צור קשר

  הרשמו לקביעת פגישת ייעוץ

  סמים

  גמילה מסמים הוא תהליך מורכב וממושך. מכורים רבים מנסים להיגמל בכוחות עצמם ללא הצלחה. ברגעי משבר ושפל יש לפנות לאנשי מקצוע מהתחום ההתמכרויות בכדי לקבל מענה יעיל ואיכותי. מכורים לחיים הינו מרכז גמילה מוביל בתחום גמילה ושיקום מהתמכרויות.

   

  סמים קלים התמכרויות וטיפול
  בשנים האחרונות  קיימת תופעה חמורה מאוד . התמכרות ל"נייס גאי". צעירים רבים...
  להמשך קריאה
  כיצד לחפש מרכז גמילה מסמים?
  שהות בתוך מרכז גמילה מסמים תעניק לכם את המענה המתאים ביותר. התחלתם...
  להמשך קריאה
  ההשלכות של התמכרות לסמים
  התמכרות לסמים קלים וקשים כאחד מובילה לכדי תלות מסוכנת והרסנית. התמכרות זו...
  להמשך קריאה
  גמילה מסמים קשים, קלים ומשככי כאבים
  גמילה מסמים תוביל לכדי שיקום חייו של המכור. ישנן סיבות שונות המובילות...
  להמשך קריאה
  לרכוש כישורים חשובים בעזרת מכון גמילה מסמים
  פנייה אל מכון גמילה מסמים תציל את חייכם. משתמשים במשככי כאבים באופן...
  להמשך קריאה
  התמכרות לסמים קשים
  בניגוד למה שנהוג לחשוב, התמכרות לסמים קשים אינה מנת חלקם של עבריינים...
  להמשך קריאה
  התמכרות לסמים קלים
  סמים קלים הם כינוי למשפחת הסמים המופקת מצמח הקנביס והם בעלי איכויות...
  להמשך קריאה
  כיצד תוכלו לזהות התמכרות לסמים?
  במקרים רבים, נוטים להאשים את המכור על התמכרותו, אך יש לזכור שמדובר...
  להמשך קריאה
  גמילה מסמים לנוער
  גיל ההתבגרות – התקופה הסוערת בחיים שבה המתבגר נאלץ להתמודד עם תערובת...
  להמשך קריאה
  כיצד מתחילה התמכרות לסמים?
  זה מתחיל בסם קטן אחד לבן. יושבים במעגל ומשדלים את חברם לטעום...
  להמשך קריאה
  תהליך גמילה מסמים
  החיים מזמנים לנו קשיים יום יומיים בלתי פשוטים הגוררים אחריהם תופעות לוואי...
  להמשך קריאה
  התמכרות לסמים
  זה יכול לקרות לכל אחד. אין אדם המחוסן מפני התמכרות לסמים. רבים...
  להמשך קריאה
  תופעת השימוש בסמים
  שימוש בסמים (במיוחד קלים גראס/חשיש) היא תופעה שכיחה מאוד בשנים האחרונות וככזאת...
  להמשך קריאה

  מידע נוסף בנושא

  גמילה מסמים

  מכורים מאופיינים במידה רבה בדפוסי התנהגות זהים, כגון הכחשה, הפנמה, התבודדות, שקרים מניפולציות והתחמקויות. מכורים בים משדרים עסקים כרגיל כאשר הרבה ממה שמיוצג כלפי חוצה אינו קיים, בגלל ההתמכרות וקווי האופי הרעויים. המכור בדרך כלל יטען שהכל בסדר והוא בשליטה. התעלמות כמעט מוחלטת מרגשותיהם של הסובבים אותו ומהנזקים שהוא יוצר. התמכרות מתפתחת בתהליך של שנים ארוכות ,אדם לא הופך בין לילה למכור, זה תהליך שלוקח שנים כמו כן תהליך ההחלמה לוקח לעיתים זמן ארוך עד שהמכור מבין שיש לו בעיה ושחייבים לטפל בה. בעידן של היום האלכוהול הסמים ההימורים מצויים בכל מקום ובכל פינה מה שמקשה אל זיהוי הבעיה, מכיון שהמכור המצוי יאמר הנה כולם שותים כולם מעשנים ג'וינטים כולם שולחים לוטו או טוטו במה הם שונים ממנו. המכור תמיד ימצא תירוץ לשימוש שלו. עד שהמכור לא יגיע לסבל הבלתי נסבל הוא כנראה לא יבקש עזרה. המשפחה והקרובים צריכים לייצר לחץ ושיקוף תקיף על מנת לזרז את תהליך ניפוץ ההכחשה, וגם זה  לא תמיד מועיל אך יכול בהחלט לסייע. לעזרה בנושא אנחנו הכתובת. "מכורים לחיים" מרכז גמילה והעצמה.

  גמילה מסמים פרטי

  לא תמצאו הרבה חומר על ההליך של גמילה מסמים פרטי. זאת עקב העובדה כי מדובר על הליך שנשאר באפלה. זה חבל מאוד מכיוון שיש הרבה מאוד אנשים אשר מכורים לסמים וצריכים לקבל כל עזרה אפשרית. עליכם להבין כי התמכרות לסמים זה לא משחק ילדים וכי היא הורגת ופוגעת בנו בצורה קשה ביותר הן במכור עצמו והן במשפחתו. לכן אם אתם מכירים מכור לסמים והוא יקר לליבכם אל תהססו ופנו אל מכון גמילה מסמים אשר יחזיר אותו למסלול החיים הרגיל.

  לבחור מכון גמילה מסמים פרטי

  עליכם להבין כי אתם צריכים לפנות אל מכון גמילה מסמים פרטי וזאת בכדי לטפל במכור בצורה הטובה ביותר. מכון פרטי יעמיד לו את התנאים הטובים בשוק וזאת בכדי להחזיר אותו לחיים רגילים. אז כיצד נבחר את המכון הטוב ביותר? מה אנו צריכים לעשות בכדי שלמכור יהיה סיכוי סביר לחזור לנורמליות? אם כן, רצוי לוודא כי המכון מעסיק אנשי צוות מקצועיים, מכילים ואיכותיים – הפועלים על פי סטנדרט גבוה של עבודה וטיפול. כך ניתן יהיה להבטיח תהליך ריפוי, שיוביל לתוצאה הרצויה – כאשר המטופל יתחיל בשלב נקי ובריא לטווח הארוך.

  רוצים את הטובים ביותר? פנו אל תוכנית גמילה מסמים של מכורים לחיים

  יש מספר מכונים לגמילה מסמים בארץ אך ספק אם יש עוד מכון טוב ומקצועי כמו מכורים לחיים. כל מי שמכיר את מכורים לחיים יודע כי עושים שם עבודת קודש ומטפלים במאות אם לא אלפי מכורים כל שנה בהצלחה אדירה. המכון פיתח טכניקות רבות להתמודדות עם התמכרות והוא יכול לסייע לכם מאוד להתגבר על התמכרות לסמים. המכון שם דגש על טיפול פרסונלי ואישי ומתאים לכל מטופל תכנית גמילה אישית וזאת בכדי להעלות את סיכויי הגמילה. המכון לא מתפשר על תוכניות הגמילה ויעשה הכול בכדי להעמיד את הנגמל בחזרה על הרגליים וזאת ללא קשר מה משך ההתמכרות ועד כמה היא קשה וזאת מכיוון שהמכון מאמין שאין מכור שלא יכול להיגמל.

  מהם תסמיני הגמילה המרכזיים מסמים?

  תסמני גמילה מסמים מתחלקים לשתיים:

  1. תסמיני גמילה פיזיים

  תסמיני הגמילה הגופנית מופיעים לרוב כאשר מדובר בהתמכרות פיזית לחומרים ממכרים – למשל סמים, אלכוהול או תרופות. כל החומרים האלו, במהלך הזמן, גורמים עקב תלות גופנית להיווצרות או להפסקה של תהליכים טבעיים בגוף.

  הסמים והתרופות, לדוגמא, מהווים תחליף  לאנדרופינים טבעיים שהגוף מייצר. אנדרופינים אלו הם הורמונים שמשכחים כאבים ומרגיעים. בגלל שהגוף מקבל את האנדרופים מבחוץ על ידי הסם, הוא מפסיק לייצר אותם. מתי שמפסיקים להשתמש בסמים, המכור נשאר בלי אנדרופינים טבעיים, וללא אנדורפינים חיצוניים.

  התסמינים במקרה כזה מתבטאים בכאבים עזים בכל הגוף, תחושות של גירודים מתחת לעור וכדומה. לגביי הפסקת שימוש במה שמוגדר כסמים קלים, ושתיית אלכוהול התחושות הם בדרך כלל כאבי ראש חזקים (מיגרנות), כאבים בבטן ועייפות שרירים. בהפסקת שמימוש בסמים קשים יותר כמו הרואין ותרופות ממשפחת האופיאטים, התחושה של “קריז” פיזי- כאבים עזים, רעידות, ודחפים עזים להשתמש שוב בסם.

  2.תסמיני גמילה נפשיים

  הסימנים הנפשיים, שמלווים את הגמילה גם מהגלים כפייתיים כמו הימורים או קניות, יכולים להיות קשים יותר מהתסמינים בגמילה הפיזית. חשוב לזכור תמיד, כאשר בן אדם מתמכר מההתחלה למשהו שגורם לו הנאה מרובה, הקלה רגעיתי כמו גם פיצוי על חסכים כלשהם. הפסקה של ההתמכרות או ההרגל הזה, משאירה אותו ללא פתרון, עם תחושת אובדן וריקנות גדולה.

  הרבה מהמכורים לחומרים או הרגלים מזיקים מרגישי דיכאון ועצבות כחלק מתהליך הגמילה. גם פחדים חששות וחרדות מפני “הבלתי ידוע בחיים שאחרי השימוש” או “החיים ללא שימוש” עלולים להיות משמעותיים מאד. במהלך תהליך גמילה נגמלים רבים מרגישים עייפות ותשישות, שבמקור אין לה גורם פיזי. התשישות והעייפות קשורות  לדיכאון, אבל לפעמים מופיעות גם בלי תוחשת דיכאון קיצונית.

  דיכאון עייפות פחד וחרדה יכולים למעשה לגרום גם להפרעות וקשיים בשינה. חשוב לציין שלפעמים ובמיוחד ללא ליווי מקצועי מתאים התופעות האלה יכולות להפוך לבעיות של ממש שנדרש אחר כך לטפל בהם בהתערבות תרופתית עד להשגת איזון פיזי. בנוסף יש גם תסמינים של עצבנות וחוסר סבלנות כתוצאה מהפסקת השימוש.

  מכור שמפסיק להשתמש, נשאר עם תוחשה של ריקנות כמו “חור” בנשמה- והוא שואל את עצמו מה אני יעשה עם הזמן שנשאר? איך אני אקבל שוב את אותה הרגשה של הקלה ושחרור? איך אני אתרגל לחיות את החיים בצורה אחרת? הריקנות הזאת מעוררת יאוש בדידות ורחמים עצמיים.

  שאלות נפוצות

  איך לבחור מוסד גמילה?

  לפני בחירת מוסד הגמילה יש לבקר בו ולהרגיש את הלך הרוח, האווירה והחיבור לצוות המטפל. מומלץ לוודא שהתנאים של המרכז מתאימים למטופל ושהוא מתמחה בסוג ההתמכרות שאתם זקוקים לו

  מהי החשיבות בפניה למכון גמילה מקצועי?

  טיפול במכון גמילה מקצועי הינו מורכב. סיוע וליווי של אנשי מקצועי מומחים יוכל להעניק למטופל את התמיכה הרגשית הנדרשת עבורו.