צור קשר
הרשמו לקביעת פגישת ייעוץ

מרכז גמילה כצעד ראשון לחיים בריאים 

התלות באלכוהול וסמים הסיכונים של צריכת אלכוהול מוגברת גמילה מתרופות התמכרות לסמים קלים גמילה מקנאביס גמילה מסמי פיצוציות  שיקום מכורים לסמים ואלכוהול סמים מסוכנים סמים ממריצים נזקים הנגרמים מהתמכרות לאלכוהול מרכז גמילה כצעד ראשון לחיים בריאים  מכון גמילה מהימורים מוסד גמילה מהתמכרויות מוסד גמילה מסמים מוסד גמילה מאלכוהול שלבים בגמילה מהי התמכרות להימורים כיצד תוכלו לזהות התמכרות לסמים? כיצד המשפחה יכולה לעזור בהתמכרות לאלכוהול גמילה מסמים לנוער גמילה ממשככי כאבים האם אתה מכור להימורים - בדיקה איך בוחרים מרכז גמילה מסמים גלריית תמונות תעודות והסמכות מכורים אנונימיים מרכז גמילה לסיוע למכורים מכורים לחיים מרכז גמילה מאלכוהול מכון גמילה לטיפול בהתמכרות לאלכוהול מרכז גמילה מהימורים טיפול התנהגותי תחלואה כפולה מרכז לטיפול בהתמכרויות לסמים מכון גמילה מהתמכרויות לסמים תהליך גמילה מסמים גמילה מהימורים טיפולי גמילה מאלכוהול התמכרות להימורים התמכרות לאלכוהול התמכרות לסמים

ההתמכרות היא זאב בעור כבש. היא מתחילה ככבשה תמימה וחביבה המשכנעת את האדם להתנסות בה, להשתחרר מעט וליהנות מהחיים, וממשיכה כטורפת אובססיבית המאיימת לחסל את כל היקר לו. מרכז גמילה מקצועי כמו עמותת מכורים לחיים עובד עם מכורים רבים מדי יום ביומו על מנת להראות להם שיש חיים לאחר ההתמכרות. למעשה, זהו מרכז גמילה כצעד ראשון לחיים בריאים: צור רפאל הוא מכור לשעבר בעצמו, ויש לו הרבה מה לומר על גמילה. מכורים לחיים הוא ללא ספק הצעד הראשון לחיים חדשים.

מרכז גמילה כצעד ראשון לחיים בריאים – יתרונות רבים

בין אם מדובר בהתמכרות לסמים, הימורים, אלכוהול או תרופות מרשם, מרכז גמילה איכותי נמצא שם בשביל האדם על מנת לעזור לו. חשוב לציין שהפנייה למרכז גמילה היא רק הצעד הראשון מבין הצעדים הרבים שעל המטופל לעשות בדרך אל הפסגה, אך ללא צעד קטן ומשמעותי זה לא ניתן יהיה להתקדם:

  • ההכרה בבעיה – ראשית, פנייה למרכז גמילה היא סימן להכרה הפשוטה בכך שלמטופל יש בעיה – ואין זה משנה אם המטופל הוא שפנה למרכז או שבני משפחתו הפנו אותו אליו, שכן כאן בדיוק מתחיל תהליך הריפוי.
  • בהשגחת המומחים – כשם שלא נוכל להחליף את המצבר ללא עזרתו של מוסכניק מוסמך, כן לא נוכל לתקן את הגוף המכור ללא מקצוענים כמו פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים ומדריכים.
  • גמילה בהדרגה – גמילה מחומרים כימיים או מהתנהגות ממכרת (כמו הימורים) מתרחשת בהדרגתיות. בתחילה, האדם עובר תהליך פיזי ומרגיל את גופו לחיות ללא החומר או הפעולה הממכרת. השלב הראשוני הזה חיוני להמשך התהליך. מטבע הדברים, הגמילה במרכז גמילה היא מבוקרת ונעשית במינון המותאם לכל מטופל ומטופל.
  • יש חברה תומכת – אחת התחושות הקשות יותר של כל מכור היא תחושת הבדידות. המטופל משוכנע שהוא לבד בעולם וכי אין מי שיקשיב לו ויבין אותו. במרכז גמילה הוא מוצא אנשים העוברים תהליך הזהה לשלו, והוא יכול להיפתח וליצור חברויות.

מחליפים את ההתמכרות

המדריכים במרכז הגמילה מראים למטופלים שללא ההתמכרות הלוקחת את כל זמנם, הם יכולים לחיות את חייהם מחדש. כך, כשהסמים והאלכוהול אינם מהווים איום עוד, אפשר להתפנות לפעילויות אחרות כמו שחייה, רכיבה על סוסים, טיולים עם חברים וכדומה.

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים