צור קשר
הרשמו לקביעת פגישת ייעוץ

התמכרות לאלכוהול

התמכרות לאלכוהול, כמו דברים רבים בחיים, היא דבר הדרגתי. זה יכול להתחיל במסיבה תמימה לכאורה אצל חברים או "בטקס התבגרות" שעורכים המכורים בצעירותם בחצר ומרגישים כי כעת הם יכולים לשתות בדיוק כמו המבוגרים. בוגרים המתמכרים לטיפה המרה מעוניינים לא פעם לחזור אל דרך הישר, אך אינם יודעים כיצד אפשר לעשות זאת. מסיבה זו, מרכז לגמילה מאלכוהול מכורים לחיים מסייעת להם להשתקם ולחזור לשגרה גם לאחר התמכרות קשה לסמים או לאלכוהול. 

התמכרות לאלכוהול – כך תזהו מתמכר

הם יכולים להיות בכל מקום. אולי אנחנו עוברים לידם בכל יום ברחוב מבלי לשים לב. המתמכרים לאלכוהול מצויים בכל פינה וניתן אף למצוא אותם בקרב בני המשפחה והחברים. אלה כמה סימנים לזיהוי אדם הסובל מהתמכרות לאלכוהול:

  • לבדוק כיצד האלכוהול משפיעה על החיים – כדי לזהות סימני התמכרות לאלכוהול שואלים המומחים מדי פעם את האדם כיצד האלכוהול משפיע על חייו. ואכן, המכורים אינם יכולים לנהל חיים תקינים: הם עלולים לנשור מהלימודים, לריב עם בני משפחתם והסיכויים שלהם להתקבל לעבודה או להחזיק בעבודה קיימת פוחתים. 
  • אלכוהול בנהיגה – אחד הסימנים הנוספים הוא נהיגה בהשפעת אלכוהול. אם אתם מבינים באנשים שרישיונם מכיוון שרמות האלכוהול שנמצאו בבדיקת הינשוף היו גבוהות הרבה מעבר לרגיל, סביר להניח שהם סובלים מהתמכרות. 
  • האלכוהול המרגיע – ישנם אנשים המשתמשים באלכוהול כדי להירגע. הם מעדיפים שלא להתמודד ישירות עם בעיות במשפחה או בלימודים, אלא "לברוח" אל הטיפה המרה. 
  • סימני עצבנות – אדם המכור לאלכוהול מפגין לא פעם סימנים של חוסר שלווה ועצבנות, תוך שהוא מחפש דרך לרכוש בקבוק אלכוהול באופן תכוף.
  • מתרגל לאלכוהול – האדם המכור יכול לצרוך כמויות אלכוהול גבוהות יותר, שכן לכך הוא מרגיל את גופו בהדרגה. 

הנזק הבריאותי מהתמכרות לאלכוהול

לא זו בלבד שתופעת התמכרות לאלכוהול פוגעת בתא המשפחתי וחיי היום יום של המכור, אלא היא גם מאיימת על מצבו הגופני. צריכה מוגברת של אלכוהול עלולה לפגוע באיברים השונים של הגוף כדוגמת הכבד והכליות. איברים אלה חיוניים להוצאת הפסולת מתוך הגוף, אך כאשר הם צריכים להתמודד עם כמויות בלתי נגמרות של אלכוהול, הכבד והכליות עלולים לקרוס. נוסף על כך, האלכוהול עלול לפגוע במוח ובחושים חיוניים כמו טעם, ראייה או שמיעה.

התמכרות לאלכוהול - תהליך שיקום במרכז מכורים לחיים

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים