צור קשר

  הרשמו לקביעת פגישת ייעוץ

  התמכרות לסמים קשים

  בחן את עצמך - האם אתה מכור מהי גמילה? מידע מקיף על אלכוהול התמכרות למריחואנה סמים קלים התמכרויות וטיפול נייס גאי - לא כזה נחמד סוגי התמכרויות להימורים התמכרות לנייס גאי התמודדות עם תחלואה כפולה כיצד לחפש מרכז גמילה מסמים? חזרה לדרך הישר בעזרת מרכז גמילה מהימורים מכורים מחלימים: הדרך להחלמה בעזרת 12 צעדים טיפול יעיל בהתמכרות - מכון גמילה מהימורים ההשלכות של התמכרות לסמים כיצד לזהות האם אתם מכורים להימורים? כיצד לזהות סימני התמכרות לאלכוהול? גמילה מסמים קשים, קלים ומשככי כאבים שברו את התלות בהימורים בעזרת גמילה מהימורים מה חשוב לדעת לפני שפונים למרכז גמילה? לרכוש כישורים חשובים בעזרת מכון גמילה מסמים ייחודיות המסגרת הוסטל טיפול בהתמכרות  טיפול בהתמכרות לקנאביס התמכרות לאינטרנט ומדיה התמכרות למין ופורנוגרפיה סדנאות והרצאות מרכז יום התמכרות לתרופות מרשם התמכרות לקוקאין התמכרות לסמים קשים התמכרות לאלכוהול בקרב בני נוער התלות באלכוהול וסמים הסיכונים של צריכת אלכוהול מוגברת גמילה מתרופות התמכרות לסמים קלים גמילה מקנאביס גמילה מסמי פיצוציות  שיקום מכורים לסמים ואלכוהול סמים מסוכנים סמים ממריצים נזקים הנגרמים מהתמכרות לאלכוהול מדוע לפנות למכון גמילה מהימורים? מוסד גמילה מהתמכרויות שלבים בגמילה מהי התמכרות להימורים כיצד תוכלו לזהות התמכרות לסמים? כיצד המשפחה יכולה לעזור בהתמכרות לאלכוהול גמילה מסמים לנוער גמילה ממשככי כאבים האם אתה מכור להימורים - בדיקה איך בוחרים מרכז גמילה מסמים גלריית תמונות תעודות והסמכות מכורים מחלימים מרכז גמילה לסיוע למכורים אילו נזקים נגרמים מהתמכרות לאלכוהול? האם מכון גמילה יכול לעזור בטיפול בהתמכרות לאלכוהול? איך מתמודדים עם סכנות בהימורים? טיפול התנהגותי כיצד מתחילה התמכרות לסמים? תהליך גמילה מסמים התמכרות לאלכוהול התמכרות לסמים תופעת השימוש בסמים

  בניגוד למה שנהוג לחשוב, התמכרות לסמים קשים אינה מנת חלקם של עבריינים בלבד והיא אינה כוללת רק סמים לא חוקיים. במצבים בהם הסם הינו מקובל, נפוץ ונגיש, הגמילה מהתלות עשויה להיות קשה לא פחות. לכן, חשוב לפנות למרכז גמילה מקצועי. מכורים מחלימים, מרכז גמילה והחלמה, מהווה רשת תמיכה מקצועית שתאפשר למכורים לעמוד בחזרה על רגליהם, להתקדם, להתפתח ובהדרגה להחלים.

  כל מה שעליכם לדעת על התמכרות לסמים קשים

  נהוג לחשוב כי התמכרות לסמים קשים כוללת בעיקר את הסמים הלא חוקיים – הממריצים (קוקאין למשל) או סמי ההזיות (פטריות הזיה, LSD למשל) אך למעשה מחקרים מראים כי גם סמים המותרים על פי חוק הם קשים – אלכוהול, ניקוטין, תרופות מרשם ועוד. ובהרחבה –

  • יש להבדיל בין שימוש מתון לבין לשימוש לרעה. שימוש מתון עשוי להיות בלתי מזיק ואפילו חיובי. כך למשל, שימוש מתון בקפאין עשוי להיות בעל סגולות רפואיות, בניגוד לשימוש מזיק וגובר בו שעשוי להיות בעל השלכות רפואיות ונפשיות קשות ולהוביל לעלייה בלחץ הדם, לכאבי ראש ועוד.
  • השימוש לרעה כולל שימוש קומפולסיבי שבו המכור אינו מצליח לשלוט בצריכתו של הסם מתוך מחשבה שהוא זה "ששולט בו". סדר יומו של המכור מתחיל לסבוב סביב הסם – ניסיונות להשיגו, ניסיונות להשתמש בו בהיחבא ועוד.
  • שימוש ארוך טווח בסמים משבש כהוגן את הפעילות הסדירה והתקינה של המוח. הסמים מתיישבים על אזורים במוח ומשבשים את פעילותם ולכן המוח מסתגל לכך ומפסיק לייצר את החומרים הללו בכוחות עצמו. זו אחת הסיבות לכך שהתלות בסם מתאפיינת בסבילות – המכור מתרגל לשימוש בסם ונאלץ להגביר את המינונים כדי להגיע לאותו האפקט הרצוי.
  • ההשלכות של ההתמכרות הן רבות – המכור עשוי לסבול ממגוון תופעות פיזיות ונפשיות. גם מישור החיים הבין-אישי נפגם ומערכות יחסיו של המכור עם בני משפחתו, חבריו ועמיתיו לעבודה משתבשות.

  נגמלים

  בשל העובדה שאי השימוש בסם מוביל לתופעות פיזיולוגית ונפשיות קשות (כאבים חריפים, הזיות, אי שקט ועוד), המכורים מתקשים להתחיל את תהליך הגמילה ולהתמיד בו. לכן, חשוב מאוד שתהליך הגמילה ילווה בפסיכיאטר כדי שיספק לו ליווי רפואי הולם במטרה להקל על כאביו. יחד עם זאת, חשוב מאוד לבצע מעקב מבוקר אחר המכור, שכן במקרים רבים גמילה מהתמכרות אחת עשויה להוביל להתמכרות אחרת (למשל, התמכרות לתרופות מרשם במהלך גמילה מאלכוהול).

  טיפול בהמכרות לסמים קשים בהצלחה

  טיפול בהתמכרות לסמים קשים

  הדרך לסמים קשים עוברת דרך אלכוהול או סמים קלים, ובהדרגה הצורך במשהו שייצר אפקט טוב גודל. קוראים לזה סבילות הגוף מתרגל לחומר מסוים וכך ההשפעה שלו עם הזמן פגה מהר יותר, ובכך נוצר הצורך במשהו חזק יותר או כמות ותדירות גבוהות יותר. ההתמכרות אינה סטטית אלה פרוגרסיבית ומתפתחת . אם המכור היה יודע להשתמש במסורה או במידה ובשליטה אזי זו לא הייתה התמכרות. המכור הופך להיות מכור כאשר הבלמים נשחקים הגבולות נפרצים וההתנהגות ההרסנית חוזרת על עצמה בלא יכולת לעצור אותה גם כי אם האדם מבין שזה הורס אותו ואת בריאותו. הדחפים הבלתי נשלטים הם מנת חלקו של המכור המצוי, ככלל היגיון בריא לא שוכן בקרבו של המכור הוא עטוף ומעורפל במחשבות טורדניות על השימוש איך הוא ישיג את השימוש הבא, על כן שאר ענייני דיומא והחיים לא מעניינים אותו ממש הוא לכוד בציפורניה של מחלה מתמשכת אשר מנהלת אותו בכל רגע נתון גם אם הוא חושב שזה לא כך. הכחשה זה אחד הסימפטומים שהמכור סובל מהם הכחשה = עיוורן רוחני, חוסר יכולת לראות את המציאות כפי שהיא . תמיד המכור יהיה עסוק בהשוואות הצדקות ותירוצים לשאלה איך הוא הגיע לאן שהגיע.

  חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים