צור קשר
הרשמו לקביעת פגישת ייעוץ

גמילה מהימורים

אנו אוהבים לקנא באנשים שזוכים בלוטו, ולעתים גם קונים כרטיס אחד בעצמנו. בקרב אנשים רבים מדובר במשחק בלבד, אך ישנם אנשי המתמכרים להימורים ואינם יכולים לעצור. עמותת מכורים לחיים נלחמת בהתמכרויות בקרב בוגרים ומציעה גמילה מהימורים, סמים ואלכוהול. מבין המטרות הבולטות של העמותה הן להעלות את המודעות לסכנות ההתמכרות בקרב האוכלוסייה ולהפגיש אנשים בעלי בעיות זהות, כך שיוכלו לעזור זה לזה לקום ולהמשיך הלאה בחייהם.

גמילה מהימורים – איך בכלל מתמכרים מלכתחילה

מהסרטים האמריקניים שבהם אנו צופים, אנו רגילים לראות מהמרים כפייתיים בדמותם של ג'נטלמנים מבוגרים הלובשים חליפה ומשחקים פוקר בלאס וגאס. אך למעשה, התופעה קיימת בקרב פלח רב באוכלוסיית הבוגרים מעל גיל 18. וכך זה קורה:

  • שלב ההיכרות – בשלב זה האדם נחשף למשחק. בתחילה מדובר במשחק פוקר חברתי ובלתי מזיק, לכאורה, שבמהלכו מהמרים על סכומים קטנים. משחקים אלה נערכים בדרך כלל בבתים פרטיים של חברים או במסיבות. אבל דווקא שם מקבלים טעם של עוד, בייחוד אם הם מצליחים לזכות בסכומי כסף כלשהם. 
  • רוצים להחזיר את הכסף – כאשר המכורים מתחילים להפסיד הם מעוניינים להחזיר לעצמם את הכסף האבוד. משום כך, הם נרשמים להימורים בסכום מינימלי של כמה מאות שקלים ומתחילים לשחק שוב ושוב. 
  • נכנסים לחובות – רבים נכנסים לחובות כתוצאה מההימורים החוזרים ונשנים. במקרים לא מעטים הם מתביישים לספר על כך להורים או לחברים, שעלולים להתאכזב מהם, וממשיכים להמר בתקווה לזכות בכסף ש"יכסה" את ההפסד".
  • כשהייאוש מגיע – זה השלב שבו הופכים משחקנים שהימרו לשם המשחק למהמרים כפייתיים. הם מהמרים על סכומי הכסף ללא הבחנה וזקוקים בסופו של דבר לעזרה כדי להיגמל מההתמכרות. 

גמילה מהתמכרות להימורים

אם ידוע לכם על חברים, קולגות או בני משפחה הסובלים מהתמכרות להימורים, חשוב להפנות אותם למרכז גמילה מהימורים. במרכז זה מצויים לא רק אנשי מקצוע אשר יודעים להתמודד עם המצב, אלא גם מכורים אחרים אשר עברו חוויות דומות. ההיחשפות של הנגמלים אל אנשים הסובלים מבעיות משותפות תורמת לתחושת האחדות ומסייעת להם לצאת מהמצב הבלתי רצוי שאליו הם נקלעו.

גמילה מהימורים במרכז מכורים לחיים

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים