צור קשר
הרשמו לקביעת פגישת ייעוץ

התמכרות לקוקאין

סדנאות והרצאות מרכז יום טיפול בהתמכרויות לסמים  התמכרות לתרופות מרשם התמכרות לקוקאין התמכרות לסמים קשים התמכרות לאלכוהול בקרב בני נוער התלות באלכוהול וסמים הסיכונים של צריכת אלכוהול מוגברת גמילה מתרופות התמכרות לסמים קלים גמילה מקנאביס גמילה מסמי פיצוציות  שיקום מכורים לסמים ואלכוהול סמים מסוכנים סמים ממריצים נזקים הנגרמים מהתמכרות לאלכוהול מרכז גמילה כצעד ראשון לחיים בריאים  מכון גמילה מהימורים מוסד גמילה מהתמכרויות מוסד גמילה מסמים מוסד גמילה מאלכוהול שלבים בגמילה מהי התמכרות להימורים כיצד תוכלו לזהות התמכרות לסמים? כיצד המשפחה יכולה לעזור בהתמכרות לאלכוהול גמילה מסמים לנוער גמילה ממשככי כאבים האם אתה מכור להימורים - בדיקה איך בוחרים מרכז גמילה מסמים גלריית תמונות תעודות והסמכות מכורים אנונימיים מרכז גמילה לסיוע למכורים מכורים לחיים מרכז גמילה מאלכוהול מכון גמילה לטיפול בהתמכרות לאלכוהול מרכז גמילה מהימורים טיפול התנהגותי תחלואה כפולה מרכז לטיפול בהתמכרויות לסמים מכון גמילה מהתמכרויות לסמים תהליך גמילה מסמים גמילה מהימורים טיפולי גמילה מאלכוהול התמכרות להימורים התמכרות לאלכוהול התמכרות לסמים

קוקאין הינו סם שנחשב לחזק ומסוכן במיוחד וקל מאוד ליפול ברשתו. התמכרות לקוקאין משפיעה ישירות על המוח ומביאה לתחושה של עודף מרץ שמתפוגגת במהירות וגורמת למשתמש לעשות הכול על מנת להשיג מנה נוספת. מכורים לחיים הוא מרכז גמילה מקוקאין שמיועד, בין השאר, גם למכורים לקוקאין ומצויד בצוות מקצועי ובעל ניסיון רב. במקרים רבים נמכר הסם בצורה מדוללת שמורידה את ערכו, וסוחרי הסמים מערבבים את הסם עם אבקות אחרות כמו סוכר או קורנפלקס ואפילו טלק.

התמכרות לקוקאין – איך צורכים את זה

את הסם ניתן להסניף דרך האף או באמצעות הזרקה ישירות לווריד. אפשר גם לעשן קוקאין (או בשמו המוכר יותר קראק). ישנם סיכונים רבים בנושא התמכרות לקוקאין, והמכורים חשופים למחלות שונות, בעיות חברתיות ופשע. בהרחבה –

  • בקרב המזריקים של הסם קיימת סכנה מוגברת להידבקות במחלות כמו איידס, משום שהשימוש במחטים משומשות רווח מאוד ברחוב.
  • הסכנות הן לא רק רפואיות, וישנן בעיות חברתיות רבות שמופיעות עם השימוש בסם זה. ההשפעה של הסם היא חזקה, איננה מאפשרת למכור לטפל בעצמו ומשנה את התנהגותו מן הקצה אל הקצה. כתוצאה, שינויים קיצוניים במצבי רוח "מבריחים" את חבריו הטובים של המכור ומשאירים אותו לבד.
  • המכור עלול להזניח את בני משפחתו.
  • השימוש יכול להביא גם לתחושות של פראנויה ופאניקה; תחושות שעלולות להביא להתנהגות תוקפנית או מוזרה.
  • ההוצאה הכספית על הסם יכולה להגיע לאלפי שקלים בחודש ועשויה להביא להתנהגות לא אחראית של לקיחת הלוואות שאין דרך להחזירן.

איך נזהה מכור לקוקאין

כאשר מישהו שאנו מכירים מתחיל לצרוך סמים, יש להסב את תשומת ליבו למצב ולנסות להניא אותו מכך. ישנם סימנים שעלולים להחשיד בשימוש בסמים כמו למשל ירידה במשקל, נזלת תדירה מידי, איבוד של עניין בפעילויות רגילות ויומיומיות, שינויים בהתנהגות ועוד. גם צורך מתמיד בכסף עשוי להחשיד וכדאי לברר בעדינות מה המטרה של הכסף.

ההתמכרות לקוקאין היא מהירה מאוד וניתן להתמכר לאחר שימוש אחד בלבד. לא לכל אחד יש את היכולת הכלכלית להמשיך לרכוש את הסם, ועל כן רבים עוברים לשימוש בתחליפי סם מסוכנים לא פחות. הרעיון הוא לאתר את המתמכר בשלבים הראשונים ולנסות לטפל בו בכלים מקצועיים על ידי פניה לגורמים מוסמכים.

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים