צור קשר

  הרשמו לקביעת פגישת ייעוץ

  התמכרות להימורים

  עמותת מכורים לחיים, כשמה כן היא – עוסקת בהתמכרויות. מכורים רבים פונים או מופנים אל העמותה במטרה להיגמל מבעיות שונות כמו התמכרות להימורים, סמים או אלכוהול. בעולם הטכנולוגי שבו אנו חיים הכול נגיש וחשוף לכולם. אם רק רוצים בכך, הם יכולים להשתמש ברשת האינטרנט כדי להשיג את כל מה שהם צריכים, והכוונה היא גם למשחקי הימורים או סוחרי סמים. במכורים לחיים יכולים המכורים ומשפחותיהם למצוא אוזן קשבת בקרב אנשי מקצוע ואנשים שעברו מסע גמילה דומה.

  התמכרות להימורים – אור אדום למהמרים

  לא תמיד ניתן לדעת שאדם שרוי במצוקה. לעתים הוא הולך כהרגלו לעבודה או לאוניברסיטה ואינו מראה סימני אזהרה מקדימים לכך שמשהו לא טוב מתרחש מאחוריו. אלה כמה סימנים שיכולים להעיד על כך שאדם עלול לסבול מבעיית התמכרות להימורים:

  • עיסוק יתר בהימורים – לשחק פוקר במחשב מידי פעם כדי להעביר את הזמן זה נחמד, אך לעתים ההתעסקות בהימורים הופכת למוגזמת. במקרה זה הוא יכול להיעדר במשך שעות מחוץ לבית תוך עיסוק בפעילות ההימורים עם חברים ומכרים. 
  • מנסה להפסיק ולא מצליח – המהמר הכפייתי מנסה במשך כמה פעמים להפסיק להמר ללא הצלחה יתרה. כתוצאה מכך נעשה המהמר מתוח וקצר רוח. 
  • מהמר בגדול – המהמר יהמר על סכומי כסף גבוהים כדי לקבל תחושה של סיפוק. 
  • מנסה להחזיר את הכסף – לאחר שהפסיד ינסה המהמר להחזיר את הכסף באמצעות השתתפות חוזרת ונשנית בהימורים. 
  • משקרים ומזייפים – פעמים רבות משקרים מכורים לבני משפחתם לגבי המקום שאליו הם הולכים. כמו כן, הם עלולים להיות מעורבים בעבירות כמו זיופים או תרמיות. 
  • רק ההימורים חשובים – מהמרים כפייתיים עלולים לסכן את מעמדם החברתי, את יחסיהם עם אנשים קרובים ואת מקום עבודתם. 

  התמכרות להימורים כבריחה מפני בעיות

  רבים מגלים כי התמכרות להימורים היא דרך טובה לברוח מפני בעיות. כי כאשר הציונים באקדמיה צונחים והיחסים עם החברים אינם משתפרים, אפשר תמיד להעלות את מצב הרוח באמצעות הימור אחד או שניים ואף לזכות בכסף. כך, המהמרים הצעירים זקוקים לעזרה ויש צורך להפנות אותם למרכז גמילה מהימורים.

  התמכרות להימורים - אל תעברו את זה לבד

   

   

   

   

   

  מידע נוסף בנושא

  גמילה מהתמכרות להימורים

  הרצון להרוויח הרבה כסף מהר משותף להרבה מאוד אנשים, העניין הוא שיש הרבה אנשים אשר לוקחים את זה צעד קדימה ומתמכרים להימורים. לכן הנושא של גמילה מהתמכרות להימורים הוא כה חשוב לעשרות אלפים במדינת ישראל. עליכם לדעת כי מכור להימורים לא פועל בצורה הגיונית אלא פועל מהבטן ולכן אין לו בעיה לשרוף מאות אלפי שקלים על התמכרויות להימורים. אלו יכולים להיות התמכרות לטוטו או ללוטו ואלה יכולים להיות הימורים לא חוקיים אשר גורמים להפסד כספי עצום, אך מה שבטוח שהתמכרות להימורים היא בעיה רצינית ביותר.

  הידעתם כי התמכרות להימורים היא תוצאת לוואי של טראומה?

  אז מדוע יש כל כך הרבה אנשים אשר צריכים לפנות אל גמילה מהתמכרות להימורים? מדוע זו נחשבת למחלה כל כך קטלנית? אם כן, חשוב לדעת כי פעמים רבות התמכרות להימורים או לצורך העניין גם לסמים או אלכוהול היא בגלל טראומה מן הילדות. אנשים אשר נפגעו מאדם אחר או סבלו מבעיות בילדות יכולים להיות יותר רגישים להתמכרויות. על רקע זה חובה לציין כי בכדי לטפל בהתמכרות יש צורך לטפל בטראומה וכך לפתור את הבעיה וזה מה שעושים במכון גמילה. רק אנשי מקצוע יודעים איך לטפל בבעיית ההתמכרות ולכן לא כדאי לטפל בהתמכרות להימורים לבד.

  התמכרות להימורים טיפול מסור בעמותת מכורים לחיים – אל תתפשרו על פחות

  אם אתם מכירים אדם מכור להימורים או לכל דבר אחר אתם בוודאי מכירים את מכורים לחיים. מכורים לחיים נחשבים למכון הגמילה הטוב בשוק ולדעת רבים יצרו סטנדרט חדש בכל הקשור אל ליווי מכורים וגמילה מהתמכרויות. אז מדוע מכון גמילה זה נחשב למוביל? מה הופך אותו למקצועי ואיכותי בטיפול בהתמכרות? אם כן אנשי המקצוע של המכון הם הטובים בתחום. המכון מקפיד להעסיק את אנשי המקצוע הטובים ביותר שיש וזאת בכדי להבטיח כי אנשי המקצוע הללו ישרתו את הנגמלים בצורה המקצועית ביותר שיש. איכות ללא פשרות זה המוטו של מכון הגמילה, שבא לידי ביטוי בכל פעולה קטנה או גדולה שאנשי המכון עושים.

   

  שאלות נפוצות

  האם התמכרות להימורים היא מחלה נפשית?

  התמכרות נפשית היא התמכרות עם השפעות השפעות חברתיות ופסיכולוגיות שליליות רבות כתוצאה ממנה. במידה ואתם מזהים התמכרות להימורים אצל אדם יש לפנות במהרה לגורם מטפל על מנת למנוע את ההתדרדרות שלה.

  איך מטפלים התמכרות להימורים?

  על מנת לטפל בהתמכרות להימורים העל המכור להיות מסוגל לקבל החלטות בריאות יותר עבור עצמו. הוא זקוק למעגל תמיכה חם ומכיל שאליו יוכל לפנות ברגעי משבר.

  האם התמכרות להימורים היא מסוכנת?

  בדומה להתמכרויות אחרות, התמכרות להימורים מתחילה כבילוי בשעות הפנאי. אך בלי לשים לב האדם עשוי לאבד שליטה ולהיגרר אל תוך מעגל של ריגושים, חובות והלוואות.