צור קשר

  הרשמו לקביעת פגישת ייעוץ

  אלכוהול

  מידע מקיף על אלכוהול
  משחר הימים האלכוהול נמצא בסביבה של כל משפחה נורמטיבית. האלכוהול אפשר לומר...
  להמשך קריאה
  כשמדובר במרכז גמילה מאלכוהול – פנו לאנשי המקצוע
  מחפשים מרכז גמילה מאלכוהול? אנשים המכורים לטיפה המרה יכולים להיות כל אחד...
  להמשך קריאה
  כיצד לזהות סימני התמכרות לאלכוהול?
  פתחתם התמכרות לאלכוהול? יש לכך פתרון! במידה וכוס יין אחת הפכה לשתיית...
  להמשך קריאה
  מה חשוב לדעת על גמילה מאלכוהול?
  גמילה מאלכוהול תגיע לאחר שהמטופל מפתח תלות במוצר זה. בתרבות הישראלית, נהוג...
  להמשך קריאה
  חשיבותו של מכון גמילה מאלכוהול
  מכון גמילה מאלכוהול יקבל בזרועות פתוחות את המכורים המעוניינים לפתוח בדף חדש....
  להמשך קריאה
  התמכרות לאלכוהול בקרב בני נוער
  הנתונים הסטטיסטיים מראים על אחוזים גבוהים של התמכרות לאלכוהול בקרב בני נוער;...
  להמשך קריאה
  נזקים הנגרמים מהתמכרות לאלכוהול
  האלכוהול כה נפוץ ונגיש בתרבותנו ובחיינו, עד כי נדמה שהשלכותיה ההרסניות של...
  להמשך קריאה
  כיצד המשפחה יכולה לעזור בהתמכרות לאלכוהול
  בניגוד להתמכרויות אחרות, התמכרות לאלכוהול היא מורכבת יותר ובעיקר מהסיבה שמדובר בסם...
  להמשך קריאה
  אילו נזקים נגרמים מהתמכרות לאלכוהול?
  איש אינו אוהב להודות בכך שהוא מכור למשהו שעלול לסכן אותו. עמותת...
  להמשך קריאה
  האם מכון גמילה יכול לעזור בטיפול בהתמכרות לאלכוהול?
  רבים בישראל נוטים להתמכר לטיפה המרה מסיבות שונות. מכון גמילה מאלכוהול כדוגמת...
  להמשך קריאה
  התמכרות לאלכוהול
  התמכרות לאלכוהול, כמו דברים רבים בחיים, היא דבר הדרגתי. זה יכול להתחיל...
  להמשך קריאה

  מידע נוסף בנושא

  גמילה מאלכוהול

  אלכוהולסטים מאופיינים במידה רבה בדפוסי התנהגות זהים, כגון הכחשה, הפנמה ותדמית מוסרית למדי. אך עמוק באישיות, הרבה ממה שמיוצג כלפי חוצה אינו קיים, בגלל ההתמכרות וקווי האופי הרעויים. אלכוהוליסט במדרך כלל יטען שהכל בסדר והוא בשליטה. התעלמות כמעט מוחלטת מרגשותיהם של הסובבים אותו. התמכרות מתפתחת בתהליך של שנים ארוכות ,אדם לא הופך בין לילה למכור, זה תהליך שלוקח שנים כמו כן תהליך ההתפכחות לוקח לעיתים זמן ארוך עד שהמכור מבין שיש לו בעיה ושחייבים לטפל בה. בעידן של היום האלכוהול מצוי בכל מקום ובכל פינה מה שמקשה אל זיהוי הבעיה, מכיון שהאלכוהליסט המצוי יאמר הנה כולם שותים כולם משתמשים באלכוהול כדי לשמוח כדי לדכא כאבים ושיעמום וכו' וכו'.עד שהמכור לא יגיע לסבל הבלתי נסבל הוא כנראה לא יבקש עזרה. המשפחה והקרובים צריכים לייצר לחץ ושיקוף תקיף על מנת לזרז את תהליך ניפוץ ההכחשה, וגם זה  לא תמיד מועיל אך יכול בהחלט לסייע. לעזרה בנושא אנחנו הכתובת. "מכורים לחיים" מרכז גמילה והעצמה.

   

  טיפולי גמילה מאלכוהול

  האלכוהול מעניק לנו תחושה נפלאה של התנתקות ו"היי". חלק מאתנו נהנים מבקבוק בירה בלתי מזיק אחד במסיבה, אך יש אנשים שעבורם הופך האלכוהול לבן לוויה צמוד. גמילה מאלכוהול היא אחת הבעיות המורכבות שעמן מתמודדים רבים ברחבי הארץ. וכאן עמותת מכורים לחיים נכנסת לתמונה ומסייעת לאותם מכורים להפסיק לשתות ולאפשר להם לחזור לחיים תקינים. 

  גמילה מאלכוהול המזיק לבריאות

  צריכה מוגברת של משקאות אלכוהוליים עלולה לגרום לנזקים בריאותיים קשים. ולכן על המכור לפנות למרכז גמילה כדי לעבור גמילה מהתמכרות לאלכוהול. אלה כמה נזקים שיש להביא בחשבון:

  • נזק מוחי – צריכת משקאות אלכוהוליים בכמויות גבוהות יוצרת חומצות שומן אשר פוגעות בקליפת המוח. כתוצאה מפגיעה זו נפגעות יכולות אחרות של האדם כדוגמת עלייה ברמת סף הכאב ופגיעה בחושים כמו ראייה ושמיעה. 
  • נזק לכבד – אחת הבעיות הרפואיות המזוהות יותר עם נזקי האלכוהול היא פגיעה בכבד. כשצורכים אלכוהול במידה מבוקרת יכול הכבד להתמודד עם עמו ולסלק אותו מהגוף, אך כאשר צריכת האלכוהול היא בלתי מבוקרת הכבד אינו מסוגל להתמודד עם העומס. 
  • התרחבות העורקים – תופעה זו עלולה לגרום לנזק בארצות קרות כמו ארצות הברית, רוסיה או ארצות אירופה. בארצות אלה ישנם מקרים לא מעטים של חסרי בית אלכוהוליסטים אשר נמצאים כשהם מוטלים מתים ברחובות. האלכוהול גורם להתרחבות העורקים בתחילה ולתחושה של התחממות. אך התרחבות זו של כלי הדם גורמת לבריחת חום הגוף החוצה, וכך גורמת למותו של האלכוהוליסט. 
  • השמנת יתר – האלכוהול גורם להשמנה.
  • נזקים לכליות – משקאות אלכוהוליים כמו בירה עלולים להזיק לכליות. זאת משום שהבירה מכילה אחוז גבוה של שתנן אשר מעמיס על הכליות והן אינן מצליחות להתמודד עמו. 
  • מזיק לעובר – צריכת האלכוהול אינה מומלצת לנשים הרות, שכן היא יכולה לפגוע בהתפתחותו התקינה של העובר. 

  מקבלים עזרה במרכז גמילה

  האלכוהול משפיע על חיי האדם ועלול לגרום לו לנזק חברתי ובריאותי בלתי הפיך. כדי לסייע למכור לצאת מהמצב המסוכן, חשוב להפנות אותו לגורמים מקצועיים כדוגמת מרכז גמילה מאלכוהול. שם יכול המטופל לקבל טיפול מקצועי ואף לפגוש אנשים המתמודדים עם תהליך דומה לשלו.

  גמילה מאלכוהול פרטי

  מדוע כל כך חשוב לפנות אל מכון גמילה מאלכוהול פרטי? מה הבעיה עם התמכרות לאלכוהול? אם כן אתם חייבים להבין כי אלכוהול בצריכה גדולה מן המותר יכול לגרום למחלות רבות ולקשיים התנהגותיים קשים. מי שמכור לאלכוהול יתקשה לתפקד כמו שצריך בחיים ולא יצליח לשרוד לאורך זמן רב בשום עבודה. לכן גמילה מאלכוהול היא כה חשובה. אם יש לכם את החשד הקטן ביותר שאחד הקרובים אליכם סובל מהתמכרות, אתם חייבים לטפל בכך בהקדם ולא להתפשר על נושא זה – וזאת בכדי להחזיר את האדם למסלול חייו הרגיל.

  גמילה מאלכוהול פרטי – האם אפשר להיגמל לבד?

  השאלה היא האם אנו צריכים לפנות אל מכון גמילה מאלכוהול פרטי או שמא אפשר להיגמל לבד? אם כן אתם חייבים להבין כי התמכרות היא מחלה לכל דבר ועניין וכפי שאתם לא מרפאים סרטן לבד כך יהיה לכם קשה מאוד לרפא את ההתמכרות לבד. לכן הצעד החכם ביותר שאפשר לעשות זה אם אתם מכירים מכור זה להפנות אותו למכון גמילה. במכון הגמילה עובדים אנשים מנוסים ובהנחה שהמכון הוא ברמה גבוהה – הם יוכלו לסייע לכם להיגמל מן ההתמכרות. זאת ללא קשר לשאלה האם זו התמכרות לסמים, אלכוהול או סיגריות. יש הבדל עצום בין מי שפונה אל מכון גמילה ומי שמנסה להיגמל לבד ועל כך יש לתת את הדעת.

  מדוע כל כך כדאי לפנות אל מכורים לחיים מבין כל מוסדות גמילה מאלכוהול?

  אם אתם מחפשים אחר מכון הגמילה הטוב בישראל אתם צריכים להכיר את מכורים לחיים. מכון זה סייע לאורך השנים לאלפי מכורים להיגמל ועשה זאת בהצלחה אדירה. החוזקות של המכון לגמילה מצויים באנשי הצוות המצוינים שלו, אשר יודעים את העבודה בצורה עיוורת – ויודעים להתאים את הטיפולים בצורה מושלמת למכור. הצוות של מכורים לחיים לא יוותר מעולם על אף מכור ויעשה הכול בכדי להבטיח כי המכור יחלים וייגמל. אם אתם רוצים לסייע לקרוב שלכם אין ספק כי, מכון לגמילה זה הוא הדרך הטובה ביותר לעשות זאת – בהנחה כי הקרוב שלכם הוא מכור וזאת עובדה.

  טיפול גמילה מאלכוהול

  כל אחד מאתנו נחשף לכמויות קטנות של אלכוהול במהלך חייו. לפעמים זה היין של הקידוש, ובמקרים אחרים אנו שותים בירה עם חברים על חוף הים. אבל ישנם אנשים שעבורם האלכוהול הוא שגרת חיים וחלק בלתי נפרד מהתפריט היומי. אנשים כאלה צריכים לעבור טיפול גמילה מאלכוהול, היות והטיפה המרה פוגעת בחייהם ומשבשת את השגרה היומית שלהם ושל בני משפחתם. מרכז גמילה מכורים לחיים, המצוי בהרי ירושלים, מסייע למכורים להשתקם ולחזור לשגרת יומם.

  טיפול גמילה מאלכוהול הגורם לנזקים בריאותיים

  מעבר לתלות שמפתח האדם באלכוהול, תלות אשר משנה את התנהגותו ומרחיקה אותו מבני המשפחה וחבריו הטובים, צריכת יתר של אלכוהול עלולה להוביל לנזקים בריאותיים חמורים. אלה כמה סיבות שבגללן טיפול גמילה מאלכוהול חיוני כל כך:

  • נזק לתפקוד המוח – האלכוהול מרחיב את העורקים בגוף והופך לחומצות שומן אשר מכסות את הסיביים העצביים במוח ובקליפת המוח. כתוצאה מכך, יכולת הדיבור של המכור נפגעת, הוא מתקשה לזכור מידע ומצב רוחו משתנה לרעה. מעבר לכך, האלכוהול פוגע בשכבה השלישית של המוח הנקראת "מוחון". תפקידו של המוחון הוא לשמור על שיווי המשקל ולתאם את תנועתם של השרירים בגוף. כשהמוחון אינו מתפקד היטב, האדם עלול להתקשות לשמור על שיווי משקל ותנועותיו יהיו רופפות.
  • פגיעה בכבד – מנזקי האלכוהול הידועים הם הפגיעה בכבד. במצב תקין מסלק הכבד את האלכוהול מהגוף, אך כאשר מופעל עליו עומס בלתי רגיל, האיבר מתקשה לעשות זאת ונמצא בסכנת קריסה.
  • פגיעה בכליות – בבירה מצוי אחוז גבוה של חומר השתנן, שהוא התוצר המתקבל לאחר פירוק חלבונים בגוף ומופרש בסופו של דבר על ידי השתן. כאשר ריכוז השתנן בגוף עולה כתוצאה משתייה מרובה, הוא פוגע בתפקודן של הכליות.
  • לא לנשים הרות – שתייה במהלך חודשי ההיריון עלולה לפגוע בהתפתחותו של העובר ואף להסב לו נזק מוחי.
  • השמנה – האלכוהול גורם לעלייה במשקל, שכן המשקה האלכוהולי כולל קלוריות צפופות. נוסף על כך, הכבד רגיש לחומר האתנן המצוי באלכוהול, והוא הופך את כל הנוזלים כמעט לקלוריות.

  נלחמים על החיים

  מעבר לשינויים במצב רוח שעלול לחוות האלכוהוליסט, ראינו שהוא עלול לסכן את בריאותו. מסיבה זו, טיפול בהתמכרות לאלכוהול חיוני כל כך. אם יש לכם קרוב משפחה או חבר המכור לטיפה המרה, חשוב להפנות אותו למרכז גמילה מאלכוהול כדי להציל את חייו.

  אילו סוגי מרכזי גמילה מאלכוהול קיימים?

  במדינת ישראל קיימים כמה סוגי מוסדות לטיפול גמילה מאלכוהול, הטיפול מתחלק לשתיים, בשלב הראשון טיפול גמילה פיזית מהתמכרות ותלות גופנית. גמילה מאלכוהול נמשכת לרוב כ21 ימים במהלכם ניתן סיוע רפואי על ידי תרופות המותאמות לתהלך הנ"ל ולכול מטופל באופן ספציפי. לאחר מכן מומלץ להתחיל תהליך טיפול נפשי רגשי והתנהגותי שבמהלכו עובר המטופל "מסע לתוך עצמו" בו הוא לומד להכיר את דפוסי ההתנהגות שמושרשים בו ומביאים אותו למעוד ולשתות שוב ושוב. אורך תהליך הטיפול הזה משתנה בהתאם לאופי המטופל ולסוג המסגרת הטיפולית. לפי השיטה המסורתית במדינה שלנו את התהליך הפיזי עוברים באשפוזית ואת התהליך הטיפולי עוברים במרכז טיפול וגמילה.  אנחנו בעמותת מכורים לחיים פיתחנו שיטת טיפול ייחודית וחדשנית המשלבת את שני הטיפולים הללו תחת קורת גג אחת במינימום זמן ובאחוזי הצלחה הגבוהים בתחום בארץ ובעולם.

  איך ניתן לדעת האם אדם מכור לאלכוהול?

  אדם מכור לאלכוהול שותה כמיות ניכרות שמביאות אותו למצבים לא נעימים. ההתמכרות בבסיסה היא כאשר הראש אומר לא – אבל היד רוצה כן. כלומר דחף בלתי נשלט להמשיך ולשתות אלכוהול על אף הפגיעה שהוא גורם למכור הן מבחינה פיזית והן מבחינה משפחתית.

  באיזו שיטה אתם משתמשים לצורך הגמילה?

  ראשית, הגמילה מאלכוהול מתבצעת בשני שלבים – גמילה פיזית וטיפול רגשי, נפשי, התנהגותי. גמילה מאלכוהול מומלץ ורצוי לעשות רק במרכז טיפול מורשה על ידי משרד הבריאות עם צוות רפואי שמכיר ויודע להתמודד עם תסמיני הגמילה שעלולים להיות מאד קשים במקרים של התמכרות לאלכוהול. אצלנו במכורים לחיים יש שלושה רופאים:

  1. נרקולוג – רופא מומחה לגמילהל

  2. רופא משפחה – שאמון על בריאות כללית של המטופלים

  3. פסיכיאטר – במצבים מסוימים נדרשת התערבות שלו לצורך איזון מצב רוח וסיוע בשינה

  חשוב להדגיש כי כול המידע הרפואי והטיפולי נשמר בסודיות מוחלטת ולא מועבר לשום גורם מחוץ למסגרת של מכורים לחיים.

  בנוסף לכך אנו משלבים שיטות טיפול רבות ומתאימים את התוכנית הטיפולית לכול מטופל על פי הרצון והצורך שלו.

  1. טיפול בעזרת בעלי חיים – יש לנו פינת חי עם כמה מחלקות. זוחלים. יונקים, בעלי כנף, ומכרסמים. הטיפול בעזרת בעלי חיים עוזר למטופלים להתחבר לתחושות ולרגשות שונים ומגוונים.

  2. טיפול בשיטת N.L.P – שיטת טיפול שמוכיחה את עצמה בהתמודדות מול אירועים וטראומות מהעבר יחד עם גדילה והכנה לעתיד.

  3. טיפול באומנות – הטיפול באומנות עוזר להתחבר בעזרת כלים טיפוליים שונים ודרכם להתחבר לרגשות ולאירועים משמעותיים עבור המטופל.

  4. שיטת 12 הצעדים – שיטת טיפול פורצת דרך בתחום הטיפול בהתמכרויות – אצלנו כול מטופל מקבל חונך אישי שמלווה אותו בתהליך אל מול תהליך קבוצתי שמנחה פסיכותרפיסט מומחה לשיטה זו.

  5. עובדת סוציאלית – בעלת תואר שני עם נסיון רב שנים לטיפול במחלת ההתמכרות

  6. טיפולי פסיכודרמה – על ידי משחק, הצגה והמחזה מגיעים עם המטופלים לעומקים ורבדים אחרים שעוזרים מאד לקדם את תהליך הגמילה.

  7. טיפול פסיכותרפוטי – על יד מטפל וותיק מוסמך ומקצועי בעל נסיון רב בשיקום מכורים.

  8. חונך אישי בשיטת 12 הצעדים – כול מטופל במסגרת מקבל חונך אישי בעל נסיון רב בעבודת 12 הצעדים החונך עובד עם המטופל ומכוון אותו בתהליך ההחלמה שלו ממחלת ההתמכרות.

  9. טיפול משפחתי – פגישות פרטניות עם המטופל ועם בני משפחתו במטרה לשקם את היחסים ולכוון את המשפחה ולתת להם כלים להבין את המכור ולתמוך בו – בנוסף ישנה קבוצה משפחות אחת לשבוע בהנחיית העובדת הסוציאלית.

  בנוסף לזה ישנו במרכז שלנו צוות רב מקצועי שיוצר יחס חם ואישי עם כול מטופל וזאת כדי לתת לו הרגשה טובה ולקדם אותו בתהליך הגמילה.

  כול הטיפולים במרכז הם פרטניים אך גם קבוצתיים.