צור קשר
הרשמו לקביעת פגישת ייעוץ

מכון גמילה מהתמכרויות לסמים

סמים הם אולי דרך קלה ומהירה לברוח מהמציאות הבלתי פשוטה, אך הם עלולים לגרום לנזק בריאותי בהמשך ובמקרים חמורים אף להוביל למוות. מכון גמילה מסמים מקצועי ומנוסה מונע מהמכורים ליפול אל תוך הלוא נודע, מסייע להם לשקם את חייהם ומעניק להם את הכלים הנחוצים להם כדי שיוכלו להמשיך הלאה. עמותת מכורים לחיים היא עמותה מקצועית אשר שמה לה למטרה לסייע למכורים להתמודד עם הליך הגמילה הבלתי פשוט ולהעלות את המודעות לנזקים שמסבים הסמים למכורים ולבני משפחותיהם. 

מכון גמילה מסמים – הליכי הגמילה

המכון לגמילה הוא חלק בלתי נפרד ממלחמתו של האדם המכור בסמים המאיימים להרוס את חייו. בין אם האדם מכור לסמים קלים, סמי פיצוציות ועד לסמים קשים, קיימות כמה דרכים להוציא אותו מהמצב שבו הוא שרוי. אלה כמה מבין הדרכים הנפוצות יותר:

  • גמילה באמצעות אשפוז – הגמילה מתבצעת באשפוז מלאה, כאשר המטופל מצוי בבית החולים במשך 24 שעות ביממה. סוג גמילה זה מתאים לטיפול בסמים קשים כמו מתדון. המטפל מקבל טיפול תרופתי ונפשי, עובר סדנאות ומקבל כלים להתמודדות. לאחר האשפוז מעבירים את המטופלים בדרך כלל אל מרכז גמילה.
  • מרכז הגמילה – לאחר שהמכור עובר גמילה פיזית באמצעות טיפול תרופתי, עליו להשתחרר מהסמים גם מבחינה נפשית. מכון גמילה מסמים מספק לאדם המצוי בתהליך הגמילה את הכלים להתמודדות באמצעות עזרה נפשית וליווי צמוד לאורך כל הדרך. במכון הגמילה יכול האדם להכיר מכורים שונים, ללמוד מסיפוריהם, לרכוש חברים ולהתמודד יחד.

המטופל שנולד מחדש

מכון גמילה מסמים הוא אחד המכונים המבוקשים בקרב המכורים או המשפחות המבקשות לשקם את יקיריהם ולא בכדי. המכון מאפשר למכורים לחזור מחדש לחיי שגרה תקינים, שכן האדם המכור לסם אינו יכול לעבוד או לנהל חיי משפחה תקינים. זאת ועוד, הסמים שהוא צורך עולים כסף רק ולעתים האדם יעשה הכול כדי להשיג אותו – שוד, זנות ובמקרים קיצוניים גם רצח. אנשי המקצוע במכון לגמילה מהתמכרות לסמים מראים למכור שאפשר גם אחרת, שניתן להפסיק לצרוך סמים ולצאת לחופשי לחיים טובים יותר.

מכון גמילה מהתמכרויות לסמים מכורים לחיים

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים