות מעל החיים שלהם, לדאוג לעצמם ולסביבה שלהם היא אבן דרך בתהליך. מסגרות כאלה קיימות במספר מקומות ברחבי הארץ וניתן לברר אודותיהם ולקבל את כל המידע הדרוש.

  מה קורה בתום הטיפול

  טיפול טוב ואיכותי עשוי להביא להפסקת השימוש בסמים והתחלה חדשה. אמנם ישנן נפילות בדרך, אך מרכזי גמילה לא זונחים את המטופלים וממשיכים לשמור איתם על קשר גם לאחר עזיבתם את הקן החם. נגמלים יכולים להפוך למטפלים בעצמם ולסייע לחבריהם תוך הסתמכות על הניסיון שלהם ועל כל מה שהם חוו בעצמם.

  הטיפול עצמו מורכב משלבים שונים ומתקדם עקב לצד אגודל בהתאם לקצב האישי של כל מטופל. הקבוצה מספקת את הכוח הדרוש ומתקיימת תמיכה הדדית של כל המשתתפים. כל יום הוא יום חדש עבור המטופלים וההצלחה תלויה בכל הצדדים: הצוות המטפל, המשפחות וכמובן המטופלים האחרים. מציאת המענה ההולם היא משימה לא פשוטה, אך ניתן להתגבר עליה בשל הניסיון הרב של הצוות.

  הפרעת התמכרות לסמים

  הפרעת התמכרות לסמים היא אחת ההפרעות החמורות ביותר שיכולות להיות. מסומם הוא אדם אשר לא שם לב לשום דבר חוץ מלהשיג את המנה שלו וזה משפיע על חייו בצורה עצומה. במקביל, נציין כי התמכרות לסמים היא לא כה נדירה כמו שהייתם חושבים ויש הרבה מאוד אנשים אשר מכורים לסמים. זה מתחיל מגראס ואז עובר לסמים קשים יותר ובסופו של דבר אם התגברות ההתמכרות לא נשאר זכר לאדם אשר הכרנו אלא המכור הוא צל של עצמו. זכרו כי התמכרות לסמים היא לא משחק ילדים ואסור לזלזל בה.

  הפרעת התמכרות לסמים – למה התמכרות יכולה להוביל?

  אז למה יכולה להוביל הפרעת התמכרות לסמים? מה הבעיה הרצינית איתה? אז ישנן בעיות רבות עם התמכרות לסמים. בין היתר האדם מבזבז את כל כספו על הסמים וזאת מבלי להרגיש זאת. לא רק זאת אלא שהתמכרות לסמים פוגעת בבריאות של המכור ומדרדרת אותו לשלל מחלות מצהבת עקב שימוש במזרקים ועד לפגיעה בכליות או באיברי גוף אחרים. לא רק זאת אלא שפעמים רבות מכורים פונים לפשע וכך חייהם הופכים לגיהינום עלי אדמות. עליכם להבין גם כי מכורים מוצאים את עצמם מהר מאוד ברחוב והופכים להומלסים וזאת עקב העובדה שאכפת להם רק מהסם. לכן התמכרות לסמים היא לא משחק והיא יכולה להוביל להרס החיים שלכם.

  סובלים מהפרעת התמכרות לסמים? פנו אל מכורים לחיים ולא תתחרטו

  הדרך הטובה ביותר לטפל במכור לסמים היא לפנות אל מכון גמילה ולא סתם למכון אלא למכון הטוב בארץ וכאן נכנס לתמונה מכורים לחיים. לאורך השנים קנה לו מכורים לחיים את השם כמכון הגמילה הטוב בארץ בפער ניכר והוא מטפל בכל סוגי ההתמכרות ממכורים לסמים ועד מכורים להימורים. במכון עובדים אנשי מקצוע מן השורה הראשונה והם יטפלו במכור בצורה האיכותית והמקצועית ביותר שיש. אם אתם מכירים מכור והוא קרוב לליבכם וחשוב לכם כדאי לכם לפנות אל מכון גמילה זה – ולהביא אותו למכון וכך מהר מאוד תיבנה לו תכנית טיפול אישית. תוך זמן לא ארוך הוא יחזור להיות אותו אדם לפני ההתמכרות שכה אהבתם.

   

  שאלות נפוצות

  מדוע חשוב לפנות לגורם מקצועי לטיפול בהתמכרות לסמים?

  טיפול בהתמכרות לסמים הוא טיפול מורכב, גורמים מוסמכים מקצועיים יודעים לשים דגש ולטפל בכל המורכבויות האלו בצורה יעילה, אפקטיבית שנותנת למטופל תחושת סיפוק והצלחה.

  איך מתבצע תהליך הגמילה?

  אנחנו במרכז מכורים לחיים משמשים בשיטת 12 השלבים, שיטה שהוכיחה את עצמה כיעילה במיוחד במקרים של מחלימים רבים.

  האם שימוש בסמים בתדירות נמוכה יכול להוביל להתמכרות?

  כל שימוש בסמים, גם אם הוא בתדירות נמוכה, יכול להוביל להתמכרות מזיקה. יש להימנע משימוש בסמים.