צור קשר
הרשמו לקביעת פגישת ייעוץ

התמכרות להימורים

עמותת מכורים לחיים, כשמה כן היא – עוסקת בהתמכרויות. מכורים רבים פונים או מופנים אל העמותה במטרה להיגמל מבעיות שונות כמו התמכרות להימורים, סמים או אלכוהול. בעולם הטכנולוגי שבו אנו חיים הכול נגיש וחשוף לכולם. אם רק רוצים בכך, הם יכולים להשתמש ברשת האינטרנט כדי להשיג את כל מה שהם צריכים, והכוונה היא גם למשחקי הימורים או סוחרי סמים. במכורים לחיים יכולים המכורים ומשפחותיהם למצוא אוזן קשבת בקרב אנשי מקצוע ואנשים שעברו מסע גמילה דומה.

התמכרות להימורים – אור אדום למהמרים

לא תמיד ניתן לדעת שאדם שרוי במצוקה. לעתים הוא הולך כהרגלו לעבודה או לאוניברסיטה ואינו מראה סימני אזהרה מקדימים לכך שמשהו לא טוב מתרחש מאחוריו. אלה כמה סימנים שיכולים להעיד על כך שאדם עלול לסבול מבעיית התמכרות להימורים:

  • עיסוק יתר בהימורים – לשחק פוקר במחשב מידי פעם כדי להעביר את הזמן זה נחמד, אך לעתים ההתעסקות בהימורים הופכת למוגזמת. במקרה זה הוא יכול להיעדר במשך שעות מחוץ לבית תוך עיסוק בפעילות ההימורים עם חברים ומכרים. 
  • מנסה להפסיק ולא מצליח – המהמר הכפייתי מנסה במשך כמה פעמים להפסיק להמר ללא הצלחה יתרה. כתוצאה מכך נעשה המהמר מתוח וקצר רוח. 
  • מהמר בגדול – המהמר יהמר על סכומי כסף גבוהים כדי לקבל תחושה של סיפוק. 
  • מנסה להחזיר את הכסף – לאחר שהפסיד ינסה המהמר להחזיר את הכסף באמצעות השתתפות חוזרת ונשנית בהימורים. 
  • משקרים ומזייפים – פעמים רבות משקרים מכורים לבני משפחתם לגבי המקום שאליו הם הולכים. כמו כן, הם עלולים להיות מעורבים בעבירות כמו זיופים או תרמיות. 
  • רק ההימורים חשובים – מהמרים כפייתיים עלולים לסכן את מעמדם החברתי, את יחסיהם עם אנשים קרובים ואת מקום עבודתם. 

התמכרות להימורים כבריחה מפני בעיות

רבים מגלים כי התמכרות להימורים היא דרך טובה לברוח מפני בעיות. כי כאשר הציונים באקדמיה צונחים והיחסים עם החברים אינם משתפרים, אפשר תמיד להעלות את מצב הרוח באמצעות הימור אחד או שניים ואף לזכות בכסף. כך, המהמרים הצעירים זקוקים לעזרה ויש צורך להפנות אותם למרכז גמילה מהימורים.

התמכרות להימורים מנצחים ביחד במרכז מכורים לחיים

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים