צור קשר
הרשמו לקביעת פגישת ייעוץ

מוסד גמילה מסמים

התלות באלכוהול וסמים הסיכונים של צריכת אלכוהול מוגברת גמילה מתרופות התמכרות לסמים קלים גמילה מקנאביס גמילה מסמי פיצוציות  שיקום מכורים לסמים ואלכוהול סמים מסוכנים סמים ממריצים נזקים הנגרמים מהתמכרות לאלכוהול מרכז גמילה כצעד ראשון לחיים בריאים  מכון גמילה מהימורים מוסד גמילה מהתמכרויות מוסד גמילה מסמים מוסד גמילה מאלכוהול שלבים בגמילה מהי התמכרות להימורים כיצד תוכלו לזהות התמכרות לסמים? כיצד המשפחה יכולה לעזור בהתמכרות לאלכוהול גמילה מסמים לנוער גמילה ממשככי כאבים האם אתה מכור להימורים - בדיקה איך בוחרים מרכז גמילה מסמים גלריית תמונות תעודות והסמכות מכורים אנונימיים מרכז גמילה לסיוע למכורים מכורים לחיים מרכז גמילה מאלכוהול מכון גמילה לטיפול בהתמכרות לאלכוהול מרכז גמילה מהימורים טיפול התנהגותי תחלואה כפולה מרכז לטיפול בהתמכרויות לסמים מכון גמילה מהתמכרויות לסמים תהליך גמילה מסמים גמילה מהימורים טיפולי גמילה מאלכוהול התמכרות להימורים התמכרות לאלכוהול התמכרות לסמים

לא אחת אנו רואים בתחנות האוטובוס המרכזיות מסוממים המבקשים כסף נואשות מעוברי אורח תמימים בטענה שהם איבדו את הארנק ואין להם כסף להגיע הביתה. מכורים לסמים יהפכו עולמות כדי להשיג את הסם שיעניק להם את תחושת המרגוע. מוסד גמילה מסמים נועד לשקם את המכורים, לגרום להם להפסיק לצרוך את הרעל המכרסם בגופם ולשקם את חייהם. כזה הוא בדיוק מוסד מכורים לחיים שמעניק למכורים לסמים, הימורים ואלכוהול הזדמנות שנייה.

מוסד גמילה מסמים – איך זה קורה

מכורים המגיעים לשורותיו של מרכז גמילה מסמים עוברים תהליכים פנימיים שונים על מנת לצאת מהתסבוכת שנקלעו אליה. אלה השלבים העיקריים והמשמעותיים בדרך אל הגמילה:

  • השינוי מתחיל בגוף – ראשית כל, האדם עובר גמילה פיזית ומרגיל את הגוף שלו לעבוד גם ללא הסמים. מדובר בעומס בלתי רגיל על הגוף, ולכן הנגמל עלול לסבול מתופעות לוואי כמו כאבי בטן, כאב שרירים וקריז – מצב שבו האדם זקוק נואשות לסם. לצד התופעות הפיזיות עלול המטופל לסבול מתסמיני גמילה רגשיים כמו דיכאון, חרדה, עצבנות או עייפות. תהליך הגמילה הפיזי נמשך כחודש ימים, אך הוא אינו מספיק.
  • החיים ללא סמים – השלב הבא הוא השלב המנטלי שבו האדם מתחיל לחיות את חייו ללא סמים. הוא עלול לחוות רגשות של אובדן, החמצה וגעגוע לסם המרגיע, שכן כעת לא יוכל יותר "לברוח" אל הסם המרגיע. המטפל נמצא עם המטופל בכל עת על מנת לסייע לו לשנות דפוסי התנהגות ואת הלך המחשבה.
  • משתקמים לעתיד טוב יותר – כעת מגיע תורו של האדם להתמודד עם העולם שבחוץ. השיקום שלו מתבצע בדרך כלל בשני מישורים – חברתי ותעסוקתי. על המטופל מוטלת החובה לשקם את מערכת היחסים שלו עם בני משפחתו מצד אחד, ולחזור למעגל העבודה מן הצד השני.

נטיות לצריכת סמים

קיימים גורמים שונים שעלולים להביא את האדם לצרוך סמים. לדוגמה, אנשים הסובלים מהפרעות נפשיות עלולים לפתח תלות בסמים בקלות רבה יותר. סיבה נוספת היא מצב סוציו-אקונומי נמוך. למשל, בני נוער הגדלים במשפחות דלות אמצעים שיש בהן אלימות פיזית ומילולית, עלולים לצרוך סמים על מנת "לברוח" מהמציאות הקשה שלהם.

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים