צור קשר
הרשמו לקביעת פגישת ייעוץ

טיפולי גמילה מאלכוהול

האלכוהול מעניק לנו תחושה נפלאה של התנתקות ו"היי". חלק מאתנו נהנים מבקבוק בירה בלתי מזיק אחד במסיבה, אך יש אנשים שעבורם הופך האלכוהול לבן לוויה צמוד. גמילה מאלכוהול היא אחת הבעיות המורכבות שעמן מתמודדים רבים ברחבי הארץ. וכאן עמותת מכורים לחיים נכנסת לתמונה ומסייעת לאותם מכורים להפסיק לשתות ולאפשר להם לחזור לחיים תקינים. 

גמילה מאלכוהול המזיק לבריאות

צריכה מוגברת של משקאות אלכוהוליים עלולה לגרום לנזקים בריאותיים קשים. ולכן על המכור לפנות למרכז גמילה כדי לעבור גמילה מהתמכרות לאלכוהול. אלה כמה נזקים שיש להביא בחשבון:

  • נזק מוחי – צריכת משקאות אלכוהוליים בכמויות גבוהות יוצרת חומצות שומן אשר פוגעות בקליפת המוח. כתוצאה מפגיעה זו נפגעות יכולות אחרות של האדם כדוגמת עלייה ברמת סף הכאב ופגיעה בחושים כמו ראייה ושמיעה. 
  • נזק לכבד – אחת הבעיות הרפואיות המזוהות יותר עם נזקי האלכוהול היא פגיעה בכבד. כשצורכים אלכוהול במידה מבוקרת יכול הכבד להתמודד עם עמו ולסלק אותו מהגוף, אך כאשר צריכת האלכוהול היא בלתי מבוקרת הכבד אינו מסוגל להתמודד עם העומס. 
  • התרחבות העורקים – תופעה זו עלולה לגרום לנזק בארצות קרות כמו ארצות הברית, רוסיה או ארצות אירופה. בארצות אלה ישנם מקרים לא מעטים של חסרי בית אלכוהוליסטים אשר נמצאים כשהם מוטלים מתים ברחובות. האלכוהול גורם להתרחבות העורקים בתחילה ולתחושה של התחממות. אך התרחבות זו של כלי הדם גורמת לבריחת חום הגוף החוצה, וכך גורמת למותו של האלכוהוליסט. 
  • השמנת יתר – האלכוהול גורם להשמנה.
  • נזקים לכליות – משקאות אלכוהוליים כמו בירה עלולים להזיק לכליות. זאת משום שהבירה מכילה אחוז גבוה של שתנן אשר מעמיס על הכליות והן אינן מצליחות להתמודד עמו. 
  • מזיק לעובר – צריכת האלכוהול אינה מומלצת לנשים הרות, שכן היא יכולה לפגוע בהתפתחותו התקינה של העובר. 

מקבלים עזרה במרכז גמילה

האלכוהול משפיע על חיי האדם ועלול לגרום לו לנזק חברתי ובריאותי בלתי הפיך. כדי לסייע למכור לצאת מהמצב המסוכן, חשוב להפנות אותו לגורמים מקצועיים כדוגמת מרכז גמילה מאלכוהול. שם יכול המטופל לקבל טיפול מקצועי ואף לפגוש אנשים המתמודדים עם תהליך דומה לשלו.

טיפולי גמילה מאלכוהול במרכז מכורים לחיים

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים