צור קשר
הרשמו לקביעת פגישת ייעוץ

טיפול התנהגותי

התמכרות לסמים, אלכוהול או הימורים עלולה להעיב על חיי האדם והסובבים אותו, בייחוד אם מדובר באדם בוגר שמצופה ממנו לנהל חיים 'נורמליים' ומסודרים. עמותת מכורים לחיים מציעה טיפול התנהגותי לבוגרים מעל גיל 18 הסובלים מבעיות התמכרות ומסייעת להם להתמודד עם הקשיים שבהתמודדות עם החזרה לשגרה לאחר בתקופת הגמילה. בעמותה זו יוכלו המכורים להיפגש ולהכיר מטופלים אחרים המתמודדים עם קשיים זהים. יוזם העמותה הוא מכור נקי אשר הקים את העמותה למען מכורים נקיים כמוהו שצריכים להישמר ולא ליפול בשנית להתמכרויות המזיקות. 

למי מתאים לעבור טיפול התנהגותי

טיפול התנהגותי מתאים למכורים המעוניינים לקבל כלים מעשיים אשר יעזרו להם להתמודד עם תהליך הגמילה מהתמכרויות כמו סמים, אלכוהול או הימורים. אלה כמה סימנים לכך שהאדם עלול להזדקק לטיפול בהקדם:

  • ניסיון כושל להיגמל – המטופל ניסה להיגמל בעבר מצריכת סמים או מהימורים ונכשל בכך. כמו כן, לעתים מדובר בניסיון גמילה כושל. כך למשל, מטופל המנסה להיגמל משתיית בירה עובר לשתיית יין. 
  • המטופל תלוי באלכוהול – מכורים המעדיפים לשתות בכל הזדמנות: במסיבה, בדייט עם חברה או במפגש סיום לימודים או אירוע בעבודה. 
  • המטופל זקוק לכסף – מכורים מנסים להשיג כסף בכל דרך אפשרית כדי להשיג עוד בקבוק בירה, עוד זריקה של סם או כדי להמר במשחק פוקר. כתוצאה מכך, לא פעם נכנס המטופל לקשיים כלכליים.
  • המטופל הזועם – התלות בחומרים או במשחקי הימורים מערערת את נפשו של האדם ויוצרת אי וודאות. כתוצאה מכך, המטופל מגיב בזעם כלפי הסובבים אותו ומתרחק מהאנשים הקרובים אליו – בני המשפחה והחברים. 

טיפול התנהגותי לבוגרים מעל גיל 18 הסובלים מבעיות התמכרות

טיפול התנהגותי מסייע למכורים בכך שהמטפל לומד על ההרגלים הרעים של המטופלים שלו, ועוזר להם להמיר אותם להרגלים טובים, כך שבסופו של דבר חל שינוי בדפוס ההתנהגות של המטופלים הסובלים מהתמכרות. מדובר בטיפול פסיכולוגי לכל דבר, כך שכדי לעבור אותו יש צורך לפנות למקצוענים בתחום. אז אם אחד מיקיריכם סובל מבעיית התמכרות קשה לאלכוהול או לסמים, הקדישו זמן ומחשבה לחיפוש איש המקצוע המתאים. זה יכול להיות באמצעות אתר האינטרנט, חברים משותפים שקרוביהם סובלים מבעיה דומה או גולשים באתרי האינטרנט.

טיפול התנהגותי לבוגרים מעל גיל 18 הסובלים מבעיות התמכרות

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים