צור קשר

  הרשמו לקביעת פגישת ייעוץ

  גמילה מסמים לנוער

  גיל ההתבגרות – התקופה הסוערת בחיים שבה המתבגר נאלץ להתמודד עם תערובת ייחודית של הורמונים, הסתגלות והתאקלמות לצד זיקה לעצמאות ולנפרדות, למרדנות וללחץ חברתי. לצערנו, שלב זה עשוי להסתיים במכון גמילה מסמים לנוער. מכון הגמילה והריפוי, עמותת מכורים מחלימים, מקנה רשת תמיכה מחבקת, עוטפת, מכילה ומלמדת למבוגרים ולנוער שנפלו לסם, ומעוניינים לצאת לדרך חדשה, אדפטיבית ובריאה יותר.

  מההתמכרות ועד לסיומה במכון גמילה מסמים לנוער

  גיל ההתבגרות – שלב הביניים והמעבר מילדות לבגרות הוא אינו פשוט כלל. בני הנוער חשופים יותר להתנסויות מסוכנות, ללחץ חברתי ולמרדנות טבעית. הנתונים הסטטיסטיים מראים כי גיל החשיפה וההתנסות הראשוניים עם סמים ואלכוהול ירד לגילאי 11-12. לסמים ישנה השפעה מזיקה בכל חתך הגילאים ובייחוד בגיל ההתבגרות. מבחינה נוירולוגית, ההתפתחות המוחית של המתבגרים רגישה יותר לשינויים ולכן צריכת הסמים עשויה להסתיים בנזקים חריפים עד בלתי הפיכים.

  השאיפה הטבעית לאושר היא אוניברסלית, אך בגיל ההתבגרות המתבגר למד על כך שתהליכי החיים הם מורכבים יותר המזמנים אתגרים, ועליו להתמודד עם כל קשת הרגשות – גם של הרגשות השליליים יותר. מאידך, הסמים והאלכוהול מהווים זרז מלאכותי לתחושת האופוריה וההקלה הזו. הם מטשטשים את הצורך להתמודד עם הקושי ומספקים כרטיס בריחה "נעים" מהמציאות הלא נעימה. ההתמכרות יושבת על מערכת התגמול והחיזוק – מערכת עצבים במוח המייצרת את ההורמונים האחראים על תחושת העונג. המערכת יוצרת זיקה בין נטילת הסם לבין תחושת העונג ומנסה לשחזר אותה שוב ושוב. כך, מתחזק מעגל התלות בסם עד שלבסוף נוצרת ההתמכרות – כאשר סדר יומו של המשתמש סובב בעיקרו סביב הסם.

  ניתן לעצור את מעגל ההתדרדרות ברגע שמזהים את הסימנים הראשוניים יותר להיווצרותה של בעיה עוד לפני שהמתבגר החל לפתח תלות. גמילה מסמים לנוער נעשית בדרך כלל בתהליך טיפולי רב-מערכתי שנועד לספק למתבגר ולמשפחתו את כל הכלים הנחוצים כדי להחזיר את חייהם לתלם.

  סביבה בטוחה

  מחקרים מראים על כך שבני נוער המחוברים וקשורים להוריהם, ייטו פחות לנקיטת סיכונים. לכן, מומלץ לספק למבוגרים סביבה בטוחה, בונה ומכילה כדי שידעו שגם אם ביצעו טעות, אתם הגורם הנכון לפנות אליו. יחד עם זאת, כאשר אתם מזהים שינויים קיצוניים בהתנהגות, חשוב לפנות לגורמים מקצועיים כדי לקבל את הליווי וההכוונה להתמודדות עם המצב.

  חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים