צור קשר

  הרשמו לקביעת פגישת ייעוץ

  התמכרות לאלכוהול

  בחן את עצמך - האם אתה מכור מהי גמילה? מידע מקיף על אלכוהול התמכרות למריחואנה סמים קלים התמכרויות וטיפול נייס גאי - לא כזה נחמד סוגי התמכרויות להימורים התמכרות לנייס גאי התמודדות עם תחלואה כפולה חזרה לדרך הישר בעזרת מרכז גמילה מהימורים כשמדובר במרכז גמילה מאלכוהול - פנו לאנשי המקצוע מכורים מחלימים: הדרך להחלמה בעזרת 12 צעדים טיפול יעיל בהתמכרות - מכון גמילה מהימורים ההשלכות של התמכרות לסמים כיצד לזהות האם אתם מכורים להימורים? כיצד לזהות סימני התמכרות לאלכוהול? שברו את התלות בהימורים בעזרת גמילה מהימורים מה חשוב לדעת על גמילה מאלכוהול? מה חשוב לדעת לפני שפונים למרכז גמילה? לרכוש כישורים חשובים בעזרת מכון גמילה מסמים חשיבותו של מכון גמילה מאלכוהול ייחודיות המסגרת הוסטל טיפול בהתמכרות  טיפול בהתמכרות לקנאביס התמכרות לאינטרנט ומדיה התמכרות למין ופורנוגרפיה סדנאות והרצאות מרכז יום התמכרות לתרופות מרשם התמכרות לקוקאין התמכרות לסמים קשים התמכרות לאלכוהול בקרב בני נוער התלות באלכוהול וסמים הסיכונים של צריכת אלכוהול מוגברת גמילה מתרופות התמכרות לסמים קלים גמילה מקנאביס גמילה מסמי פיצוציות  שיקום מכורים לסמים ואלכוהול סמים מסוכנים סמים ממריצים נזקים הנגרמים מהתמכרות לאלכוהול מדוע לפנות למכון גמילה מהימורים? מוסד גמילה מהתמכרויות שלבים בגמילה מהי התמכרות להימורים כיצד תוכלו לזהות התמכרות לסמים? כיצד המשפחה יכולה לעזור בהתמכרות לאלכוהול גמילה ממשככי כאבים האם אתה מכור להימורים - בדיקה איך בוחרים מרכז גמילה מסמים גלריית תמונות תעודות והסמכות מכורים מחלימים מרכז גמילה לסיוע למכורים אילו נזקים נגרמים מהתמכרות לאלכוהול? האם מכון גמילה יכול לעזור בטיפול בהתמכרות לאלכוהול? איך מתמודדים עם סכנות בהימורים? טיפול התנהגותי כיצד מתחילה התמכרות לסמים? התמכרות לאלכוהול התמכרות לסמים

  התמכרות לאלכוהול, כמו דברים רבים בחיים, היא דבר הדרגתי. זה יכול להתחיל במסיבה תמימה לכאורה אצל חברים או "בטקס התבגרות" שעורכים המכורים בצעירותם בחצר ומרגישים כי כעת הם יכולים לשתות בדיוק כמו המבוגרים. בוגרים המתמכרים לטיפה המרה מעוניינים לא פעם לחזור אל דרך הישר, אך אינם יודעים כיצד אפשר לעשות זאת. מסיבה זו, מרכז לגמילה מאלכוהול מכורים לחיים מסייעת להם להשתקם ולחזור לשגרה גם לאחר התמכרות קשה לסמים או לאלכוהול. 

  התמכרות לאלכוהול – כך תזהו מתמכר

  הם יכולים להיות בכל מקום. אולי אנחנו עוברים לידם בכל יום ברחוב מבלי לשים לב. המתמכרים לאלכוהול מצויים בכל פינה וניתן אף למצוא אותם בקרב בני המשפחה והחברים. אלה כמה סימנים לזיהוי אדם הסובל מהתמכרות לאלכוהול:

  • לבדוק כיצד האלכוהול משפיעה על החיים – כדי לזהות סימני התמכרות לאלכוהול שואלים המומחים מדי פעם את האדם כיצד האלכוהול משפיע על חייו. ואכן, המכורים אינם יכולים לנהל חיים תקינים: הם עלולים לנשור מהלימודים, לריב עם בני משפחתם והסיכויים שלהם להתקבל לעבודה או להחזיק בעבודה קיימת פוחתים. 
  • אלכוהול בנהיגה – אחד הסימנים הנוספים הוא נהיגה בהשפעת אלכוהול. אם אתם מבינים באנשים שרישיונם מכיוון שרמות האלכוהול שנמצאו בבדיקת הינשוף היו גבוהות הרבה מעבר לרגיל, סביר להניח שהם סובלים מהתמכרות. 
  • האלכוהול המרגיע – ישנם אנשים המשתמשים באלכוהול כדי להירגע. הם מעדיפים שלא להתמודד ישירות עם בעיות במשפחה או בלימודים, אלא "לברוח" אל הטיפה המרה. 
  • סימני עצבנות – אדם המכור לאלכוהול מפגין לא פעם סימנים של חוסר שלווה ועצבנות, תוך שהוא מחפש דרך לרכוש בקבוק אלכוהול באופן תכוף.
  • מתרגל לאלכוהול – האדם המכור יכול לצרוך כמויות אלכוהול גבוהות יותר, שכן לכך הוא מרגיל את גופו בהדרגה. 

  הנזק הבריאותי מהתמכרות לאלכוהול

  לא זו בלבד שתופעת התמכרות לאלכוהול פוגעת בתא המשפחתי וחיי היום יום של המכור, אלא היא גם מאיימת על מצבו הגופני. צריכה מוגברת של אלכוהול עלולה לפגוע באיברים השונים של הגוף כדוגמת הכבד והכליות. איברים אלה חיוניים להוצאת הפסולת מתוך הגוף, אך כאשר הם צריכים להתמודד עם כמויות בלתי נגמרות של אלכוהול, הכבד והכליות עלולים לקרוס. נוסף על כך, האלכוהול עלול לפגוע במוח ובחושים חיוניים כמו טעם, ראייה או שמיעה.

  התמכרות לאלכוהול - תהליך שיקום במרכז מכורים מחלימים

   

   

  מידע נוסף בנושא

  טיפול בהתמכרות לאלכוהול

  כל מי שהפריז מעט בשתייה במסיבת ליל חמישי מכיר את תחושת ה"היי" המגיעה לאחר השתייה. בדרך כלל התחושה הזו עוברת (לא בלי החמרמורת), וניתן להמשיך בשגרה. עם זאת, ישנם אנשים שעבורם השתייה היא דרך חיים ועליהם לעבור טיפול בהתמכרות לאלכוהול. מרכז גמילה מאלכוהול מכורים לחיים פותח את שעריו בפני המכורים ומעניק להם הזדמנות שנייה. הוא מנוהל על ידי מכור לשעבר אשר חווה מקרוב את ההתמכרות ומעוניין להוביל אחרים אל הגמילה והחזרה לחיים נורמטיביים.

  טיפול בהתמכרות לאלכוהול – הסימנים להתמכרות

  לא אחת המכורים לאלכוהול עשויים להתכחש למצב ולסרב לקבל טיפול בהתמכרות לאלכוהול. במקרים אלה, בני המשפחה או החברים הדואגים צריכים להיות ערניים לסימני ההתמכרות ולהפנות את יקירם לטיפול בעת הצורך. אלה כמה מהסימנים שעלולים להעיד על התמכרות:

  • חוסר אחריות – המכור עלול להזניח את חובותיו היום יומיות כלפי בני משפחתו, מוסד הלימודים שבו הוא לומד או עבודתו. הוא יעדיף לדלג על ההתחייבויות השונות ולהקדיש את זמנו לצריכת אלכוהול. המכור מתעקש לשתות גם כאשר בני משפחתו אומרים לו במפורש שהתנהגותו אינה מקובלת עליו ומבקשים ממנו להפסיק את השתייה.
  • נהיגה בשכרות – האדם נעצר על ידי המשטרה בעקבות נהיגה פרועה או נהיגה בהשפעת אלכוהול.
  • איבוד שליטה על השתייה – המכור שותה יותר ממה שתכנן מלכתחילה, ואף יותר מזה: כאשר הוא מנסה להפסיק לשתות באופן עצמאי, המכור לא מצליח לעשות זאת.
  • ויתור על פעילויות שונות לטובת השתייה – האדם מתחיל להימנע מביצוע פעולות שאהב בעבר דוגמת ריצה, מפגש עם חברים, טיולים עם בני המשפחה ועוד.
  • הכחשה – מכור לאלכוהול יכול להכחיש את ההתמכרות שלו ולטעון כי הוא יכול להפסיק כשירצה. טענה זו ואחרות מונעת ממנו להתמודד עם הקושי שהוא חווה ולקבל עזרה. כמו כן, המכור עלול להאשים את הסביבה בכך שהיא מפריזה בתיאור בעיית השתייה שלו או להשליך עליה את בעיית ההתמכרות – בוס תובעני מדיי, בני משפחה מציקים וכדומה.

  מדוע מכורים לחיים הם מכון הגמילה הטוב בשוק לטיפול התמכרות לאלכוהול?

  אם אתם מכירים מכור לאלכוהול ולא שמעתם את השם מכורים לחיים כדאי שתעצרו רגע ותקראו על המכון הזה. מכורים לחיים זה מכון גמילה וותיק אשר עובד עם אנשי המקצוע הטובים בשוק בכדי לסייע לכם לטפל בהתמכרות. לאורך השנים המכון צבר ניסיון עשיר ויש לו ידע עצום בכל הקשור לטיפול בהתמכרות לאלכוהול. אם אתם רוצים את הטובים ביותר ורוצים להחזיר את הקרוב שלכם או את החבר או החברה למעגל החיים הנורמלי, מכון זה הוא הכתובת בשבילכם. הידע שנצבר לאורך השנים במכורים לחיים הוא עצום ואין נגמל שרוצה בכך שלא יצליח לא להיגמל.

  מה עושים במרכז הגמילה

  טיפול בהתמכרות לאלכוהול הוא תהליך הדרגתי המצריך שינוי בתפיסה. במרכז גמילה מצויים אנשי צוות מקצועיים שאומנו לסייע למכורים קשים, גם כשנראה שאין תקווה. המכור לאלכוהול עובר תהליכים פיזיים, רגשיים ונפשיים המאפשרים לו להשתקם ולחזור לחיק משפחתו.

   

  בעיית התמכרות לאלכוהול

  יש מגפה שקטה בארץ שאף אחד לא מדבר עליה, אך היא מפילה קורבנות כל יום. אנו מדברים על בעיית התמכרות לאלכוהול. התמכרות לאלכוהול זה לא משחק ילדים ומדובר על בעיה רצינית ביותר. אם אתם מכירים אדם אשר מכור לאלכוהול אל תחכו ושלחו אותו ישר למכון גמילה וזאת בכדי להחזיר את חייו למסלול הרגיל. עליכם לדעת כי לבד אתם תתקשו מאוד לגמול את המכור וזאת עקב העובדה כי בשביל גמילה יש צורך בידע מקצועי רב ואת זאת יש רק למומחים ולא לאדם מן השורה.

  בעיית התמכרות לאלכוהול – מה הבעיה עם התמכרות?

  אז מדוע בעיית התמכרות לאלכוהול היא כה חמורה? מדוע אנו חייבים להילחם בה מלחמת חורמה? אם כן אתם צריכים להבין כי אלכוהול משתלט לנו על החיים וחוץ מלשתות אנו לא יכולים לעשות כלום. עליכם לדעת כי אלכוהול מוביל לאלימות, לחוסר עבודה ולחיים אומללים. לא רק זאת אלא שמכורים מוציאים את כל הכסף שלהם על המשקה החריף וזו בעיה רצינית ביותר. לכן אתם חייבים להבין כי התמכרות לאלכוהול היא לא משחק ילדים והיא מחייבת אותנו ואתכם לטיפול אינטנסיבי במחלה. כן שמעתם נכון, התמכרות לאלכוהול היא מחלה לכל דבר ועניין וכמו כל מחלה היא מחייבת טיפול על ידי אנשי מקצוע.

  שאלות נפוצות

  האם יש הבדל בין התמכרות לאלכוהול לבין התמכרויות אחרות נפוצות (סמים, הימורים וכד')?

  כל התמכרות יש לה את המאפיינים הייחודיים לה, שיטות טיפול אפקטיביות יותר וכן תוכניות גמילה שונות. על מנת להתמודד עם ההתמכרות בצורה הטובה ביותר יש להיעזר בגורם מקצועי מוסמך

  כיצד ניתן לדעת אם אדם מכור לאלכוהול?

  ישנם תסמיני התמכרות רבים, הנפוצים בהם יהיו חוסר שליטה ברצון ובדף לשתות אלכוהול, חיפוש מתמיד אחריו וסיבולת הולכת וגדילה. כמובן שישנם סימנים מקדימים נוספים

  כיצד לבחור את מוסד הגמילה המתאים עבורי?

  לפני בחירה במרכז גמילה יש להגיע למקום, לראות את התנאים, להכיר את הצוות המטפל ולשמוע על תוכנית הטיפול.